Reklama

Nechtěl pomoct a zemřel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 15:58
Nechtěl pomoct a zemřel

Minuly týden přítelovi umřel strýc. Šokovalo mě, jak k tomu došlo a myslim, že tu mohl ještě být. Žil se svym bratrem v baráku, můj přítel tam občas zajel.Toho strýce potkaval v tom baráku malo, protože byl furt zalezly ve svém kutlochu ( ten strýc).Po smrti stryce mu otec vypravěl, jak to bylo. Stryc žil ve špíně, silný kuřak mnoho let, ven malo chodil, jedl konzervy uzeniny atd.Par dni před smrti pry pořad krvácel z nosu, nechtěl jist, potom ohluchl, nevim zda uplne ale pry asi jo. Přesto si nezavolal pomoc!!!měl i halucinace, viděl z okna davy lidí atd.Jeho bratr teda příteluv tata mu nezavolal taky pomoc, pry si to nepřál 8o Chapete to? nakonec ho našel mrtvého na gauči. Byla tam kriminálka, pak ho odvezl pohřebák. Divim se, že přítelova otce třeba neobvinili z neposkytnuti pomoci. Vždyť musel vidět že umírá. Furt na to musim myslet. A kdyby mu pomoc opravdu zavolal a on by je nechtěl k sobě pustit, myslíte, že mohli třeba vyrazit dveře nebo ne? můj názor je, že ho bratr nechal zemřít jako psa. Já bych pomoc zavolala :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 16:01

Jako když někdo pomoc odmítá tak dobře mu tak, doufám, že to nikde nevykládáš ty svoje úvahy…

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 20.02.17 16:05

Kdyby tam rychlá přijela a strýc ošetření a případný odvoz do nemocnice odmítl, tak by ho násilím nepřesvědčovali a dopadlo by to stejně

Uju
Kelišová 6515 příspěvků 20.02.17 16:06

Těžko říct, sama nevím co bych v takovéto situaci dělala. Pokud ten člověk není vyloženě v bezvědomí, nebo ty halucinace jsou třeba jen chvilkové a ve své „světlé chvilce“ odmítá pomoc, no tak co s ním, asi bych ho taky nijak neřešila, zavolat mu sanitu a nakonec být za magora a ještě platit výjezd, asi bych do něj spíš hučela, ale nijak taky nejednala :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 16:06

Tak já odpovím anonymně, měla jsem prababičku. Byla už nemocná, bylo těžké se o ni starat. Chtěla umřít… Její syn jí ale nechtěl nechat. Jednoho dne jí odvezl do nemocnice.
Třikrát se tam pokusila zabít. Byla opravdu nemocná, těžce se jí dýchalo, těžce se jí hýbalo, ale velmi dobře jí to myslelo - milovala život. Nedokázala žít, když už šlo jen přežívat.

Moje poslední vzpomínky na ni jsou, jak nás prosí, abychom jí vzali domů. Nechtěla být v ústavní péči.
Ale táta věděl, že chce domů, jen proto, aby tam mohla zemřít.
A tak zemřela v nemocnici, jen to více bolelo a déle trvalo.
Myslím, že dokud není schválená euthanasie je odmítnutí pomoci jediný legitimní způsob jak umřít alespoň trochu v době, kdy chceme, nikoliv až v době, kdy nám ani léky nedokážou udržet tělo živé. :nevim:

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2081 příspěvků 20.02.17 16:07

Tak jak to líčíte / pořád krvácení z nosu, halucinace /, je možné že se uchlastal, upil a selhaly mu játra, proto umřel
a další otázka je, i kdyby souhlasil s převozem, zda by mu vůbec bylo pomoci…konečná stádia alkoholismu nejsou vyléčitelná

dále těžko soudit, opravdu těžko
:nevim:

tini
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 5 inzerátů 20.02.17 16:08

To mas tezky, muj biologicky otec byl takto zalezly, od detstvi se se mnou nestykal, jen mailovy kontakt. Dostal rakovinu a bylo mu fakt zle, nedal si domluvit, vse bojkotoval, do nemocnice nechtel, kdyz byl mimo a odvezli ho, hned co to slo, podepsal reverz. Umrel asi ve strasnych bolestech, protoze dle pitvy mu nador prorostl ze slinivky do strev a vnitrne vykrvacel. Presto odmitl jet do nemocnice, ze to nema cenu, ze mu nepomuzou. Nemuzes to soudit, nemuzes nikoho nutit.Byt tebou neresim to.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19322 příspěvků 20.02.17 16:09

Ono je to těžký…nemůžeš soudit, když jsi nežila jeho život ani s ním.

záleží, kolik mu bylo, jestli byl nebo nebyl jinak nemocný, jestli byl nebo nebyl svéprávný, v jakém stavu přesně byl, když otec „neposkytl pomoc“. On někdo prostě pomoc nechce a odmítá ji a nemůžeš někomu pomoct přes jeho odpor.
Ono se taky mohlo stát, že pokud by toho strýce odvezla sanitka, tak by zbytek života strávil někde v LDN (kdyby nějaká „dobrá duše“ rozhodla, že se nemůže v tomto stavu vrátit domů), trápil se a nakonec umřel po pár měsících trápení tam :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 16:14
@Anonymní píše:
Tak já odpovím anonymně, měla jsem prababičku. Byla už nemocná, bylo těžké se o ni starat. Chtěla umřít… Její syn jí ale nechtěl nechat. Jednoho dne jí odvezl do nemocnice.
Třikrát se tam pokusila zabít. Byla opravdu nemocná, těžce se jí dýchalo, těžce se jí hýbalo, ale velmi dobře jí to myslelo - milovala život. Nedokázala žít, když už šlo jen přežívat.Moje poslední vzpomínky na ni jsou, jak nás prosí, abychom jí vzali domů. Nechtěla být v ústavní péči.
Myslím, že dokud není schválená euthanasie je odmítnutí pomoci jediný legitimní způsob jak umřít alespoň trochu v době, kdy chceme, nikoliv až v době, kdy nám ani léky nedokážou udržet tělo živé. :nevim:

souhlasím.
Také mám v rodině případ, kdy se dotyčný trápil čtyři měsíce v LDNce, kdyby zůstal doma, mohl tu být déle (protože by byl spokojený) a nebo bez trápení, protože by to s ním prostě jednou šlehlo a měl by svatý pokoj. Nikomu nepřeju vidět, jak ti někdo chřadne před očima a nejí a nehýbe se, jen aby to měl co nejdřív zasebou :,( :,(
A taky sem se rozhodla, že do podobného zařízení nikdy nikoho z rodiny nepustím, pokud o tom budu moct jen trochu rozhodovat. To radši podepsat negativní revers a děj se vůle boží.
Anonymně, protože je to citlivé a čerstvé téma :srdce:

toooja
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 20.02.17 16:15
@Anonymní píše:
Třikrát se tam pokusila zabít. Byla opravdu nemocná, těžce se jí dýchalo, těžce se jí hýbalo, ale velmi dobře jí to myslelo - milovala život. Nedokázala žít, když už šlo jen přežívat.Moje poslední vzpomínky na ni jsou, jak nás prosí, abychom jí vzali domů. Nechtěla být v ústavní péči.
Myslím, že dokud není schválená euthanasie je odmítnutí pomoci jediný legitimní způsob jak umřít alespoň trochu v době, kdy chceme, nikoliv až v době, kdy nám ani léky nedokážou udržet tělo živé. :nevim:

Souhlas. Hodne ted se udrzuje telo pri zivote. Pracovala jsem v domove duchodcu, kde jsou same jiz lezici lide a mnohdy uz taci, kdo o sobe nevi. Strasne lito mi bylo vsechny ty babicky.Ale kazdy den se podavali leky, pichalo se, krmilo se, jen aby je udrzet. Nechci tak prezivat.Snad tak nedopadnu. Nikomu to nepreji. Tezko se divat, starat se o takoveho cloveka, myslet na neho, za neho… :nevim:

sagina
Echt Kelišová 7511 příspěvků 20.02.17 16:15
@Anonymní píše:
Divim se, že přítelova otce třeba neobvinili z neposkytnuti pomoci. Vždyť musel vidět že umírá. Furt na to musim myslet. A kdyby mu pomoc opravdu zavolal a on by je nechtěl k sobě pustit, myslíte, že mohli třeba vyrazit dveře nebo ne?

Lékař nemusí poskytnout pomoc člověku, který ji nechce. Soud dal za pravdu muži, jehož matka zemřela

no, a pokud Ústavní soud takto rozhodl v případě syna - lékaře, v případě příbuzného - laika by asi rozhodnutí bylo ještě jednodušší :nevim:

Janasas
Kelišová 5133 příspěvků 20.02.17 16:19

U nás nás děda prosil, aby mohl zůstat doma.. Nechali jsme ho, umřel doma, a taky jsme volali asi 3 krát samitku, kdy mu píchla od bolesti, nějaké léky, ale převoz odmítl, tak zůstal a zemřel doma..
já jsem nad tím přemýšlela, asi bych nikoho do nemocnice nenutila.. :nevim: asi každý má právo se sám rozhodnout..
Náš děda byl velmi silná osobnost, ale ten pohled nezapomenu, jak prostě chtěl zůstat doma a umřít doma. Měl svůj věk, rakovinu, vědělo se, že má pár měsíců..

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2262 příspěvků 20.02.17 16:19

No nevim, moje mama na tom byla pred Vanocema blede a bylo ji hrozne zle, i presto nechtela k doktorovi, ale proste jsem k nim prijela, sbalila ji a k tomu doktorovi ji i pres protesty proste odvezla, i kdyz bylo den pred Vanocema a kdyz jsem ji videla, bylo mi jasny, ze minimalne na Stedrej den si ji tam nechaj. Zustala tam tejden, diagnostikovali ji zloutenku typu E a kdyby k doktorovi nesla, mohla si oddelat jatra az k transplantaci.

Muj nazor je, ze aspon zachranku zavolat mel, ale tezko vime, jak to mezi sebou meli. Jednou je to jeho bratr, neco udelat urcite mel.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19257 příspěvků 20.02.17 16:21
@Anonymní píše:
Minuly týden přítelovi umřel strýc. Šokovalo mě, jak k tomu došlo a myslim, že tu mohl ještě být. Žil se svym bratrem v baráku, můj přítel tam občas zajel.Toho strýce potkaval v tom baráku malo, protože byl furt zalezly ve svém kutlochu ( ten strýc).Po smrti stryce mu otec vypravěl, jak to bylo. Stryc žil ve špíně, silný kuřak mnoho let, ven malo chodil, jedl konzervy uzeniny atd.Par dni před smrti pry pořad krvácel z nosu, nechtěl jist, potom ohluchl, nevim zda uplne ale pry asi jo. Přesto si nezavolal pomoc!!!měl i halucinace, viděl z okna davy lidí atd.Jeho bratr teda příteluv tata mu nezavolal taky pomoc, pry si to nepřál 8o Chapete to? nakonec ho našel mrtvého na gauči. Byla tam kriminálka, pak ho odvezl pohřebák. Divim se, že přítelova otce třeba neobvinili z neposkytnuti pomoci. Vždyť musel vidět že umírá. Furt na to musim myslet. A kdyby mu pomoc opravdu zavolal a on by je nechtěl k sobě pustit, myslíte, že mohli třeba vyrazit dveře nebo ne? můj názor je, že ho bratr nechal zemřít jako psa. Já bych pomoc zavolala :nevim:

chceš někoho zachraňovat násilím? když nechce, tak nechce. Já bych byla ráda, kdyby se mě někdo nepokoušel zachraňovat a nechal mě umřít v poklidu.

Janasas
Kelišová 5133 příspěvků 20.02.17 16:22

@Azeretereza jo tak s tímto souhlasím, ta záchranka určitě.. to já tak plašila v 16, kdy jsme tušila, že něco neni ok.. máma nechtěla, já poplašila celou rodinu, a a nakonec měla mozkovou mrtvičku..
Zavolat jo, ale pak ti dlouhodobě nemocní, to bych nechala na nich, jestli chtějí ležet v nemocnici nebo doma, pokud do okolnosti dovolí

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama