Strach a nechuť z návratu do práce

Anonymní
17.1.21 16:34

Strach a nechuť z návratu do práce

Ahoj. Dělam v ženském kolektivu. Jedna kolegyně mi hrozně vadí. Kdysi na mě byla hodně sprostá, vyjela na mě. Jsem její nadřízená, tak jsem to řešila dál. No to je už pryč. Ted se bavíme ohledně práce normálně. Jsem v práci v permanentním stresu, musí se stíhat víc věcí najednou atd. Nestiham vše sledovat, záruky, číst emaily a plnit tyto příkazy, řídit kolektiv, jsem takové spíš tele. Chtela bych být raznej typ.Id září jsem na marodce, která se mi teď prodloužila o covid. Jinak už bych makala. Vůbec se do práce netěším, nejsem nemakačenko. Jenže ten kolektiv, šílený stres, furt přesčas, a šéfka má furt výhrady na něco. Desim se návratu. Uprimne říkám, že bych ten covid nejradši protáhla, že řeknu doktorovi po telefonu že ještě kašlu, mám rýmu atd. Nebude mu to napadne? jiná práce tu není takže jsem v pasti :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1069
17.1.21 16:55

Měla jsem stejné stavy v bývalé práci.
Nemocenskou protáhni, jak to jde. A hledej jinou práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2687
17.1.21 17:05

Chápu, že se ti tam nechce, ale co ti pomůže si to prodloužit o nějaký týden? Akorát přijdeš o peníze a možná se ti tam nahromadí práce. Taky by mohli zjistit, že tě vlastně nepotřebují a propustit tě. Teď je fakt o práci nouze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
17.1.21 17:07

Tvůj problém je že nejsi vedoucí typ a nemáš na tu práci. Už sis našla jinou práci? Od září jsi měla času dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2539
17.1.21 17:12

Myslím si totéž co @ZuzaM .
Pokud jsi nadřízená, tak alesp. část svých jednodušších prací přehoď na někoho podřízeného, teď máš možnost se vymluvit třeba na únavu po covidu, tak toho využij.
Jinak bych se zkusila domluvit na změně pozice, zvlášť pokud Tě práce tak stresuje a příp. hledat jinde.
Jak být ráznější a přísnější bych si taky ráda nechala poradit. :think:
:mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 17:36

Ahoj, mám to úplně stejně a také jsem vedoucí v kolektivu. Už v neděli mám depky že musím do práce :,( u mě to spíš dělá ta nálada ostatních. Jak jsou furt naše… aní, vše je špatně. Teď do toho Covid, to tomu také nepřidá. Už je to na palici. Každý den vyhrožuji PN (kterou jsem nedala za 15 let v práci ani jednou). Snažíme se o mimi, bohužel nás bude čekat asi IVF, tak si říkám vydrž prťka vydrž :D anonym chodí sem z práce

• Citovat
  • Nahlásit
2739
17.1.21 17:43
@Anonymní píše:
Ahoj. Dělam v ženském kolektivu. Jedna kolegyně mi hrozně vadí. Kdysi na mě byla hodně sprostá, vyjela na mě. Jsem její nadřízená, tak jsem to řešila dál. No to je už pryč. Ted se bavíme ohledně práce normálně. Jsem v práci v permanentním stresu, musí se stíhat víc věcí najednou atd. Nestiham vše sledovat, záruky, číst emaily a plnit tyto příkazy, řídit kolektiv, jsem takové spíš tele. Chtela bych být raznej typ.Id září jsem na marodce, která se mi teď prodloužila o covid. Jinak už bych makala. Vůbec se do práce netěším, nejsem nemakačenko. Jenže ten kolektiv, šílený stres, furt přesčas, a šéfka má furt výhrady na něco. Desim se návratu. Uprimne říkám, že bych ten covid nejradši protáhla, že řeknu doktorovi po telefonu že ještě kašlu, mám rýmu atd. Nebude mu to napadne? jiná práce tu není takže jsem v pasti :(

Proč děláš vedoucí pozici, když nejsi rázný vůdčí typ? Jak tě vůbec teda mohl někdo do takové pozice obsadit? Buď na sobě zapracuj a začni být šéfka a nebo hledej novou práci. Úkoly delguj, nemusíš vše dělat sama, od toho jsi šéfová, ty máš ty své lidi védst, motivovat, zadávat práci a kontrolovat její splnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3619
17.1.21 18:54

No pokud řekneš že kašleš tak tě doktorka nechá doma, ale také budeš stále v izolaci, takže nebudeš smět ven. Což nechápu, že tohle by někdo dobrovolně chtěl. Já odpočítávám každý den do konce izolace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
17.1.21 19:18

Mít tu možnost, tak bych protáhla, ale zároveň bych hledala jinou práci, pokud tam vůbec nechceš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1036
17.1.21 19:36

Já ti rozumím, ale neprodlužovala bych. Je lepší se tomu postavit čelem. Na tvou podřízenou se zkus vykašlat, ona by měla mít bobky z tebe, že třeba nahlásíš její nevhodný chování dál. Věřím, že jednou tvůj pohár trpělivosti přeteče a ty si to s ní jednou provždy vyřídíš. Taky jsem se kdysi musela trochu ostřeji ohradit proti jedné kolegyni. A pak už byl klid. Držím palce, hlavu vzhůru a JDI DO TOHO :hug: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9051
17.1.21 19:39

Tak jednou tam budeš muset stejně. Nechápu, měla si na to 4 měsíce si najít něco jineho a řešíš to teď, když máš nastoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3294
17.1.21 21:48
@karkarka píše:
Tak jednou tam budeš muset stejně. Nechápu, měla si na to 4 měsíce si najít něco jineho a řešíš to teď, když máš nastoupit. [/citac

Na neschopence těžko bude běhat po konkursech, takže během pracovní neschopnosti nemohla hledat práci… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9051
18.1.21 06:30
@Malina7 píše:
@karkarka píše:
Tak jednou tam budeš muset stejně. Nechápu, měla si na to 4 měsíce si najít něco jineho a řešíš to teď, když máš nastoupit. [/citacNa neschopence těžko bude běhat po konkursech, takže během pracovní neschopnosti nemohla hledat práci… ;)

Ale mohla. Rozeslat životopisy a nikde nepíše, že neměla vycházky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
18.1.21 07:05
@Malina7 píše:
@karkarka píše:
Tak jednou tam budeš muset stejně. Nechápu, měla si na to 4 měsíce si najít něco jineho a řešíš to teď, když máš nastoupit. [/citacNa neschopence těžko bude běhat po konkursech, takže během pracovní neschopnosti nemohla hledat práci… ;)

Snad nebyla na smrtelné posteli, že nemohla na internetu hledat práci. A normální doktor ty napíše vycházky kvůli pohovorum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3619
18.1.21 14:44
@krajta píše:
Snad nebyla na smrtelné posteli, že nemohla na internetu hledat práci. A normální doktor ty napíše vycházky kvůli pohovorum.

Tak kvůli pohovorům fakt vycházky nepíši. Vycházky píši pokud to umožňuje zdravotní stav. Ale že bych přizpůsobovala vycházky pohovorům, to fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat