Nejsem zvyklá dlouho stát

Anonymní
17.1.21 22:01

Nedávám to v praci

Nejsem zvyklá dlouho stát, ted v nové práci stojím celý den a bolí mě tak nohy že mám pocit že mi upadnou, je to hrozne utrpení, co s tím dělat? Už prostě nemuzu a zvazuju odchod :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41
17.1.21 22:10

Je to o zvyku..kupte si pracovní vložky do bot, ty mi hodně pomohly, ale teď asi jedině přes internet objednat :nevim:
Jednu dobu jsem si třeba po 4 hodinách dávala ibalgin a pak to bylo zase lepší
Zlepší se to, jen to chce více času..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 22:20
@Anetababeta píše:
Je to o zvyku..kupte si pracovní vložky do bot, ty mi hodně pomohly, ale teď asi jedině přes internet objednat :nevim:
Jednu dobu jsem si třeba po 4 hodinách dávala ibalgin a pak to bylo zase lepší
Zlepší se to, jen to chce více času..

Aha a kolik času je třeba než si člověk zvykne? Teď mám i natažený svaly takže zítra uz to proste nevydrzim :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 22:30

Před několika lety jsem tento problém též měla.
Nohy jsem mazala (teď už opravdu nevzpomenu čím vším ale třeba i Alpou doma) a vždy když jsem přišla večer domu tak nožky hezky nahoru.
Někde jsem i četla, že pomůže sprchovat střídavě teplou a studenou vodou.
Dál už to bylo o zvyku, což nějaký čas trvá… :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 22:33
@Anonymní píše:
Před několika lety jsem tento problém též měla.
Nohy jsem mazala (teď už opravdu nevzpomenu čím vším ale třeba i Alpou doma) a vždy když jsem přišla večer domu tak nožky hezky nahoru.
Někde jsem i četla, že pomůže sprchovat střídavě teplou a studenou vodou.
Dál už to bylo o zvyku, což nějaký čas trvá… :roll:

Jak psala Anetababeta, tak pořádné vložky do bot také pomohou.

• Citovat
  • Nahlásit
18941
17.1.21 23:14

Bolí to tak dva měsíce než si nohy zvyknou. Hlavně je potřeba mít kvalitní boty, hodně se osvědčují běžecký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
18.1.21 00:12

Nemáš ploche nohy? Z toho můžou bolet nohy hodně a treba i lýtka.
Zkus se objednat na ortopedii, v případě potíží ti napíšou vlozky na pojišťovnu a asi i doporučí cviky přes fyzioterapeuta.
Mezitim se poohledni po cvicich na protažení svalů nohou a achillovky. Můžeš je cvičit doma a třeba i v práci.
Pokud je ale bolest od plochonozi, tak se určitě časem nezlepší sama od sebe. Pokud je to jen nezvyk, tak to se asi samo úpravi, až si nohy zvyknou.
Pokud jsi těžší nebo chodíš po tvrdé zemi,, tam by se hodily běžecký boty s větším tlumením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
18.1.21 08:52

Ráno a večer pořádně protáhnout a klidně si i zaposilovat, ano, bude to boj, nicméně čas v tomto pomůže, nohy si zvyknou. A pořídit pořádné boty.
Pak takové rychlo pomůcky: na prokrvení sprchovat střídavě teplou a studenou vodou, doslovně dát nohy nahoru, mně se docela osvědčil uvolňující mátový krém od Ryoru (vyzkoušela jsem toho spousta a jen tento mi zabírá, sice po chvíli pálí jak ďas, ale úleva přijde).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5848
18.1.21 09:49
@Amassakoul píše:
Nemáš ploche nohy? Z toho můžou bolet nohy hodně a treba i lýtka.
Zkus se objednat na ortopedii, v případě potíží ti napíšou vlozky na pojišťovnu a asi i doporučí cviky přes fyzioterapeuta.
Mezitim se poohledni po cvicich na protažení svalů nohou a achillovky. Můžeš je cvičit doma a třeba i v práci.
Pokud je ale bolest od plochonozi, tak se určitě časem nezlepší sama od sebe. Pokud je to jen nezvyk, tak to se asi samo úpravi, až si nohy zvyknou.
Pokud jsi těžší nebo chodíš po tvrdé zemi,, tam by se hodily běžecký boty s větším tlumením.

To je teda rada! :?
Diagnózu ploché nohy má údajně cca 100 lidí v republice…to už by problémy dávno měla a řešila, věř mi ;)
K ortopedovi ne… 8o Ortoped tak akorát dá injekci nebo obstřik, nebo možná napíše ty vložky, ale příčinu řešit nebude. Je potřeba fyzioterapeut, ideélně podiatr a ten zkontroluje, jestli není problém, ale hlavně doporučí svičení a protažení. Protože ta noha potřebuje posílit (a to třeba ty vložky fakt neudělají, jen ten problém odsunou a potenciálně zhorší).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
689
18.1.21 09:58

Není možnost si sednou? Jinak to chce asi vydržet, nebo si najít jiné zaměstnání. Možno to časem přejde, nohy si musí zvyknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
18.1.21 23:48

@vulpes Tak to jsi asi měla pech na ortopeda. Mě diagnostikoval ortoped plochonozi, poslal me pro ty vložky a k fyzio. Určitě mi nedával žádné obstriky nebo co.
Zabralo oboje. Pokud bude zakladatelka čekat, než se projeví vliv cvičení, to spíš dá výpověď, protože to je otázka měsíců, zatímco ty vložky ji uleví hned. Teda pokud je to plochonozi.
Samozřejmě, pokud má nadvahu nebo třeba i obezitu, pak by určitě bylo dobré zhubnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
19.1.21 02:30

Kolik je ti let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu