Nechtěné dědictví - prosím radu pravnika

8739
13.1.20 08:09

Nechtěné dědictví-prosím radu pravnika

Dobrý den, prosila bych radu právníka. Mám otce, který se o mě od útlého věku nestará, ani finančně. Naopak i ještě jako malé holčičce ukradl peníze ze spoření, rozprodal co slo. Otec je velmi zadluzeny, v radech statisic az milionů. Přesnou situaci neznám, nestykam se s nim. Já mám už svoji rodinu, ale bojím se, aby po jeho smrti dluhy nepresly na mě jako dědictví. Nechci od toho člověka nic. Je to těžký alkoholik, těžko říct, jak dlouho ještě vydrží. Lze udělat opatření ještě za jeho života? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8794
13.1.20 08:13

Šlo by dědickou smlouvou, ovšem to je právní akt, který vyžaduje klasické podepsání smlouvy oběma stranama, tebou i otcem.
Nevím, nakolik se můžeš s otcem domluvit, že to sepíšete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3503
13.1.20 08:14

Případné dědictví prostě odmítneš u notáře. Prišel by ti dopis, takže hlidat poštu, nic vic.

Příspěvek upraven 13.01.20 v 08:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8794
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831

Dědictví se můžeš vzdát, pak po něm nebudeš nic mít. Musíš prohlášení vydat do jednoho měsíce od doby co ti přijde dopis nebo budeš vyrozuměná o dědictví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8794
13.1.20 08:16

A jinak to po smrti odmítneš https://www.mesec.cz/…tvi-s-dluhy/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2394
13.1.20 08:36

To mě pobavilo, kolik tady asi sedí právníků, kteří zdarma poradí v diskuzi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1127
13.1.20 08:46

@Kaileee To by mě taky zajímalo :D naštěstí tohle je jednoduchá situace, kterou už zažilo hodně z nás

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
13.1.20 08:46
@Kaileee píše:
To mě pobavilo, kolik tady asi sedí právníků, kteří zdarma poradí v diskuzi :mrgreen:

Na tohle nemusí být právník, nás sociálních pracovníků se na to taky klienti běžně ptají.
@Térouš Pokud je opravdu hodně předlužený, tak dojde k likvidaci dědictví a notář Tě ani nekontaktuje. Za života lze to zřeknutí, jak o tom píše @Šáruší, ale na to bych se vybodla.
Všechny tři možnosti (odmítnutí, zřeknutí, vzdání se) jsou popsány tady - https://www.nkcr.cz/…rekodifikaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2394
13.1.20 09:16

@bertoldina jo to je mi jasne, spise me pobavilo, ze si tak na drzovku pise o právnickou radu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
13.1.20 09:26

@Kaileee Většina lidí má zafixováno, že jim s tímhle pomůže jen právník. A tady jich taky několik je a radí. Pořád to má větší logiku, než kdyby chtěla radu od řidičů tramvaje :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.1.20 09:29
@Kaileee píše:
@bertoldina jo to je mi jasne, spise me pobavilo, ze si tak na drzovku pise o právnickou radu :mrgreen:

Tak kdyz muze po interneti probihat medicinska diagnostika, tak proc ne obcanska poradna ;) spis jde o navedeni, nikdo prece nikde neargumentuje: rikali to na internetu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
13.1.20 09:29
@bertoldina píše:
@Kaileee Většina lidí má zafixováno, že jim s tímhle pomůže jen právník. A tady jich taky několik je a radí. Pořád to má větší logiku, než kdyby chtěla radu od řidičů tramvaje :).

I právník se může stát řidičem tramvaje, pokud má dostatečné znalosti… 8) 8) 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22103
13.1.20 09:34

Protoze, to pro me neni nejak aktualni, takze info nezjistuji, ale nejak me ted cvakla zvedavost, az do poloviny je to u me jak u zakladatelky, i s vykradenym sporenim, ktere povedeny taticek ale vratil(musel :cert: ).A teda zije. A nevim, jestli ma dluhy, nebo si naopak sedi na nejakym majetku. Defakto co vim, jsem jeho jedine dite. Kontaktoval by me nekdo, ze jsem treba vydedena a nejaky majetek byl prepsan na nekoho jineho? Meli jsme veliky barak, kde vim, ze porad zije. A neboooo, kdyz zemre, kontaktuji me ohledne dedictvi (?)budu vedet jestli prijmam dluhy nebo majetek dopredu? Mam pocit, ze driv to bylo tak, ze bud a nebo. Nepotrebuji teda pravnickou radu :mrgreen:,jen treba malou zkusenost, jen tak mi to vrtlo v hlave no :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
13.1.20 09:36
@bse.pedro píše:
I právník se může stát řidičem tramvaje, pokud má dostatečné znalosti… 8) 8) 8)

No jo, ale zkus založit diskuzi „Prosím o radu řidiče tramvaje s právnickým vzděláním“. Minimálně se dozvíš, že jsi troll :mrgreen:, pravděpodobněji obdržíš jako bonus psychologický rozbor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama