Neshody s matkou

681
10.1.20 19:08

Neshody s matkou

Moje matka se ze mě snaží dělat úplného debila. Poslední nastala situace-koupila dceři k vánocům panenku, která má vydávat zvuky, nevydává je, má asi vybite baterie které ale nelze vyměnit jinak, než že se panenka vysloveně rozpuli ve spoji a nějakým záhadným způsobem zase slepí, možná by to šlo vterinovym lepidlem a možná by to i drželo, nebo bychom tím taky panenku rozlamali a byla by na vyhození. Pro nás (mě, manžela i dceru) je přijatelnější varianta at má alespoň panenku, i když nehraje, ale ona je s ní tak spokojená, moje máma chce, abych ji dovezla do obchodu, kde ji ona koupila, účtenku nemá, a mám po nich chtít, ať mi řeknou jak se tomu vyměňují baterie, případně ať mi je tam zrovna vymění. Řekla jsem, že pokud by měla účtenku, nemám problém tam zajet, ale takhle když ji nemá a já vidím, že ty baterky se dají vyměnit jen výše popsaným způsobem, nebudu že sebe dělat blbce. Prý jsem taaaaak strašně chytrá, kde se tohle bere že se chovám jako nějaký inženýr který všechno ví, to se tam jako nemůžu stavit se zeptat… No bolí mě z ní hlava a je mi úplně špatně. Při tomhle jejím vylevu jsem si úplně vzpomněla, jak se vždycky do krve hádala s tátou kvůli něčemu, co ona chtěla a pro něj to byl nesmysl, stejně jako nyní s tou panenkou. A já jsem ta nejhorší. Říkala jsem to bráchovi, prý ona ale už v tom krámě byla, on ji tam vezl a ona se tam nikoho na nic nezeptala… Nic no, je to jen vylev, ona je holt taková a já si to její nemožné chování nejen vůči mě asi moc beru. Teď jsem si vzpomněla, jak jsme s ní jednou byli přes noc se 4 letym synem v kempu, byli jsme u stánku na snídani, ona si tam na 2 lžičkach drtila prášek, syn do ní omylem drcl, ona to trochu vylila a rvala tam něj před spoustou lidi, ty ses debil… Jeden trochu ještě navaty chlap se otočit a povídá-kdo je debil?… Chudák 4 lety kluk… No tak jsem si ulevila, je mi líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
872
10.1.20 19:32

Sdílené utrpení je poloviční utrpení :D.
Rodice si nevybereme, tak aspon se můžeš vypsat :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4423
10.1.20 20:01

Mě to přijde normální jet do toho obchodu a zeptat se, jak se ta baterie vymenuje. Jestli tu panenku tam ještě mají, tak si alespoň opsat údaje z krabice a poslat dotaz tomu, kdo je distribuuje. Jestli je to hračka z trznice, tak to nikdo nezjistí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4299
10.1.20 20:07

A co je to za panenku? Tady se ví všechno :lol: někdo určitě poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5515
10.1.20 20:10

Já myslím, že ti v tom obchodě poradí i bez účtenky, ale rozhodně bych tam neletěla jen kvůli tomu, prostě až budeme mít cestu :nevim: Ale chápu, že o tu pannu vlastně tolik nejde a že by asi matka stejně nebyla s takovým řešením spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
10.1.20 20:20

Jasně že primárně nejde o tu pannu. A fakt že sebe nebudu dělat blbce, s uctenkou bych ji normálně reklamovala, takhle já, manžel, můj táta, svagr, brácha vidí jediné řešení viz výše popsané. Jinak ty baterky vyměnit nejdou. Ona v tom krámě prý byla. Za blbce mám být já. Takže tak no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7093
10.1.20 22:49

Co to je za obchod? Nějaký čínský? Jí samotné se nechce, co? Mně máti taky posílala vyřizovat nepříjemné věci místo sebe, už od dětství - reklamace, úřady, pojištění, stížnosti. A když jsem se stavěla na odpor, tak reagovala velice podobně jako tvoje „no ty jsi zas důůůůležitá“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
11.1.20 07:17

Globus. Do čínského(vietnamskeho) bych asi i došla, ale ono jak píšu, o tu pannu tak úplně nejde no. Tak aspoň v tom nejsem sama, kdo od dětství musel vše bez výhrad plnit a když mu to v dospivani/dospělosti dojde a začne odporovat tak on je ten nejhorší. Jo, přesně tak, jako malá jsem byla všude posilána a zeptej se. Jako ale co mi řekla, kde se tohle vezme, že si myslíš, že jsi nejchytřejší… Ještě teď mě z ní bolí hlava. Ale já si to fakt moc beru, pořád si říkám, že to budu přecházet, jenže je to máma… Bohužel ma na mě asi moc velký vliv, nebi si to já moc připouštím. Např. reknu, ze za 2 měsíce někam na víkend jedeme. Ona-no to stejně nikam nepojedete, zas budete nemocný… Je ve všem hrozně negativisticka. Bohužel bydlíme ve stejném městě. Už jsem i uvažovala že se někam odstehujeme :zed: ale to se nám nikomu nechce, jen kvůli ní. Já k nim téměř nechodím, ona mi ale skoro denně píše a staví se třeba na 10 minut a když řeknu tak tady chvíli buď s dětmi, já jdu na půl hodiny se psem tak to nemá čas, pospícha někam jinam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
11.1.20 11:02

No to je klasika, ona udělá vždycky to, co chce ona a ne to, co bys chtěla ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6603
11.1.20 13:36
@rerere píše:
Globus. Do čínského(vietnamskeho) bych asi i došla, ale ono jak píšu, o tu pannu tak úplně nejde no. Tak aspoň v tom nejsem sama, kdo od dětství musel vše bez výhrad plnit a když mu to v dospivani/dospělosti dojde a začne odporovat tak on je ten nejhorší. Jo, přesně tak, jako malá jsem byla všude posilána a zeptej se. Jako ale co mi řekla, kde se tohle vezme, že si myslíš, že jsi nejchytřejší… Ještě teď mě z ní bolí hlava. Ale já si to fakt moc beru, pořád si říkám, že to budu přecházet, jenže je to máma… Bohužel ma na mě asi moc velký vliv, nebi si to já moc připouštím. Např. reknu, ze za 2 měsíce někam na víkend jedeme. Ona-no to stejně nikam nepojedete, zas budete nemocný… Je ve všem hrozně negativisticka. Bohužel bydlíme ve stejném městě. Už jsem i uvažovala že se někam odstehujeme :zed: ale to se nám nikomu nechce, jen kvůli ní. Já k nim téměř nechodím, ona mi ale skoro denně píše a staví se třeba na 10 minut a když řeknu tak tady chvíli buď s dětmi, já jdu na půl hodiny se psem tak to nemá čas, pospícha někam jinam…

Hele, stejně si na tobě vždycky něco najde, klidně ji řekni, že ta panna stačí tak jak je, že zvuky nikdo nepotřebuje. Jestli je jediná, které to vadí, tak ať to vyřeší, stejně ji koupila ona.
ps: moje matka to samý, taky se snažím nenervovat, ale je to těžký

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
11.1.20 23:45

Bože, kvůli takový hovadine zakládat diskuzi? Tady se asi někdo hooodne nudí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15490
11.1.20 23:55

@rerere hoď sem foto panenku, třeba se najde někdo, kdo ji má taky a ví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4423
12.1.20 11:09
@rerere píše:
Jasně že primárně nejde o tu pannu. A fakt že sebe nebudu dělat blbce, s uctenkou bych ji normálně reklamovala, takhle já, manžel, můj táta, svagr, brácha vidí jediné řešení viz výše popsané. Jinak ty baterky vyměnit nejdou. Ona v tom krámě prý byla. Za blbce mám být já. Takže tak no.

Sama děláš ze sebe blbce, když už na to přijde. To je takový problém vzít tu panu, zajít tam a vyřídit to? To musí být kolem toho tolik prázdných řečí a nadávek? Umíte vy spolu v rodině vůbec mluvit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama