Snoubenec chce předmanželskou smlouvu

Anonymní
3.7.20 13:58

Snoubenec chce před manželskou smlouvu

Ahoj, bude to měsíc co mě přítel požádal o ruku. Teď přišel s předmanželskou smlouvu, mě se dost dotklo, neberu si ho kvůli penězům, ale měli bysme mít společný majetek. Když sním o tom mluvím, tak říká že mi věří, ale chce si ochránit svůj majetek, kdyby jsme se měli rozvést. Co si o tom myslíte? Měla bych tu smlouvu podepsat nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1638
3.7.20 13:59

Tak není hloupý. Asi má větší majetek, než ty. Podepsala bych :nevim: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3969
3.7.20 14:03

To zalezi na tom, jaký majetek on teď má a co máš teď ty. A taky co hce mit v te smlouve. Pokud je to boháč, co si všechno vydrel a tys přišla, jak se říká, s igelitkou, pak ho chápu. Naopak nechápu tebe, proč to nechce s podepsat. Společný majetek můžete budovat po svatbě. Pokud jste na tom plus minus stejně, tak si do smlouvy dejte jeho i tvoje majetky a je to, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Na jednu stranu se nedivím, které manželské páry spolu zůstávají až do smrti? Já mít velký majetek tak to udělám taky. Ono člověk když má miliony a pak nemá nic je dost blby. :nevim: Podepsala bych :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@mamina89 majetek máme skoro stejný, akorát s tim rozdílem, že by přítel jednou mohl zdědit pozemky a velké peníze po svých rodičích.

• Nahlásit
  • Citovat
14690
@Anonymní píše:
Ahoj, bude to měsíc co mě přítel požádal o ruku. Teď přišel s předmanželskou smlouvu, mě se dost dotklo, neberu si ho kvůli penězům, ale měli bysme mít společný majetek. Když sním o tom mluvím, tak říká že mi věří, ale chce si ochránit svůj majetek, kdyby jsme se měli rozvést. Co si o tom myslíte? Měla bych tu smlouvu podepsat nebo ne?

A jak ti tady může někdo poradit, když nenapíšeš, co v té smlouvě je??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1804
3.7.20 14:04

A co to predmanzelska smlouva ma obsahovat? To je myslim dost dulezita otazka. Predmanzelska smlouva může byt fer, ale taky nemusi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6588
3.7.20 14:05

Co přinášíš do manželství Ty? to se ve smlouvě taky může uvést jako výhradně Tvůj majetek.

Byt, ve kterém bydlíme, je manželův.
My máme společně hypotéku na dům, na tu vyděláme spolu a bude to společný dům, ale byt koupil za své peníze před manželství.

Podepsala bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27916
3.7.20 14:06
@Anonymní píše:
Ahoj, bude to měsíc co mě přítel požádal o ruku. Teď přišel s předmanželskou smlouvu, mě se dost dotklo, neberu si ho kvůli penězům, ale měli bysme mít společný majetek. Když sním o tom mluvím, tak říká že mi věří, ale chce si ochránit svůj majetek, kdyby jsme se měli rozvést. Co si o tom myslíte? Měla bych tu smlouvu podepsat nebo ne?

Záleží na tom, jaký typ vztahu chceš. A jaký majetek chce chránit. :nevim:

Pokud chce, aby tys pečovala o děti, zatímco on si bude hrabat pod sebe a ve fimnále on bude mít vypiplané a dětičky a vykopne tě s holým zadkem, tak záleží na tobě, jestli o takový typ vztahu stojíš.

Já jsem se svým chlapem chodila dlouho „nezávazně“, každý na sebe. Pak jsme se rozhodli i v našem věku zkusit dítě a automaticky jsem očekávala, že od té doby budeme „tým“.

Na druhou stranu, jeho majetek z doby před manželstvím je jen jeho, to je jasné. A můj je teda jen můj. I když jeho je mnohem hodnotnější. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1804
@Anonymní píše:
@mamina89 majetek máme skoro stejný, akorát s tim rozdílem, že by přítel jednou mohl zdědit pozemky a velké peníze po svých rodičích.

Ale ty na jeho dědictví po rodicich stejne mit narok nebudes, tak o co jde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
713
@Anonymní píše:

A ty bys chtěla tedy majetek jeho rodičů? Nechápu kde je problém. A není to ten pracháč co ti dal prsten za 4000?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27419
@Anonymní píše:

Já ho chápu, rozvádí se každé druhé manželství, to je realita, chce majetek své rodiny ochránit pro sebe a případně své děti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8054
@Anonymní píše:

Jenze dedictvi nespada do sjm. Je to ciste jeho a ty na to nemas narok.
Co ta smlouva obsahuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3969
3.7.20 14:07
@Anonymní píše:

Ale dědictví do sjm nespada, ne? Vždyť to je blbost. Na to opravdu predmanzelskou smlouvu nepotřebujete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27916
3.7.20 14:07
@Anonymní píše:

Ty budou jeho tak jako tak. Dědictví není součást SJM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama