Čím osladit mléko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PeronaCold
Povídálka 17 příspěvků 03.06.19 18:29
Čím osladit mléko?

Zdravím, prosím o rady čím osladit mlíčko. Malej je od narození na nutrilonu a vůbec s ním neměl problém, teď má 7m a už basti všechno možný a dávám mu mlíčko už jen v 6rano v 15h a v 9vecer ale najednou ho prostě odmítá a nechce ho. Nevím jestli mu přestalo chutnat jinak přes den normálně pije neslazeny čaj nebo stavicky. Máte naky tipy čím bych mu ho mohla třeba ochutit. Do cajiku jsem mu občas dala bio agávový sirup tak jestli dávat i do mlika…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lioness34
Závislačka 2646 příspěvků 03.06.19 18:31

Já bych sladké vůbec nedavala. Proč? Nejhorsi na zuby je sladké pití.

Jde jen o zvyk. U nás se pije jen voda / žádné stavy cukry ani sladidla… i 3lety syn ve školce řekne ze chce vodu bez stavy - on se jinak nenapije - nwchutna mu to.

Podle mě zbytecne… ;)

Uživatel je onlineTaky jedna
Extra třída :D 12022 příspěvků 03.06.19 18:33

Proč sladit? Proč zvykat na sladké chutě? Dětem jsem vždy dávala na pití jen vodu, případně když byli větší, tak čaj, ale neslazený. Dodnes - a jsou už dospělí - dávají přednost vodě na pití, před sladkým pitím. Pokud bude stát na stole Mattoni, nebo Pepsi, vyberou si vždy Mattoni. A jsem za to ráda :potlesk:

Netopirek
Echt Kelišová 9497 příspěvků 03.06.19 18:34

A proč. UM je sladké samo o sobě. Zkus třeba jinou značku. Ale i ochucená mléka se dělají až pro děti od roku.

Lioness34
Závislačka 2646 příspěvků 03.06.19 18:34
@Taky jedna píše:
Proč sladit? Proč zvykat na sladké chutě? Dětem jsem vždy dávala na pití jen vodu, případně když byli větší, tak čaj, ale neslazený. Dodnes - a jsou už dospělí - dávají přednost vodě na pití, před sladkým pitím. Pokud bude stát na stole Mattoni, nebo Pepsi, vyberou si vždy Mattoni. A jsem za to ráda :potlesk:

U nás to samé. Dcera na vylete si koupila jedina vodu!! S paní ucitelkou tedy… jinak všechny Coly a fanty apod - absolutně zbytečný

Uživatel je onlineVeru1987
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 03.06.19 18:35

7mi mesicich basti kde co…?? Proc sirupy, stavicky?? Dcera ochutnala dzus nekdy v 18m, hodne naredeny. Jsou ji tri a nejradeji pije vodu, neslazn.caj, dzus 1-2× tydne na zpestreni.

Uživatel je onlinestinga
Kelišová 7037 příspěvků 03.06.19 18:36

@PeronaCold rozhodně bych nesladila, spíš zkusit jiné UM, ony jsou některé do hořka, my jsme měli Hipp bio combiotik a ten byl sám od sebe tak trošku nasládlý

chaela
Ukecaná baba ;) 2209 příspěvků 2 inzeráty 03.06.19 18:39

Ideálně nesladit ničím. Jak si dítě. zvykne, už se toho nepustí. 7 měsíců je fakt málo. Ale zase všeho s mírou. Až bude starší, klidně bych něco sladkého občas nabídla. Naši kluci dlouho pili jen vodu, ale jakmile se dostali ke sladkemu pití (babičky, dětské akce, návštěvy…), byli jak utrzeni ze řetězu a byli schopni vypít půl litr naráz jen proto, že to bylo sladký. Takže jim teď vodu a sladký stridame a je to v pohodě. Pořád mají rádi sladké, ale nemají problém s vodou, a to ani v případě, že to sladké mají k dispozici.

PeronaCold
Povídálka 17 příspěvků 03.06.19 18:43

Samozřejmě nemyslím nějaké cukry spíš jsem myslela čím mléko ochutit např. ovoce nebo tak. A stavu dávám jen vymackane ovoce ne dzusy

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9023 příspěvků 03.06.19 19:24

Nechat na diteti, jestli mliko chce nebo ne, nicim neprislazovat. Nejake stavy bych taky nedavala…

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9023 příspěvků 03.06.19 19:25
@PeronaCold píše:
Samozřejmě nemyslím nějaké cukry spíš jsem myslela čím mléko ochutit např. ovoce nebo tak. A stavu dávám jen vymackane ovoce ne dzusy

A co myslis, ze je dzus?

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 03.06.19 19:27

Syn měl taky bojkot um, vůbec ho nechtěl pít, jenom v noci 1×… trvalo to 4 měsíce… zkoušela jsem, nabízela a teď zase pije mliko normálně :nevim: rozhodne bych nic sladkého nedavala… syn pije čaje a vodu… bude mít rok a cucnout dostal jednou jablecneho džusu naredeneho vodou…

LaraA
Zasloužilá kecalka 810 příspěvků 1 inzerát 03.06.19 19:46

Neslad. mlecnou davku dostane i z kase a jogurtu, takze pokud docasne pije min, dej casteji jogurt.

PeronaCold
Povídálka 17 příspěvků 03.06.19 20:00

K večeři dostává kaši a k svace buď ovoce nebo jogurt když to mliko nechce tak mu naskrabu banán spíš nechci aby ho vyřadil úplně a furt ho akorát vylejvam

DeeDee.518
Kecalka 268 příspěvků 03.06.19 20:03

Neslaďte to. Spíš zkuste jinou značku. Do teď to slazené mít nemusel, tak to nebude problém v tom, že je to málo sladké. Spíš vzhledem k tomu, že „baští kde co“, zjistil, že existuje i jiná chuť. Teď jsou ty jiné chutě pro něj prostě zajímavější. A šťávy z ovoce už vůbec nedávejte. Maximálně hoooodně naředěné vodou. Je to strašně moc cukru v jedné sklenici. Není to vůbec tak zdravé, jak se tvrdí. Taková sklenice domácího pomerančového džusu to je klidně jako byste najednou snědla 5 pomerančů. No to asi nikdo normální neudělá, pokud by ty pomeranče měl v původní kulaté podobě… Vy prostě soudíte podle sebe. Znáte sladkou chuť a když ji nemáte, přijdete si ochuzená. Dítě, které ji ještě nezná, ochuzené není, pokud ji ještě chvíli nepozná ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama