Nechutenství v 1 trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tereza... 222
Povídálka 47 příspěvků 21.05.19 19:43
Nechutenství v 1 trimestru

Dobrý den. :potlesk: jsem ve druhém měsíci těhotenství a mám takový problém. První měsíc jsem jen blinkala, jo vím je to normální ale můj problém je že teď mám extrémní nechutenství k jídlu. Ale jako fakt hrozné. I když mam hlad tak sním úplně malinko. Je mi s toho špatně ale neblinkam. Prostě mám divný pocit v žaludku. Do toho tchyně furt že musím začít jist jinak ten drobek se nebude dobře vyvyjet a tak. Jsem prvorodička. Takže nevím jak to hodí. Ale bojím se. Ještě se zeptám… Za dva týdny jdu na kontrolu na gynekologii mám to říct doktorce a myslíte že mi na to něco dá? Děkuji za odpověď :,(

Reakce:
kve-tinka
Kelišová 5151 příspěvků 2 inzeráty 21.05.19 19:47

Hlavne tekutiny, jestli nevazis 40kg i s botama neresila bych. Kup si vitaminy pro tehotne at mas prisun zivin a vetsinou tenhle stav netrva vecne.

Tereza... 222
Povídálka 47 příspěvků 21.05.19 19:48
@kve-tinka píše:
Hlavne tekutiny, jestli nevazis 40kg i s botama neresila bych. Kup si vitaminy pro tehotne at mas prisun zivin a vetsinou tenhle stav netrva vecne.

No vážím 58 a měřím 175

pikola
Generální žvanilka 21131 příspěvků 21.05.19 19:49

Mě bylo stejně, vlastně pořád je, ve 4m jsem nic nepřibrala. Zkus jíst míň a častěji, ono se to nezblázní a pak ti snad bude líp. Nemusíš se futrovat jak za dva, to rozhodně neplatí.

7.straka
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 21.05.19 19:51

Normální to je. Nemusíš se nervovat ještě víc. Tchýni pošli k šípku, ať tě nenerví. I když samozřejmě by bylo fajn, kdybys aspoň po malých dávkách něco snědla. Doktorovi to řekni, bude tě hlídat. Když začneš ztrácet na hmotnosti, napíše ti čípky proti blití.
Jinak asi takhle, první těhotenství bylo úplně OK, cpala jsem se bagetama golf že stánku na nádraží a v osmým týdnu potrat. Druhý a třetí těhotenství jsem blila a blila, jedla jsem suchary se sýrem, okurky, občas jsem udržela něco dalšího, zhubla jsem 3 a 5 kilo (to už mi dr. napsal čípky) a obě děti zdravý, donošený, velký akorát.

kve-tinka
Kelišová 5151 příspěvků 2 inzeráty 21.05.19 19:53
@Tereza… 222 píše:
No vážím 58 a měřím 175
:mrgreen: divej snad se neco malo pojidat, ale nejde nejde. Hlavne by si nemela hubnout, nulovy prirustek neni taky vyhra, ale lepsi jak hubnout. Max se muzes na kontrole zminit, ze trpis nechutenstvim, ale na tohle nic neni..
Aduš8
Závislačka 4953 příspěvků 21.05.19 20:02

Já v prvním těhotenství přibrala 30 kg, nic mi nebylo. V druhém jsem trpěla nechutenstvím do 20.tt a zatím mám ve 30.tt nahoře 5 kg a cítím se daleko líp. A mrňousové rostou oba dobře. Dítě si z tebe vezme, co potřebuje. Nemusíš se cpát, jez malinko a pravidelně, hlavně vyváženou stravu. A tchyni pošli do háje, nebo jí to neříkej. Keci, že se má jíst za dva :zed:

atominnka
Generální žvanilka 22216 příspěvků 21.05.19 20:36

U druhého jsem zhubla za první 3m asi 7kilo. |Snaž se něco málo jíst, ale nenut se do toho. Ono ano to nechutenství nebude trvat věčně :kytka:

Innocence
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 21.05.19 20:49

Někdo někde radil pít nutridrinky. Dostaneš do těla potřebné látky a výživu. Kdybych to tenkrát v těhotenství věděla já, jdu do nich. Taky jsem myslela, že umřu.

Tereza... 222
Povídálka 47 příspěvků 21.05.19 21:50
@Innocence píše:
Někdo někde radil pít nutridrinky. Dostaneš do těla potřebné látky a výživu. Kdybych to tenkrát v těhotenství věděla já, jdu do nich. Taky jsem myslela, že umřu.

Taky jsem nad nimi přemýšlela. Asi je vyzkouším. Je pravda že když jsem je brala tak jsem hodně přibrala.

Uživatel je onlineKajka9
Závislačka 4668 příspěvků 21.05.19 23:00

Já těhtenství začala s 47kg spadla jsme na 45 a až v6 měsíci jsem přibrala..od 6-9 měsíce 12kg šla jsme rodit s 57kg..pupek jsme měla obrovskej..kde jsem přibrala jen v břiše…tím chci číct že i když nepřibíráš tak miminko se nemusí špatně yvvýjet.. já zvracela od 7-14tt i den i noc.. nemohla jsme ani otevřít lednici, byla jsme skoro jen na mandarinkách… Ono to přejde doktor ti na to nic nedá ale bude si tě hlídat podle váhy…
jes třeba ovoce po tom nebývýá tak zle…zeleninu.. vždy jen po troškách

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 21.05.19 23:13

Zhubla jsem v prvnim trimestru nekolik kilo v obou tehotenstvich. Dr to neresila, dokonce v prvnim ani nedoporucovala tehu vitaminy ( az ted v druhem, kdy nemuzu nektere potraviny dlouhodobe). A pry si plod vezme z matcinych zasob, kdyz matka nema uplne podvizivu, pry v nasich krajich u zdravych zen byva problem jenom nedostatek kyseliny listove - ale o te uz si urcite slysela.

prceek55
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 22.05.19 07:12

@Tereza… 222 já jsem to měla úplně stejně.. dokonce jsem párkrát prohodila hlášku, že si nedovedu představit, že se mi chuť k jídlu vrátí :lol: a taky jsem hubla první měsíce než abych nabírala a nic skoro nesnědla..miminku to neublíží je to normální proces, který má každá druhá… ja začla jíst normálně někdy až 4 skoro 5.měsíc :oops: teď mám 2 měsíce do porodu a pořád je mi po ránu zle.. najím se a žaludek na vodě.. ale už mám aspoň chut.. pak se to přes den spraví :lol:

Váš příspěvek
Reklama