Nechci krmit UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kazetkakiki
Povídálka 20 příspěvků 04.06.19 15:14
Nechci krmit UM

Zdravím. Mám 6tydenni miminko. Dnes jsme byli v poradně a malá přibrala za dva tydny 110g, na dylku 6cm a doktorka nám rekla, že mám dokrmovat UM-Nutrilonem. Při předchozích dvou návštěvách u Dr. malá přibrala vždy dvojnásobek tabulkové váhy. Kojim přes den cca po 1,5-2 hod. a dle Dr. se mi po tak „krátké“ době nemůže vytvořit MM, abych malou dostatečně nakojila…nemyslím si..v noci kojim tak 2-3× (po cca 4-5 hod, pak po cca 3 hod.). Nechci zatím zavádět UM, přijde mi to unáhlené. Mám zamrazene odstrikane mléko, tak ji zkusím teď dávat to, kolik po kojení ještě vypije, ale jinak fakt se mi ten Nutrilon ještě nechce. Myslíte, že dělám správně? Já si pocitově myslím, že dělám.

Přečtěte si článek: Umělá výživa kojenců: Které mléko vybrat?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
DeeDee.518
Kecalka 304 příspěvků 04.06.19 15:18

Já bych se zkusila obrátit na nějakou laktační poradkyni. A až by nic jiného nepomohlo, potom bych teprve nasadila UM.

Jinak pokud dvakrát za sebou miminko přibralo dvojnásobek toho, co by bylo podle tabulek v pořádku a teď jednou přibralo o něco méně, tak by pořád mělo být na váze, která je zcela v pořádku, ne? To mi taky přijde unáhlené se hned děsit. Počkala bych.

Tichošlápek
Extra třída :D 14872 příspěvků 04.06.19 15:20

No pokud ti vyrostla o 6cm, přibrala jen 100 gramu a ty kojis každé dvě hodiny i častěji, tak to fakt není žádná hitparáda. Pokud ti bude pít po kojení ještě z lahvičky, tak bych dokrm klidně dala.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 04.06.19 15:23

Taky bych pockala, vsechny deti nerostou dle tabulek… ja s prvim podlehla a pak jsem zas mela od okoli na taliri ze je syn tlusty :zed: Na IM muzete prejit kdykoli pozdeji.

Tarjei
Závislačka 4910 příspěvků 04.06.19 15:24

Hm dr je vemeno. Dite roste ruzne, trochu se vytahne, pak to dozene hmotou…chvili neroste na dylku, pak zas jo.. Pokud dite nerve hlady a normalne cura, vubec bych se nevzrusovala a kojila vesele dal jak chce ditko.

Příspěvek upraven 04.06.19 v 15:26

Uživatel je onlinexammy
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 04.06.19 15:26

Ještě počkej. Hlavně pij hodně vody nebo ovocného čaje, ať se má mlíko z čeho tvořit, při kojení vždy prikladej k oběma prsům, podporis si tím laktaci. Držím palce :)

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 740 příspěvků 04.06.19 15:28

UM bych nedavala a kor kdyz Ti pri tech prvnich kontrolach pribrala dvonjasobek oproti tabulkam ;) me tim doktorka chvili taky strasila, ale kdyz jsem ji rekla, ze sice kojim co dve hodiny, ale miminko se zcela evidentne prejida, ptze pak ublinkava, tak mi rekla, ze je to tedy na me a na UM doslo az pri odstavovani :) na dalsi kontrole to muze dcerka dohnat, deti rostou skokove :kytka:

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1481 příspěvků 04.06.19 15:32

@kazetkakiki kamarádce jednou nepribral malý nic. Taky nějak kolem těch dvou měsíců. Prostě se taky jen vytáhl. Pak zase pribiral krásně. Ja bych počkala na další převážení. Prikrmila bych jen kdyby se mi něco nezdálo.

Hoa Mai
Kelišová 6487 příspěvků 7 inzerátů 04.06.19 15:35

@kazetkakiki Ano,delas. Kojene deti muzou pribirat skokove. Takoveto skoky jsem zazila u vsech tri svych deti a nikdy to nebyl problem. Tva doktorka je nejspis ze stare skoly, protoze jeji nazor je zalozeny na davno prekonanych mytech o kojeni. Naopak, castym prikladanim se tvorba mleka navysuje. Samozejme se to neprojevi okamzite, ale treba za par dni. Ja bych tedy z tohoto duvodu ani nedokrmovala odstrikanym mlekem. Nestridej prsa, koj pri pokazde z obou, stridej jen poradi. Muzes kojit klidne i casteji, pokud s tim nemas problem.

Aspera
Generální žvanilka 22056 příspěvků 04.06.19 15:38

@kazetkakiki krm z obou prsou a teď hlavně nedrž žádné časové intervaly a krm jak si malý řekne. Je horko potřebuje tekutiny. Sama jsem kojila klidně po hodině a půl a mlíka měl malý dost. Pak se zjistilo, že to bylo kvůli srdeční vadě, že pil málo a proto potřeboval častěji, ale hlavně měl co. Ono se mlíko netvoří mezi kojením, ale hlavně při kojení, takže to že to nestihne je kec.

Heivka
Závislačka 4006 příspěvků 04.06.19 15:46

Pokud roste a i přibírá tak bych klidně kojila a k dokrmu sáhla až v případě že by dítě bylo hodně neklidné a uplakané. Já měla opravdu nedostatek mléka a mezi prohlídkami mi syn nevyrostl ani o cm a nepřibral ani gram. U nás byl přechod na UM rozumný (k tomu jsem měla při kojení i psychické potíže kvůli kterým jsem u druhého dítěte ani kojit pořádně nezačala) u vás bych dala na váš pocit.

Alušáček
Závislačka 3724 příspěvků 04.06.19 16:01

@kazetkakiki Děláš to dobře, miminko nemusí probírat podle tabulek, podstatne je, že něco přibrala, že máš dost mléka a kojis podle potřeby.. Doktorka bude asi stará škola :roll:

7.straka
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 04.06.19 16:20

Mně starší málo přibírala. Laktační poradkyně doporučila homeo na podporu laktace a taky abych pila smetanu (normálně tu ke šlehání 33%) aspoň čtvrt litru denně, ideálně půl, že prý mléčný tuk snáz prochází do MM a pravda je, že se to dost zlepšilo.
Navíc 6 týdnů to bude růstový spurt, kdy se dítě natáhne a pak začne zase nabírat.

kacakaca
Závislačka 2741 příspěvků 04.06.19 22:47
@kazetkakiki píše:
Myslete, že dělám správně? Já si pocitově myslím, že dělám.

Ja taky. Dite roste, pribira, je spokojene. Kdyby nebylo presnych vah, doktorka nic neresi. Nemuze rekordne pribrat pokazde, logicky. Sama jsem proti UM, kdyz nejde o ohrozeni zivota. Doktori mu veri vic nez nasemu mliku, asi ze tam maji ty ziviny a mililitry tak pekne spocitane.

kazetkakiki
Povídálka 20 příspěvků 05.06.19 09:38

Všem děkuji za reakce a podporu :kytka:.
Hned se cítím lépe a více zase věřím, že to bez UM zatím pěkně zvládneme :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama