"Nechci slevu zadarmo" - brýle

10731
5.9.11 21:18

"nechci slevu zadarmo" - brýle

ahoj, chci se s vámi podělit o nakupovací zážitek.
mám vysoká a složitá a tudíž drahá skla v brýlích - proto složitě vybírám optiku, protože ceny se dost liší.

před dvěma lety jsem si brýle koupila v grand optical - mají snad celoroční slevu na obroučky- ale to pro mne moc neznamená, tak 4/5 z celkové ceny činí skla :roll: - komplet mne stály 9,5 tisíce.
Ted jsem šla znovu kupovat a mají slevu na skla - 40%- jak jsem se zaradovala, protože tam je pro mne úspora tedy značná. Sice se to nedá kombinovat s obvyklou slevou na obroučky, ale to je pro mne zanedbatelné.
Natěšená jak ušetřím jsem si vybrala skla ve stejné kvalitě, ale o trošku nižší dioptrie- a zrovna jsem se dostala pod hranici, kde už jsou levnější - jupí.
Obroučky jsem si tentokrát vybrala trošičku méně kvalitní, ale ne o moc.

jaké bylo mé překvapení, když trošku horší obroučky, se stejně kvalitními skly- které ale měli být trochu levnější, kvůli nižším dioptriím a hlavně kvůli ohromné avizované slevě , stály úplně totéž, co před dvěma lety! :zed:
Oni prostě zjevně zvedli cenu skel v mém případě o několik tisíc, a pak z toho udělali slevu, čili nula nula nic.

chápu , když se cena zvedne trochu aby sleva vypadala větší, ale tohle je na mne moc :cert:

zajímalo by mne, jan dlouho museli mít ceny skel takto předražených, aby jin na to nějaká kontrola neskočila, že klamou zákazníka. :cert:

har.
PS: chtěla jsem si tímto postesknutím především ulevit 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4217
5.9.11 21:29

Harpyjko…chápu tohle rozčilení, ale tohle je normální obchodnická taktika-to se dělá hodně toto-že se prostě nadhodnotí výrobek(ať už je to cokoli) a pak se udělá jako ohromná sleva-přitom ten daný výrobek stojí po slevě-to co by stál normálka.......
To je trik, kterej znám už dávno a proto na nějaký slevy moc nereaguju :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10052
5.9.11 21:30

no tak zrovna v grand optical jsou na klamání zákazníka experti, máme stejnou zkušenosti, já i manžel jsme obrýlení, a u nich jsme byly jednou a naposledy :cert: :cert:

všude hlásají jak vám změří oči zdarma ale pak si za to nestidí naúčtovat 2 stovky

chodíme už jen do fokus optik, tam máme letité zkušenosti a jen dobré, a jako stálý zákazníci vždycky dostaneme příjemnou slevu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10731
5.9.11 21:34

tak já to taky někdy vidím, že sleva není žádná nebo miminální, ale v týhle optice jsem před dvěma lety viděla, že obroučky stály skoro totéž co jinde, a tady na ně byla sleva. Stejně to bylo se skly, že byly bez jakýchkoli slev levnější než v konkurenčních optikách (smutný je, že je to ohromný koncern a že je podporuju, ale ušetřit na brýlích pár tisíc je pro mne nezanedbatelné).
Tentokrát to tak prostě není - zmátli mne :cert:

ale nezhroutím se z toho :mrgreen:
edit: zuzko 8-o , díky za zkušenost, a jak vám to zdůvodnili, že to musíte platit?
focus jsem se svými dioptriemi zkoušela, a tehdy byl drahý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10052
5.9.11 21:38

no tak z nějakým zdůvodnováním se ani neobtěžovaly, zjistily jsme to až na účtence kterou jsme si prohlížely doma :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9614
5.9.11 21:50

Jojo, taky v Grand Optical už nenakupuju…Jednou a konec :cert: Šly jsme tam s mamkou na slevu podle věku…Takže tehdy to bylo nějakých 18%, docela dost…Jenže jsme se až doma dozvěděly, že tato sleva je pouze na ty snad úplně nejdražší skla, co tam měli :roll: No byly to moje první brýle (takže samozřejmě byly jen na chvilku, protože se mi oči od té doby ještě tisíckrát zhoršily) a nechaly jsme se přesvědčit :roll: Takže jsem za první brýle dala asi 4 tisíce 8-o To jsem měla jen asi třičtvrtě dioptrií :roll: 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16470
5.9.11 21:58

Do Grand optical jsem vzdycky touzila jit s babickou :wink: je ji 93 let a porad potrebuje nove veci :mrgreen: ale jeste chvili pockame az bude mit obroucky zadarmo… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
779
5.9.11 21:58

Jestli můžu doporučit tak je lepší najít si spolehlivou menší optiku (kde pracujou odborníci) než řetězec, kde je to jen o reklamním taháku - slevách a ve finále zákazník zaplatí po slevě víc než v jiné optice bez slev. Nejlepší je poptat se po známých kde byli spokojení a obejít si víc prodejen.

Harpy jen tak pro zajímavost, jen pokud by ti by to nevadilo písni mi kolik máš dioptrií, jak tenčený skla ti tam dali a kolik ti naúčtovali. Klidně písni soukr. zprávu moc by mě to zajímalo - jsem z oboru 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
677
5.9.11 22:35

No jo Grand optical! Vydřiduši :pocitac: Jsem tam byla jednou a stačilo mi…všechno předražené jak hrom. Nakonec si chodím oči měřit k očařce a brýle už jedině nakupuju na bryledomu.cz (není to reklama), jsem vážně spokojený zákazník. Mám od nich dvoje brýle, objednávala jsem pouze přes net. Naprostá spokojenost. Teď otevřeli i obchod, kde se dají brýle vyzkoušet. Nevím co za speciální skla máš, ale pokud je dělají, tak tě vyjdou x-krát levněji.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.9.11 22:59

Dobrý večer všem,
když to tady čtu tak se musím smát. (omlouvám se)
Je to smutné, jak si z nás utahují všichni obchodníci. Lákají nás na slevy, které vlastně vůbec neexistují. :lol:
Manžel má 4,5 diop. na každém oku. A tak brýle řešíme celkem často. Máme zkušenost s http://www.optik-zilka.cz/lafont.php a také s http://www.bryle-cocky.cz/ v obou dvouch obchodech se nám věnovali s veškerou péčí.
:palec: :palec:
Do obchodů jako jsou Fokus a Grand optical bych nikdy nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
catie
6.9.11 06:51
:hug:

Z optik jako Grand, Eiffel, atd. jsem vyškolená. Teď si kupuju brýle už jen v optice, která není řetězec. Bavila jsem se o těchle řetězcích s optičkou minule, když jsem jí chválila sortiment (krásné, moderní obroučky, které opravdu hezky sedí). Říkala, že taktika těchto řetězců je nakoupit levně starší kolekce a pak je prodávat s ohromnou marží. A čočkama je to podobné, nakoupí ty základní typy, které jsou levné, nic nevydrží…a pak to prodávají coby super výrobek :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
3115
6.9.11 07:41
Yanka píše:
Jestli můžu doporučit tak je lepší najít si spolehlivou menší optiku (kde pracujou odborníci) než řetězec, kde je to jen o reklamním taháku - slevách a ve finále zákazník zaplatí po slevě víc než v jiné optice bez slev. Nejlepší je poptat se po známých kde byli spokojení a obejít si víc prodejen.

Přesně tak. Taky chodím do malé optiky v Brně. Je tam výborný pán, který se na mně vždy podívá a říká tyto vám sluší. Já se pak prohrabu desítkami obrouček a ve finále si vemu ty co ukázal, protože mi opravdu sedí nejvíc. Byla jsem tam už 3× nikam jinam nechodím:-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3307
6.9.11 07:48

Já mám brýle celý život.Ale s těchto optik jsem vyléčená-mají to předražené.Dělala tam kamarádka tak vím :cert: :cert: :cert: .Sama chodím x let k paní u nás ve městě(menší optika),už mě zná,ví co mě sedí-super poradí.Ochotná.Chodím tam i se synem :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18930
6.9.11 08:52

Super téma, díky :palec: Zrovna se chystám objednat k očařce - jsem půl roku po porodu, tak jsem zvědavá, co to provedlo s mejma dioptriema, posledně někdy před rokem jich bylo 6 :oops: jsem zvědavá, kde se to zastaví a ustálí. S řetězcema typu Eiffel, Grand… mám zkušenost jenom jednu - když se mi uvolnil šroubek u brejlí kupovanjech úplně jinde, dali mi to do kupy zadarmo. Ale brejle bych tam vybírat nešla, nějak mi nesedí to prostředí „obrovský prostory, obrovskej výběr, spousta lidí…“. Jenže optiku, s kterou jsme měla fajn zkušenosti, zrušili, a posledně jsem nebyla moc spokojená, brejle nějak divně seděj a celkově jsou nějaký aušusový (ono totiž se 6 dioptriema už jsou ty skla docela drahý, tak jsem šetřila na obroučkách, resp. „neobroučkách“ a je to znát :zed: ). Takže díky za ty tipy na menší optiky, obzvlášť v Praze :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10731
6.9.11 10:43

díky za reakce -
já původně taky chtěla menší optiku - už jen prto, že velikánské řetězce neraada podporuju, ale zašla jsem do naší optiky- paní mi nabídla skla za 5+5=10000 kč, a obroučky první které mi seděly a daly se do nich dát ta skla stály přes tři tisíce.
v grand optical jem tehdy pořídila skla za 4+4 tisíce a obroučky podobně pěkné za 1500. Skla- šlo o 8 a třičtvrtě dioptrie, + nějaký cylindr a tenčení 1.67, zatmavovací - v obou optikách.
Asi jsem tedy tehdy narazila na špatnou malou optiku - hmm ted mi dochází, že sice to byla malá optika na poliklinice ale patří taky pod takový miniřetězec - ty jo, jak je n se ten majitel jmenuje - myslím optika Srnec (???) nebo Srna???

zkusím příště pohledat nějakou jinou.

pa díky
har.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama