Rakouské občanství

Anonymní
8.1.20 20:56

Rakouské občanství

Zdravím, uvažuji o tom, že si půjdu vyřídit Rakouské občanství. Můj otec byl Rakušan a já již třetím rokem v Rakousku pracuji. Nemáte zkušenost, že někdo z vašeho okolí má dvojí občanství? Jaké jsou výhody? Můj kamarád, který ho má říká, že má občanku a to mu stačí. Máte někdo zkušenosti? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8.1.20 22:04

Dvoji obcanstvi je mozne jen pro deti do 18 let. Pokud nabudes rakouske, ztracis ceske, rakusane to tak maji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.1.20 22:06

@Moravanka123 otec byl Rakušan a spolu s mojí matkou češkou byli manželé. Zažádat si můžu i teď. Neztrácím

• Nahlásit
  • Citovat
1422
8.1.20 22:13
@Anonymní píše:
@Moravanka123 otec byl Rakušan a spolu s mojí matkou češkou byli manželé. Zažádat si můžu i teď. Neztrácím

Tak s Rakouskym zkusenost nemam, ale napr v usa, kde jsou podminky na obcanstvi docela prisne - tak tam je to tak, ze kdyz je jeden rodic american a druhy cech, tak mas oboji obcanstvi od narozeni. Pak si vlastne jen zazadas o potvrzeni, ze obcanstvi uz mas. To stejne v cr. Jinak pokud ziskas obcanstvi na zaklade manzeksrvi, tak ti tez zustavaji dve a pokud je to z jinych duvodu, tak by ses mela zrict sveho puvodniho, ale v praxi to nikdo nekontroluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 22:14

Ztracis, mela jsem to i ja a synovec odevzda ceske v 18ti a necha si rakouske. Rakousko jako neutralni zeme nepovoli mit obcanstvi dalsiho statu. Bez se klidne zeptat na urad. Ziji tu od 1993.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 22:18

https://www.oesterreich.gv.at/….260430.html
Rakouske obcanstvi nedovoluje mit dalsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.1.20 23:21
@Moravanka123 píše:
Dvoji obcanstvi je mozne jen pro deti do 18 let. Pokud nabudes rakouske, ztracis ceske, rakusane to tak maji.

Manžel má rakouské občanství po otci a má i české, na to se vztahuje výjimka. Dceri jsme o nej nezadali, ale mohla by mit taktéž dvojí. Ma to tak i manželův bratr.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.1.20 23:21
@Anonymní píše:

Ano, viz můj předchozí příspěvek.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.1.20 23:23
@Anonymní píše:
Zdravím, uvažuji o tom, že si půjdu vyřídit Rakouské občanství. Můj otec byl Rakušan a já již třetím rokem v Rakousku pracuji. Nemáte zkušenost, že někdo z vašeho okolí má dvojí občanství? Jaké jsou výhody? Můj kamarád, který ho má říká, že má občanku a to mu stačí. Máte někdo zkušenosti? Děkuji

Btw výhody z toho neplynou vůbec žádné, alespoň o nich nevíme. Drive snad, po uvolnění pracovního trhu je to fuk.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama