Zima v domě na návštěvě a často nachlazený syn

Anonymní
10.1.20 10:37

Zima na návštěvě a syn

Chci se zeptat, jak byste reagovaly na následující situaci :) samozřejmě toto není žádný mega problém… jsou horší věci na světě :mrgreen: babička od manžela je zvyklá mít v domě 18 stupňů. chodíváme tam občas se synem a není tam dobře ani mně.. my máme doma 23-24. Syn (2.5 roku) bývá často nachlazený, někdy v období po té návštěvě, což nevím, jestli má přímou souvislost. Minule jsem ho hodně navlíkla, babička zatopila, takže měla 20 stupňů.. A tchyně mu sundala mikinu s tím, že je mu horko určitě a že ho nemůžem rozmazlovat teplem.. Pak mu sundala i ponožky, že prý se jí zdály vlhké a nechala ho v krátkém triku bez ponožek v té zimě.. Já to vždy komentuju, vždy říkám, že bývá furt nemocný, že se musí oblíkat teple a že tam babička opravdu musí víc zatopit než přijdem se synem. Ale připadá mi, že ony snad provokují :/ přeháním já? jsem ráda za emimino, kde jsou lidi upřímní, tak klidně buďte :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19644
10.1.20 10:40
@Anonymní píše:
Chci se zeptat, jak byste reagovaly na následující situaci :) samozřejmě toto není žádný mega problém… jsou horší věci na světě :mrgreen: babička od manžela je zvyklá mít v domě 18 stupňů. chodíváme tam občas se synem a není tam dobře ani mně.. my máme doma 23-24. Syn (2.5 roku) bývá často nachlazený, někdy v období po té návštěvě, což nevím, jestli má přímou souvislost. Minule jsem ho hodně navlíkla, babička zatopila, takže měla 20 stupňů.. A tchyně mu sundala mikinu s tím, že je mu horko určitě a že ho nemůžem rozmazlovat teplem.. Pak mu sundala i ponožky, že prý se jí zdály vlhké a nechala ho v krátkém triku bez ponožek v té zimě.. Já to vždy komentuju, vždy říkám, že bývá furt nemocný, že se musí oblíkat teple a že tam babička opravdu musí víc zatopit než přijdem se synem. Ale připadá mi, že ony snad provokují :/ přeháním já? jsem ráda za emimino, kde jsou lidi upřímní, tak klidně buďte :D

a ty jsi u toho nebyla? to pobíhání bez ponožek v takové zimě by se mi fakt nelíbilo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2397
10.1.20 10:41

Máte hlavně doma přetopeno. Pak vleze někde, kde je zimnějc a hned to odskáče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3385
10.1.20 10:42

No 23-24 zdravé není… My máme 22-22.5 a moje máma nadává že máme dome pretopeno, ona má 20-21, já bych těch 18-20 tolerovala, ale určitě bych nechtěla aby mu někdo sundaval ponožky nebo mikinu… A trvala bych na backorach…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12440
10.1.20 10:43

Pokud nemelo dite vylozene studene ruce a nohy, tak by mi to bylo fuk. Pokud by melo studene ruce a nohy, tak bych ho prioblikla, at uz si zbytek rodiny mysli, co chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.20 10:44

Nahodou zajimave tema. :) Treba deti v Anglii behaji v 18st v tricku uplne bezne (jejich standardni pokojova teplota) maji studeny odchov a jsou otuzilejsi… nam sice 22st prijde standard, ale to je jen subjektivni vnimani na co jsme zvykli. Jde o zvyk. Ale pokud dite neni zvykle, tak bych to take nedoporucovala, taky bych se bala, ze prochladne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
10.1.20 10:45

Syn je často nemocný, protože máte doma pořád přetopeno, bych se v tom udusila :mrgreen:.
Ale trvala bych na ponožkách a bačkorkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12440
10.1.20 10:45

Jinak my doma mame okolo 21.5 stupne, nasi maji 25 a chcipame tam vsichni horkem. Moje mamka je zmrzlik, detem by furt cpala backory, ale dovoli si to jen, kdyz tam nejsem ja :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5111
10.1.20 10:48

My máme doma cca 22st, a dcera má na sobě triko dl. rukáv, tepláky, ponožky. U 20st.bych dala bačkory. Asi mikinu bych neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.20 10:53

Jako já zas třeba nějak extra neoblíkám na venek, hodně maminek své mimina do kočárku navleče až moc, deky, fusák atd… a pak jsou zpocená. To já ne.. jen prostě doma, když se ne vždy hýbe, máme těch 23-24

• Citovat
  • Nahlásit
7333
10.1.20 10:54
@oligenerallogin píše:
Nahodou zajimave tema. :) Treba deti v Anglii behaji v 18st v tricku uplne bezne (jejich standardni pokojova teplota) maji studeny odchov a jsou otuzilejsi… nam sice 22st prijde standard, ale to je jen subjektivni vnimani na co jsme zvykli. Jde o zvyk. Ale pokud dite neni zvykle, tak bych to take nedoporucovala, taky bych se bala, ze prochladne :)

No jiste, jenze v Anglii take maji v kazdem druhem baraku plisen. Zrovna tohle bych jako priklad nepouzivala :mrgreen: A je kazdemu uplne jedno, zda deti jsou nachlazene ci ne. I tak chodi do skoly, fakt tohle bych neporovnavala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4535
10.1.20 10:55

Já netuším, kolik máme doma stupňů, ale já chodím v teplých ponozkach, mikine nebo zupanu. Syn bosky, v tričku, stejně tak manžel. Druhý syn v teplakach a tričku, ponozkach. Každý tak, jak je mu prijemno. Pokud je u babičky synovi zima, tak ho prostě oblikni a jim řekni, že je mu zima, ať buď zatopi nebo ať ho nevyslikaji. Tchýně má taky jiný názor na oblékání, ale vzájemně se respektujeme a vždy najdeme nějaký kompromis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7333
10.1.20 10:55

Hele, at si tam ona topi, jak chce. Ale co ti ma co svlekat dite? Ty jsi u toho nebyla? V tomhle bych durazne zasahla, ty jsi matka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
10.1.20 10:57

Babička má doma chladno a ještě ho svlékla, nicméně pokud doma vy máte takhle přetopeno, mohl by to být jeden z důvodů, proč je syn pořád nemocný.

• Citovat
  • Nahlásit
637
10.1.20 10:58

U nás 19-20, v koupelně 22,5 :lol:, chodíme normálně v krátkém tričku, komu je zima přioblíkne se. No 24 mi přijde přetopeno, asi bych také chcípala vedrem. Pokud má nožky teplé, tak bych klidně nechala bosé, ale v bačkůrkách, pokud ne, tak ponožky bych dala a i třeba mikinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat