Soud - styk dětí s extchýní

835
8.1.20 16:32

Soud - styk dětí s extchyni

Ahojte.
Asi potřebuju slyšet nějaký nestranný názor. Asi už se brzo zblázním. A ano vím, že babička má nárok vídat se s vnoučaty. A ano jsem už proti ní šíleně zaujatá.
Mám dvě děti. Rok a dva.
Když to vezmu od začátku… Když jsme byli s manželem ještě spolu chodila jednou, dvakrát měsíčně. Ale téměř každý den byla u dcery. Ona má děti tři a potřebovala hodně pomáhat.
Po smrti manžela se ozvala jen kvůli tomu, že si udělá pohřeb po svým. Bývalá švagrová mi volala, obviňovala, dělala že mě vraha… No úplně šílený. Ex tchýně mi vyčetla jaká to teda byla láska když jsem nebyla schopná ani jít na pohřeb. No což. Láska už to dávno nebyla a nesměla jsem do pohřbu ani promluvit a nakonec abych tam šla a poslouchala urážky? Ne děkuju. Na děti se nezeptala ani půl slovem. Jestli jsou v pořádku, jestli něco nepotřebují. Kolegové z práce se skládali, abych měla za co koupit jídlo atd než si to vyřešim. Střechu nad hlavou nám poskytlaoje rodina. Když bylo dědické řízení, předložila fakturu za pohřeb. Včetně lístků na MHD. No ok. Má na to nárok. I když z morálního hlediska… Byl to její syn, ona si to zařídila, ale proč by to nenechala zaplatit mě když může. U notářky řekla, že synovi přispěla na auto, na motorku a že když to zdědim já, tak chce ti peníze všechny vrátit. No dobrý. Měsíc po manželovo smrti všechen majetek nechala napsat na dceru, aby náhodou moje děti nededily.
Ale její majetek a peníze je asi poslední věc na světě, která mě zajímá. Nechápu.
Já bych už jen ráda měla v životě trochu klidu.
Po 9 měsících se ozvala, že chce děti na víkend nebo soud. To jsem řekla že pro děti je cizí člověk a jsou malý, takže pokud je chce vidět ať přijede a může je v mojí přítomnosti navštívit.
Tohle mě stálo hodně přemáhání. Její odpověď, že v žádným případě, že chce bejt s nima sama a že teda podá návrh k soudu. No asi za týden přišel dopis od právníka, že u toho teda holt můžu být. Nechápu, že se na to potřebovala zeptat právníka. Přijela. My spolu neprohodily jediný slovo. Což asi lepší varianta. Byla jsem psychicky připravena, že návštěvu pretrpim. Nelíbilo se jí, že syn šel za dvě hodiny spát a že dcera si s ní nechce hrát. Třískla s dveřmi, že se bude soudit, že už toho má dost, že s nima chce být sama. Asi za 14 dní přišel mail, že navrhuje další návštěvu. Což jsem se divila. Napsala konkrétní datum. Napsala jsem jí, že ten den máme rodinnou oslavu. Ale ať přijede, že si můžeme promluvit a napravit vazby. To odmítla. Napsala další 3 termíny. A že u návštěvy můžu být maximálně já a nikdo jiný a že jsem s návštěvou měla počítat a že jí házím klacky pod nohy a podává návrh. A předpokládám, že tentokrát už to dotáhne.
Akorát nechápu její přístup. Mě to stálo strašně přemáhání jí pozvat atd… A když jsem jí řekla ať si sepíše, co jí všechno dlužím, že ji to zaplatim a pak snad budeme vyrovnané, tak se urazila. Nic řešit nechce jen děti a jde přes mrtvoly.
Já už vážně nevím, co jsem komu udělala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lalelale
8.1.20 16:38

Nechceš řešit s právníkem? Když se tu podobné případy řešily, holky psaly, že pro prarodiče je velmi těžké si styk vymoct. Plus pokud je to jak píšeš, máš písemně, že styk jsi ochotná umožnit, ale tchýně ti hází klacky pod nohy.

• Citovat
  • Nahlásit
2432
8.1.20 16:38

Já bych ji ignorovala. Ať si trhne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31024
8.1.20 16:40

@topkiss No, jestli ti otec tvých dětí nestál za to, abys mu šla na pohřeb, i když už to „nebyla žádná láska“, tak chápu, že se to mezi váma hodně pokazilo. Když se na to podíváš z její strany, zemřel jí syn. :think:

Soud vám doporučí mediaci, třeba to pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
8.1.20 16:43

No…zemrel ji syn, at se stalo cokoliv, nejit na pohreb…,musi to v ni byt zakoreneny.Plus asi bude silne natury.No,musi to byt hrozny a je mi to lito, ale dokazu si predstavit, ze kdyby napsalatchyne svou verzi, ze to cele vyplyne naprosto jinak.Je to slozita situace, ne ze ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3346
8.1.20 16:45

Tuhle situaci tedy vůbec nezávidím. Ale myslím, že případný soud ti dá za pravdu, že by děti měla vídat za tvé přítomnosti s ohledem na nízký věk a žádné vazby. Alespoň než budou větší a do té doby snad vztahy urovnate. Držím palce, abyste se smířily a neodnasely to děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21077
8.1.20 16:45

@Bábrdl tady už @topkiss psala hodně diskusí, až si je přečteš, pochopíš, proč na pohřeb nešla-život není černobílý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21077
8.1.20 16:46

@wildcherry už jsem to napsala výše, @topkiss tu má víc diskusí, až si přečteš, pochopíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
8.1.20 16:48
@stinga píše:
@wildcherry už jsem to napsala výše, @topkiss tu má víc diskusí, až si přečteš, pochopíš

Aha, dekuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3978
8.1.20 16:52
@stinga píše:
@Bábrdl tady už @topkiss psala hodně diskusí, až si je přečteš, pochopíš, proč na pohřeb nešla-život není černobílý

To by me zajimalo, ale nechce se mi to hledat. Ale mit tam male deti a už jit od sebe pak ani nejit na pohreb… neumim si představit důvody a taky by me zajimal pohled tchyne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
8.1.20 16:53

Nemá nárok na styk s dětmi sama. Může je vidět tak jednou měsíčně na chvíli. Takže bych jí napsala, že o tomto víkendu mám volno, jestli se chce přijet podívat za vnoučatama k nám, ať si vybere který den a čas a dá ti vědět. Nevybere, tak bych ji napsala, že škoda, že jsem chtěla, aby se viděla s vnoučatama. Ať si tedy vybere nějaký jiný víkend, že bych byla ráda, kdyby se za nimi jednou měsíčně stavila. Jen to potřebuji vědět dostatečně dopředu. A veškerou komunikaci schovávala. Abys měla v ruce písemně, že jí nabízíš styk. Určovat si, jestli tam budeš jen ty nebo někdo jiný, na to nemá nárok. Tohle teď dělej, abys měla v ruce důkaz, že jí nebráníš ve styku. Pak těžko uspěje. Pokud jí nebráníš ve styku a nabízíš termíny, soud jí to smete. Děti mají nárok na prarodiče, ne obráceně. A ona nemá nárok si je brát bez tebe, to nikde není psáno. Kdyby to nějak gradovalo, pravidělně na začátku měsíce jí napiš ( chápu, že to stojí dost sebezapření), jestli je tento měsíc chce vidět a přijede na návštěvu, aby napsala kdy, abyste se mohly domluvit. Tečka. Jednou měsíčně ji u tebe umožni návštěvu na dvě hodiny. Tím budeš krytá pro nějaký případný soud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
8.1.20 16:55

@stinga
Asi tak. Děkuji. Ale chápu, že když to napíšu takhle, že to vyzní hloupě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Černá vdova
8.1.20 16:56
@topkiss píše:
Ahojte.
Asi potřebuju slyšet nějaký nestranný názor. Asi už se brzo zblázním. A ano vím, že babička má nárok vídat se s vnoučaty. A ano jsem už proti ní šíleně zaujatá.
Mám dvě děti. Rok a dva.
Když to vezmu od začátku… Když jsme byli s manželem ještě spolu chodila jednou, dvakrát měsíčně. Ale téměř každý den byla u dcery. Ona má děti tři a potřebovala hodně pomáhat.
Po smrti manžela se ozvala jen kvůli tomu, že si udělá pohřeb po svým. Bývalá švagrová mi volala, obviňovala, dělala že mě vraha… No úplně šílený. Ex tchýně mi vyčetla jaká to teda byla láska když jsem nebyla schopná ani jít na pohřeb. No což. Láska už to dávno nebyla a nesměla jsem do pohřbu ani promluvit a nakonec abych tam šla a poslouchala urážky? Ne děkuju. Na děti se nezeptala ani půl slovem. Jestli jsou v pořádku, jestli něco nepotřebují. Kolegové z práce se skládali, abych měla za co koupit jídlo atd než si to vyřešim. Střechu nad hlavou nám poskytlaoje rodina. Když bylo dědické řízení, předložila fakturu za pohřeb. Včetně lístků na MHD. No ok. Má na to nárok. I když z morálního hlediska… Byl to její syn, ona si to zařídila, ale proč by to nenechala zaplatit mě když může. U notářky řekla, že synovi přispěla na auto, na motorku a že když to zdědim já, tak chce ti peníze všechny vrátit. No dobrý. Měsíc po manželovo smrti všechen majetek nechala napsat na dceru, aby náhodou moje děti nededily.
Ale její majetek a peníze je asi poslední věc na světě, která mě zajímá. Nechápu.
Já bych už jen ráda měla v životě trochu klidu.
Po 9 měsících se ozvala, že chce děti na víkend nebo soud. To jsem řekla že pro děti je cizí člověk a jsou malý, takže pokud je chce vidět ať přijede a může je v mojí přítomnosti navštívit.
Tohle mě stálo hodně přemáhání. Její odpověď, že v žádným případě, že chce bejt s nima sama a že teda podá návrh k soudu. No asi za týden přišel dopis od právníka, že u toho teda holt můžu být. Nechápu, že se na to potřebovala zeptat právníka. Přijela. My spolu neprohodily jediný slovo. Což asi lepší varianta. Byla jsem psychicky připravena, že návštěvu pretrpim. Nelíbilo se jí, že syn šel za dvě hodiny spát a že dcera si s ní nechce hrát. Třískla s dveřmi, že se bude soudit, že už toho má dost, že s nima chce být sama. Asi za 14 dní přišel mail, že navrhuje další návštěvu. Což jsem se divila. Napsala konkrétní datum. Napsala jsem jí, že ten den máme rodinnou oslavu. Ale ať přijede, že si můžeme promluvit a napravit vazby. To odmítla. Napsala další 3 termíny. A že u návštěvy můžu být maximálně já a nikdo jiný a že jsem s návštěvou měla počítat a že jí házím klacky pod nohy a podává návrh. A předpokládám, že tentokrát už to dotáhne.
Akorát nechápu její přístup. Mě to stálo strašně přemáhání jí pozvat atd… A když jsem jí řekla ať si sepíše, co jí všechno dlužím, že ji to zaplatim a pak snad budeme vyrovnané, tak se urazila. Nic řešit nechce jen děti a jde přes mrtvoly.
Já už vážně nevím, co jsem komu udělala…

S tchýní řeš všechno písemně, ať máš podklady pro soud. Ona nějaký styk vysoudit může. Ale bylo dobré, kdyby bylo vidět, že jsi velmi vstřícná a že je to ona, kdo veškeré snahy o Tvou vstřícnost ignoruje.
To je teda herdekbaba. A jak se snaží vymlátit z tebe peníze to je teda hnus.
Posílám hodně síly. Podle toho, co jsi napsala, to budeš dost potřebovat.
Možná se poraď s právníkem nebo s někým, abys měla taky nějaké informace, i když ti nikdo neřekne, jak to nakonec všechno dopadne.
Já bych se oháněla tím, že děti babičku skoro neznají, protože za nimi nejezdí. A že chceš případně styk ve Tvé přítomnosti, aspoň na nějakou dobu.

• Citovat
  • Nahlásit
835
8.1.20 16:59

@Kaileee
V hodně velky zkratce. V těhotenství mě podváděl, odešel za milenkou, s tou mu to nevyšlo a zabil se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21077
8.1.20 16:59

@topkiss přeji hodně sil :srdce: a jak píší přede mnou, přes soud děti samotné nedostane, určitě to bude za tvé přítomnosti - minimálně do 3 let dětí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat