Reklama

Jsem šíleně protivná máma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aneta_ka
Kecalka 206 příspěvků 20.02.17 08:14
Jsem šíleně protivná máma

Predem pisu, ze bych byla rada, kdyby se k teto diskuzi vyjadrily maminky, ktere potkalo neco podobneho nebo proste vedi a poradi, jak na tento muj problem. Nemam naladu a chut cist nejake rejpave komentare.
Dceri je 9 mesicu a ja mam pocit, jako by mi dochazela stava :( den ode dne je to horsi a horsi a ja jen cekam, kdy se sesypu nebo proste uplne bouchnu. Dcera je posledni dobou (uz ani nevim jak dlouho) strasne protivna, furt se vzteka (to potvrdila i moje mamka, ze je vztekloun), breci a ja uz nemam proste silu :( dcera je uz od narozeni takovej urvanek, ale posledni dobou je to fakt extrem. Ja i pritel jsme naprosto psychicky vycerpani a on se uz ani netesi na vikendy, ze nebude muset byt v praci, protoze ma hruzu, co zas ta nase dablice bude predvadet. Dcera prikrmum moc neda a flasku s UM proste nechce, tak ze i pres den stale kojim krom obedu. V noci se mala budi kazde 2-3 hodiny a mne prijde, ze uz ani nespim, protoze nez se mi podari usnout, tak mala je zas vzhuru a place. Rano vstavam uplne vyflusana, jak kdybych probdela celou noc, tak ze uz od rana jsem protivna. Dnes se dcera rano jeste poblinkala a tim mi zacal zas dalsi prisernej den. Vim, ze za to nemuze, ale jak uz jsem podrazdena, tak me vytoci kazda blbost, tak ze jsem hned zacala nadavat. Uz mi ani nejde se na malou smat, spis se o ni staram jak robot, aby nestradala, ale jinak mam pocit, jako by me ty materske city opustily a je mi z toho hrozne :( kolikrat i bouchnu a musim se na chvili zavrit do koupelny a tam se vybrecet :( i kdyz babicky obcas vezmou malou ven do kocarku nebo ji na chvili pohlidaj, tak to nema zadny smysl. Jak jsem chvili bez ni, tak me to sice nabije energii, na dceru se zase tesim a mam chut se s ni mazlit, ale ona zase zacne ty svoje hystericky sceny a je to vsechno zpatky a ja se zase citim jako mama bez citu. Vim, ze dcera to ze me asi citi, ze jsem podrzadnena a o to vic, je pak i ona na ranu, ale ja to uz neumim ovlivnit, uz se nedokazu proste hodit do pohody :( Vcera jsme se s pritelem shodli, ze je nase dcera jak upir co z nas vysava energii a radost :( Nevim jestli to muze byt rostoucima zubama, protoze je v obdobi, kdy ji postupne rostou, ale kdyz ji rostly prvni dva, tak takhle permanentne protivna a hlavne vztekla nebyla. Poradte, prosim, jak se z tohodle dostat ven a jak zase nabrat silu a energii.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Limi123
Závislačka 3031 příspěvků 20.02.17 08:24

Ahoj,

Vim, ze ti tu budou vsichni tvrdit, ze z tebe dcera citi nervozitu, a proto je nervozni. Z mych zkusenosti to tak uplne neni, i kdyz jisty vliv to mit muze. Memu rocnimu synovi se priblizne po mesici stridaji obdobi, kdy je zlaty a obdobi, kdy jsem pomalu na prasky z jeho neustaleho knuceni a breceni. Souvislost ze zubama jsem nevypozorovala.
Trochu pomaha vzit ho ven, v lete na pisek ci louku (od 5m), v zime do hernicky.
A mne na preziti toho protivneho obdobi pomahaji kamaradky s detmi. Syn se tolik nenudi a mne to knourani a vztekani nejak min vadi, kdyz mam navstevu :-)
Jinak prcka mas urcite porad rada, jen kdyz je clovek nastvany, tak si to tak neuvedomuje, ten pocit, co popisujes, znam :-)

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 20.02.17 08:25

Dle mého je to úplně normální jev, který musí logicky přijít u každé mámy, s prvním dítětem je to o to horší, že máš pocit, že to nikdy neskončí a nemůže být ještě horší. Oporou ti musí být přítel, pokud tomu podléháte oba, budete se v tom o to více plácat, ačkoliv je to věc zcela malicherná a hlavně pomíjivá…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 08:26

Řekla bych, že u takto náročného dítěte je to v normě, já mám děti velmi rychle za sebou, které byly sice hodné, co se týče jídla či spaní, ale jsou velmi energické… zažívala jsem něco podobného. Nevím, zda by ti nepomohlo navštívit psychiatra (i když ti tu většina napíše, jak ti psychiatr a léky uškodí…bla bla bla) a poradit se, zda toto období nepřestát s pomocí nějaké medikace, aby to neskončilo nějakou depresí (pokud už se nerozvinula).

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2065 příspěvků 20.02.17 08:29

Zdravím, já tě docela chápu. Některé děti jsou náročné, mám doma 2 kusy, ale vím, že by mohlo být i hůř. Navíc ne každá žena je taková obětavá matička, kterou nic nerozhodí. Taky byvam někdy už protivná, ale já jsem v tom kolotoči už 5 let…důležité je si uvědomit, že to fakt není na pořád. Myslím, že takové to nejhorší období měli moji kluci tak do roka a půl. První byl v pohodě možná i dřív. On byl dost urvane mimino, pořád jsme nosili, špatně spal…a teď je úplně skvělý. S mladším je to trochu horší, ale už se to dá. Navíc, končí zima, budete moct víc ven, začne chodit, zabavi se, unaví se, vyhladne ji…no je to tak, děti jsou docela velký požírač času, energie a později peněz :lol:. Držte se a hlavně držte s partnerem spolu :kytka:

Petussska
Kecalka 216 příspěvků 20.02.17 08:32

Pomáhá Ti přítel? Já mám ani né půlroční mimino a bez manžela bych taky byla vyřízená, nikdo jiný totiž pořádně nepomůže. Zkus mu dát o víkendu dítě a vyrazit s kámoškou na kafe nebo jen tak na nákupy a odpoledne zas dát hlídat třeba babičce a vyražte spolu s přítelem někam ven…

Tichošlápek
Echt Kelišová 9614 příspěvků 20.02.17 08:36

Znám to. A i když ti to teď připadá jako katastrofa, tak věř, ze to přejde. Špatný je přístup tvého přítele, který by ti měl alespoň trochu ulevit o víkendu, abys nabrala síly na dalsi týden. Mas nějakou svou činnost? Ne nutně mimo dům - na to taky nemám čas - ale třeba ja vybarvuji omalovánky pro dospělé a u toho vypnu mozek ;) píšeš, ze dcera je vztekloun. Asi mne tu umlati, ale - vzteka se? No a co? Tak ať se vzteka. Dala bych ji do ohradky, aby si nemohla ublížit a klidně u ni vařila nebo si dala kafe. Syn se takhle hezky naučil si hrát sám. Když plakal pochovala jsem, zazpívala mu a tak. Ale když se jen naschvál vztekal, tak jsem mu dala hračky a chvíli ho nechala. Ono je to i dobre pro tebe, protože tím ziskas čas se uklidnit a nebýt na ni hnusna. Jinak u nás se zuby souvislost nebyla. Proste jen období. Jak roste, zlepšuje se to. Mimino zatím takové sklony nejeví, tak je to asi kus od kusu. Vydrž.

Ariadne
Echt Kelišová 8713 příspěvků 20.02.17 08:43

Chodite ven min 2× denne? Ona bude koukat a tobe se na cerstvem vzduchu ulevi. Tohle obdobi znam. Dcera je uknourana do ted 3,5r :zed: snazim se vzdy zmenit cinnost. zazpivat si a hlavne jit ven mezi lidi a na vzduch. Chapu.ze ty prikrmy jsou otrava. Asi bych ji stridala doma varenou a kupovanou. abych si proste nekdy usetrila praci.

chaela
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 20.02.17 08:44

Ahoj, já mám děti dvě a někdy mám podobné pocity. Mladší je maly mimino, zatím hodný, starší je poděs. Vypozorovala jsem ale, že nejvíc zlobí, když se nudí, počurá se, když si ho nikdo nevšímá apod. Takže to chce pozornost a hlavně zabavit, někdy stačí vymyslet činnost a on ji pak dělá sám nebo asistuju jen slovně. Taky být co nejvíc venku, za každého počasí. Každopádně to chce jinej přístup, ne se s mužem shodnout, jak je to strašný, ale dělat něco pro to, aby to bylo lepší. Nemoralizuju, sama aktuálně pracuju na změně a jednoduchý to rozhodně není.

aneta_ka
Kecalka 206 příspěvků 20.02.17 08:52

@Tichošlápek Pritel mi pomaha strasne moc, prijde z prace a starame se oba, ne jenom ja. Ale mala nas dokaze dodelat oba a to je co rict, protoze pritel je dost flegmatik a jen tak z neceho si hlavu nedela a moc veci ho nedokaze rozhodit, ale vidim na nem, jak je z dcery taky uz vycerpany. Ano, mam konicek, chytlo me cviceni, obden jsem jezdila s kamoskou do posilovny a jinak jsem cvicila doma. Naplnovalo me to, delalo mi to radost jak jsem videla, ze moje postava uz vypada dobre, ale jak jsem vystavena, tak jsem asi 10 dni necvicila, protoze nemam vubec chut a silu :( Pritel nema problem pohlidat, hlida casto, ale jak pisu, tak kojim a na vikend vypadnout nemuzu. Vcera jsme byli s pritelem v kine (ja poprve od narozeni dcery), musela jet s nami moje mamka, aby dceru zatim hlidala, protoze jsem musela pred a po filmu nakojit. Bylo to fajn, docela jsme si odpocinuli, ale prijeli jsme domu, dcera histericky rvala u uspavani, kdyz jsme tam byli s ni nebo ji pochovali, tak ze zase jsme byli tam kde predtim. A verte, ze nejsme takovy, ze bysme pri kazdym zaplakani nebi vztekani za dcerou bezeli, uz jsme vycviceny a kdyz mame doma dite, ktere rve od narozeni, tak nam opravdu nezbyva nic jineho nez ji nechat chvili brecet nebo se vztekat.

mischelinka
Kelišová 6509 příspěvků 20.02.17 09:00

Ahoj, prvně neboj se, jednou se to zlepší. Jinak bych radila chodit vícekrát denně ven, minimálně tobě čerstvý vzduch pomůže, stýkat se s kamarádkami, nereagovat na každé zakňučení malé a možná i přestat kojit a najet na normální stravu, možná, že se tím zlepší i spánek. Jestliže malá příkrmům moc nedá, tak na noc dopucnout umělkou anebo prostě zkoušet, však hlady neumře, i když budeš mít pocit, že málo jí. A jak bude hlad jednou velký, tak jíst začne. Hlavně, aby hodně pila. V noci bych taky zkusila noc dvě nechat vyplakat, vždy max. pohladit, podat dudlík (pokud dudlá) a zas odejít a tak to dělat, ale nekojit. Malá už je dost velká, aby v noci vydržela bez kojení. A neuspávala bych, rozhodně ne kjením, protože děti si pak navyknou, že probudit se rovná se dostat mlíčko a maminku a to je příjemné, tak proč ne, i když nemám hlad. Dala bych večeři (ať už kojení, umělku nebo něco jiného), chvilku pohoupala, řekla, že se půjde spát a dala do postýlky. Možná to nepůjde hned bez pláče, ale časem to půjde. Drž se a neboj, i z ukňouraného miminka může vyrůst prima slečna :hug:

aneta_ka
Kecalka 206 příspěvků 20.02.17 09:17

@mischelinka Mala neumi pit z lahve, uz jsme zkouseli ruzny lahve a nekolikrat, ale proste si s tim jen hraje, hrize to a nepije, tak ze UM bohuzel. A prikrmy zkousim furt, ale proste ma zamklou pusu a nepusti tam nic. Neboj, zkouseli jsme uz vsechno. Tak ze nemuzu bohuzel prestat kojit, nemela by co jinyho jist. A je hroznej hubenour a celkove je mala, tak ze se bojim ji v noci prestat kojit, protoze toho v noci vypije hodne a kruci ji vzdycky v brisku, tak ze hlad opravdu ma a nechci, aby jeste zhubla, uz tak ji je vsechno velky :( a u prsa neuspavam, nejsem zastance teto metody. Dame ji do postylky, dame dudlik, pohladime, pustime ukolebavky a odchazime. Drive takhle usinala v pohode, ted ma pred spanim histeraky a i kdyz tam za ni prijdem nebo ji pochovame, tak rve jak pavian furt. A kamaradky tady bohuzel zadne nemam, bydlime v jinem meste nez nasi kamaradi a rodina, ale uz si shanime bydleni tam, protoze hlavne me stve, jak jsme tady odrizly.

purka
Stálice 92 příspěvků 130 inzerátů 20.02.17 09:21

Ahoj,
já mám 2.5letou dceru a stále čekám, že to přejde. Už v porodnici mě upozorňovali, že malá je hodně neklidná a že to s ní nebude lehké. Byla hodně plačtivá a nestačilo jí jen pochovat, musel se najít způsob jak jí natřásat aby byla spokojená. Když jsem ukončila kojení(budila se v noci tak 3-4×),i tak se budila 3× za noc, ještě od narození nespala celou noc v kuse, občas se i teď zbudí s takovým hysterákem, že nevím jak jí uklidnit, přijde mi, že u toho spí. Nejvíc se právě vzteká venku, doma to nějak ustojím - problém je, jak s ní začnu manipulovat- česání - řev, oblékání-řev, venku jí vždy něco přelítne přes nos a klidně se mi vzteky vyválí po zemi. A to už jsem „zkušená“ matka 5. letého chlapečka. Ale abych tě uklidnila, mě pomohlo se tak nějak smířit s tím, že holt mám náročné dítě a nesrovnávat se s ostatními a třeba si psát kolik minut je na zabití a kolik času je v pohodě. Já jsem časem zjistila i když ty její záchvaty jsou na moji psychiku fakt výživný, tak většinu času je v pohodě.
Držím palce, tak doufám že nástupem do školky se to zlepší.

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2079 příspěvků 20.02.17 09:40

9 měsíců je takovej náročnej věk…to bude lepší, uvidíš. :hug: Je to ještě miminko a ty prý jsou nejnáročnější… od dvou a půl už budeš mít princeznu… nemám osobní zkušenost, ale shodlo se na tom v mém okolí hodně maminek, miminka jsou prostě náročná a přesně, i z ukňouraného miminka pak bude zlatá slečna:) Teď se prostě ještě sama nezabaví, neví jak si hrát, neví dokonce ani že je unavená, tak je bohužel prostě jen protivná. Jak tu řekly všechny PŘEJDE TO. Ne hned, ale přejde.
Já jsem třeba asi spíš miminčí typ, mně víc vyčerpávají otázky a dotazy a povídání od tří let výš, a miminko mohu chovat třeba celý den a nevadí mi to:) Ale to prostě uvidíš… Hele čtyřleté dítě už si v nedli ráno samo pustí pohádky, napije se vody a sní připravenou snídani… neboj, bude prostě líp. Užívej si dokud je tak maličká, vyroste, ani nebudeš vědět jak. Je to pár let… a bude to pryč :)

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 20.02.17 09:46

Téma pro mě. Mám sedmiměsíčního syna, kterýho samozřejmě miluju. Ale jsem z něj taky hotová. Od narození je to uřvaný, dráždivý miminko, který špatně spí. Já už jsem hotová psychicky i fyzicky. Dokáže celý dny prořvat, kolikrát už brečím taky, protože prostě nevím co s ním. Třeba dnes máme jeden z těch super dní, kdy jsem v noci vstávala každou půl hodinu, ve tři se rozhodl, že je vyspalej. Pak to teda kolem pátý ještě zalomil, ale probudil se s brekem a řve furt. Takže už od rána je mi do breku a mám chuť utéct někam do lesa a křičet :? Manžel nechápe, co máme za dítě. Pořád poslouchám, že jsem ho rozmazlila, takže dokola si v hlavě přemítám, kde jsem udělala chybu, proč jsem tak mizerná máma. Navíc se doma často hádáme, nevěří mi tu únavu. Je fakt, že noci se ho netýkají, nespí v ložnici, tak si to asi neumí představit. Taky bych chtěla být pohodová máma a manželka, který vše řeší s úsměvem, není nervózní a nehroutí se, ale zatím mi to nejde.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama