Nechceme děti

Anonymní
3.7.20 14:25

Nechceme děti -

S partnerem jsme spolu letos desátým rokem. Mě bude 33, on je o pár let starší. S rodinami vycházíme skvěle, ale s přibývajícím věkem na nás (převážně tchýně) tlačí s otázkami, kdy budeme mít dítě. Já jsem od puberty přesvědčená, že na roli matky nejsem vhodná. Nejsem mateřský typ, s dětmi to neumím a necítím se v jejich přítomnosti svá, ačkoli se o ně dokážu postarat a pohlídat je, tak to není nic, co by mě naplňovalo. Mít dítě by bylo sobecké, protože bych mu nedala lásku a bylo by poznat, že jsem si ho pořídila jen vůči tlaku okolí. Představa, že mám dítě a veškerou zodpovědnost za něj mě děsí a obdivuji všechny matky za to, jak se dokážou postarat o své dítě a dobře je vychovat. Partner to má stejně. Než jsme se seznámili, řekli jsme si oba dva, že ani jeden netouží po dětech. Máme doma zvířata a mimo to i hodně společných zájmů. Jak ale reagovat na téměř nepřetržité otázky na těhotenství od tchyně? Pravdu ji říct nemůžeme, protože by to nemusela ustát a už vůbec by to nepochopila.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11124
3.7.20 14:28

Tak zrovna ve vasem pripade bych vsem rikala pravdu. Deti nechcete, tak je zkratka mit nebudete. Na takove rozhodnuti mate pravo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12869
3.7.20 14:30
@Anonymní píše:
S partnerem jsme spolu letos desátým rokem. Mě bude 33, on je o pár let starší. S rodinami vycházíme skvěle, ale s přibývajícím věkem na nás (převážně tchýně) tlačí s otázkami, kdy budeme mít dítě. Já jsem od puberty přesvědčená, že na roli matky nejsem vhodná. Nejsem mateřský typ, s dětmi to neumím a necítím se v jejich přítomnosti svá, ačkoli se o ně dokážu postarat a pohlídat je, tak to není nic, co by mě naplňovalo. Mít dítě by bylo sobecké, protože bych mu nedala lásku a bylo by poznat, že jsem si ho pořídila jen vůči tlaku okolí. Představa, že mám dítě a veškerou zodpovědnost za něj mě děsí a obdivuji všechny matky za to, jak se dokážou postarat o své dítě a dobře je vychovat. Partner to má stejně. Než jsme se seznámili, řekli jsme si oba dva, že ani jeden netouží po dětech. Máme doma zvířata a mimo to i hodně společných zájmů. Jak ale reagovat na téměř nepřetržité otázky na těhotenství od tchyně? Pravdu ji říct nemůžeme, protože by to nemusela ustát a už vůbec by to nepochopila.
řekni, že děti mít nemůžete a adopci nechcete. Nebo pravdu a budete mít klid

Příspěvek upraven 03.07.20 v 14:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5152
3.7.20 14:30

Co jinéhy říct než pravdu, děti nechceme tečka, není to povinnost.. Tchyně nemá další děti, vnoucata?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
3.7.20 14:32

Normálně bych to řekla, tak jak to tu píšeš. Na tom není nic špatného. A že to někdo nebude chápat, to vám může být s manželem jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15197
3.7.20 14:32
@cecetka píše:
Tak zrovna ve vasem pripade bych vsem rikala pravdu. Deti nechcete, tak je zkratka mit nebudete. Na takove rozhodnuti mate pravo :)

Pravda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1395
3.7.20 14:37

Řekni pravdu, však ona to vydejcha. Stejně to jednou nevydrzi, vybouchne a dostane to z vás. Není na tom nic špatného, když to takhle cítíte oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
543
3.7.20 14:38

Říct pravdu, tchýně to bude muset holt vstřebat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
479
3.7.20 14:38

Ahoj, já bych řekla pravdu. Každý nemusí chtít a mít děti a je to tak úplně v pořádku. Pokud pravdu říct nechceš, tak jediné, co mě napadá, říct jim, že vám to nejde :nevim:. Ale nevím, proč byste měli lhát, mít dítě není povinnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12665
3.7.20 14:42

Normalne pravdu, co chces dalsich 10-20 let porad vymyslet za vymluvy? :roll:
Je mozne, ze se zepta i pote, co ji reknete, ze deti nechcete a bude chvili otravocat, tak se holt obrnte a opakujte dokola, ze deti nechcete a jste takhle spokojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35733
3.7.20 14:46
@Anonymní píše:

myslím, že je úplně v pořádku, že nechcete mít děti, vaše věc. jen bych podotkla, že ve vašem případě by mít děti nebylo sobecké, naopak, byla by to velká oběť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14752
3.7.20 14:47

Jak může někdo dávat lásku zvířatům a nedokázat dát lásku dětem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
543
3.7.20 14:50
@pohledzdruhestrany píše:
Jak může někdo dávat lásku zvířatům a nedokázat dát lásku dětem?

Dobrej pokus :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4170
3.7.20 14:50

Nemusí každý vše pochopit, to snad i tchyně ví. A neustála? Jakože bude mít zdravotní problémy? Řekněte pravdu. Ona se s tím smiří a nebo ne, stejně nemůže nic dělat. Jste snad povinni přivádět děti na svět, kde je nic moc dobrého nečeká? Pro potěšení tchýně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4170
3.7.20 14:51
@pohledzdruhestrany píše:
Jak může někdo dávat lásku zvířatům a nedokázat dát lásku dětem?
Že by byl každý člověk jiný? A někdo nemá rád děti a ani zvířata, představ si.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama