Nechci bydlet s přítelem

Anonymní
13.2.20 12:05

Nechci bydlet s přítelem

Ahoj, mám 4 roky přítele. Po prvním měsíci vztahu se ke mě nastěhoval, mám od rodiny 3+1 v osobním vlastnictví, po celkové reko, opravdu jsem si ho vymazlila. Žil tu se mnou 2 roky, pak jednoho dne řekl, že se tu necítí doma a že to je můj byt a né jeho a že se chce odstěhovat. Dělala jsem scény, nechápala to, ale stejně odešel… Teď už skoro 2 roky bydlí ve spolubydlení a my se vídáme občas. V poslední době, když se dozvěděl, že mu jeho spolubydlící chce odejít, tak mě začal nutit jít bydlet společně. Ale nechce bydlet u mě, chce si najít někde podnájem…Ovšem já za byt platím +- 8000,– a nájmy v hlavním městě jsou za nějaký hezký byt i 20 tisíc… Nechci jít bydlet někam do nájmu, protože dva nájmy platit nechci, a byt ve kterém bydlím rozhodně pronajímat nechci, nikoho cizího bych tu nesnesla.. Jsem ráda, že mám konečně práci, kdy si můžu vše poplatit a ještě si našetřím.. On nechápe, že nechci jít bydlet do jiného bytu a že radši utrácím peníze za jiné věci - ano ráda si dojdu na kosmetiku, nehty, na kafíčka… Nechci se toho vzdát jen z důvodu, že přítel se najednou rozhodl bydlet společně.

Když se s ním o tom snažím bavit, tak se vždycky pohádáme..Už nevím jak s ním o tom komunikovat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

264
13.2.20 12:08

To mi tedy připadá jako blbost, chodit z vlastního bytu do jiného. Ale rozhodnout se musíte vy, ne někdo za Vás tady na emiminu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2625
13.2.20 12:09

Moc se ti nedivím, taky bych nešla. A přítele asi postavila před hotovou věc. Případně vyměnit, on nebude asi úplně praktickej. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1275
13.2.20 12:11
@Anonymní píše:
Ahoj, mám 4 roky přítele. Po prvním měsíci vztahu se ke mě nastěhoval, mám od rodiny 3+1 v osobním vlastnictví, po celkové reko, opravdu jsem si ho vymazlila. Žil tu se mnou 2 roky, pak jednoho dne řekl, že se tu necítí doma a že to je můj byt a né jeho a že se chce odstěhovat. Dělala jsem scény, nechápala to, ale stejně odešel… Teď už skoro 2 roky bydlí ve spolubydlení a my se vídáme občas. V poslední době, když se dozvěděl, že mu jeho spolubydlící chce odejít, tak mě začal nutit jít bydlet společně. Ale nechce bydlet u mě, chce si najít někde podnájem…Ovšem já za byt platím +- 8000,– a nájmy v hlavním městě jsou za nějaký hezký byt i 20 tisíc… Nechci jít bydlet někam do nájmu, protože dva nájmy platit nechci, a byt ve kterém bydlím rozhodně pronajímat nechci, nikoho cizího bych tu nesnesla.. Jsem ráda, že mám konečně práci, kdy si můžu vše poplatit a ještě si našetřím.. On nechápe, že nechci jít bydlet do jiného bytu a že radši utrácím peníze za jiné věci - ano ráda si dojdu na kosmetiku, nehty, na kafíčka… Nechci se toho vzdát jen z důvodu, že přítel se najednou rozhodl bydlet společně.Když se s ním o tom snažím bavit, tak se vždycky pohádáme..Už nevím jak s ním o tom komunikovat :roll:

Taky bych to nechtěla měnit, máte to bezvadné. Dnes pronajímat byt jsou většinou problémy, na co platit někomu nájem když máte své bydlení a hlavně vám zbudou peníze na to že se můžete mít hezky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7498
13.2.20 12:12

Nešla bych ani za cenu toho, že by z něj měl být ex. Dost to vypovídá o jeho finanční gramotnosti. Když se lépe cítí v cizím bytě, kde ho můžou kdykoliv vyhodit, než u vlastní přítelkyně..no, asi k tobě chová důvěru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2347
13.2.20 12:13

Jste spolu 4 roky a poslední 2 se občas vidate? Co to je za vztah?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22354
13.2.20 12:14

To by byla pěkná blbost.
Chápu, že je mu nepříjemné, že byste bydleli v bytě, který je jen tvůj, ale normální rozumní lidé to nějak vyřeší, ke spokojenosti obou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672

O bydlení s někým takovým bych ani neuvažovala. Sám nic nemá a tobě to bude vyčítat? Kdyby neměl v hlavě bramboračku, tak se nastehuje k tobě a vytvoří si vlastní rezervy, aby bylo vaše postavení vyrovnané, ale on tě jen chce stáhnout k sobě, aby se necítil jako nula. Chudák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3960

Jemu prostě vadí, že máš byt, krásný, bez dluhů a že je jen tvůj. :mrgreen: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3272
13.2.20 12:15

Neustopil bych mu ani za nic. Místo aby byl rád, že může bydlet velmi levně, můžete si dopřávat spoustu věcí, cestovat a hodně šetřit apod. tak si chce zbytečně komplikovat život a peníze nesmyslně vyhazovat. Když toto není schopen pochopit, tak bych se na něj vyprdnul a byl radši sám a hledal někoho, kdo bude mít místo sena mozek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10188
13.2.20 12:17

Nedokazete najit shodu ve spolecnem bydleni. Kazdy chcete neco jineho. Tohle vyusti jedine v rozchod, protoze asi bydlet cely zivot oddelene nebudete, ze jo? :roll:

Tebe chapu. Vlastni je vlastni. Stejne jako chapu jeho, ze nechce bydlet ve tvem byte. Jiste k tomu sve duvody ma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
630
13.2.20 12:21
@Anonymní píše:
Ahoj, mám 4 roky přítele. Po prvním měsíci vztahu se ke mě nastěhoval, mám od rodiny 3+1 v osobním vlastnictví, po celkové reko, opravdu jsem si ho vymazlila. Žil tu se mnou 2 roky, pak jednoho dne řekl, že se tu necítí doma a že to je můj byt a né jeho a že se chce odstěhovat. Dělala jsem scény, nechápala to, ale stejně odešel… Teď už skoro 2 roky bydlí ve spolubydlení a my se vídáme občas. V poslední době, když se dozvěděl, že mu jeho spolubydlící chce odejít, tak mě začal nutit jít bydlet společně. Ale nechce bydlet u mě, chce si najít někde podnájem…Ovšem já za byt platím +- 8000,– a nájmy v hlavním městě jsou za nějaký hezký byt i 20 tisíc… Nechci jít bydlet někam do nájmu, protože dva nájmy platit nechci, a byt ve kterém bydlím rozhodně pronajímat nechci, nikoho cizího bych tu nesnesla.. Jsem ráda, že mám konečně práci, kdy si můžu vše poplatit a ještě si našetřím.. On nechápe, že nechci jít bydlet do jiného bytu a že radši utrácím peníze za jiné věci - ano ráda si dojdu na kosmetiku, nehty, na kafíčka… Nechci se toho vzdát jen z důvodu, že přítel se najednou rozhodl bydlet společně.Když se s ním o tom snažím bavit, tak se vždycky pohádáme..Už nevím jak s ním o tom komunikovat :roll:

Nesla bych. Nechápu co mu vadí bydlet v tvem bytě, vždyť i ušetří, když si dáte na polovinu náklady na bydlení. Chápu Te, nevzdávej se ničeho co teď máš a jsi s tím spokojená. Já bydlím také v bytě od chlapa a cítím se tady doma, vůbec mi nevadí, že je jeho, máme spolu dítě, takže jednou to bude prcka byt :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1266
13.2.20 12:21

...

…svůj byt rozhodně neopouštěj. Co by za něj jiní dali. Pán měl pošramocené ego, že byl v tvém…to je ale jeho problém. Asi bys měla uvážit, jestli on je ten správný chlap pro tebe, když raději bydlí někde v podnájmu a s tebou se vídá občas…po 4 letech vztahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10942
13.2.20 12:24

Já bych se předně hned ze začátku zeptala, co můžeme společně udělat pro to, aby se tam jako doma cítil. Jak jsi zmínila „vymazlený“ byt, tak mi trochu zatrnulo - nebyl problém třeba právě v tom, že se nemohl spolupodílet na nějakém zařízení, rozestavění nábytku apod.? Neprudila jsi ho moc? A pak tedy nechápu, že jste vztah drželi ještě tak nějak další 2 roky. Pro mě by odstěhování znamenalo rozchod. A ne, nešla bych do nájemního bytu jen aby on byl spokojený, když máš bydlení své. Možná do budoucna vzít si hypotéku na něco společného a tento byt pronajímat. Rozhodně bych se ho ale úplně nezbavovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14315
13.2.20 12:27

Tohle nemá řešení. Chápu obě strany. Ty bys musela být hloupá se stěhovat z vlastního a jemu zřejmě není příjemné bydlet v „cizím“. Zvlášť pokud sis ho „vymazlila“ a dávala jsi mu to nějak najevo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama