Nedodělala jsem školu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 03:44
Nedodělala jsem školu

Nedokončila jsem jednu vysokou školu, dodělala jsem rok, ale nahromadil se mi stres se všech těch seminárek, zkoušek, dojíždění, stres z práce, špatné organizace studia. Jsem osoba, která velmi špatně snáší stres a několikrát už jsem měla dny, kdy nedokážu vylézt z postele, nemám sílu ani se najíst. Psychiatra mám a z depresí se léčím. Prostě jsem se na to vykašlala, ani nenapsala oznámení že končím. O pár měsíců později mě sami vyhodili, pochopitelně. Mám výčitky, tluču se do hlavy, že jsem takhle ztratila dva roky života a musím začínat kvůli své blbosti odznovu a nemám jistotu, že to na mě zase nepřijde. Jsem kráva. Cítím se jako looser, když to vysvětluju rodině, kolegům, známým. Ani nevím, proč to sem vlastně píšu, možná chci nějaké povzbuzení, možná příběh od někoho, kdo zažil to samé.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aristolochia
Kecalka 203 příspěvků 6 inzerátů 25.09.18 03:53

Úplně chápu tvoje pocity. Já si školu nedodělala z lenosti. Je to už 15 let a dodneška toho strašně lituju. Několikrát do roka se mi o tom zdá živý sen, že se tam musím vrátit a školu dodělat. Teď nic neumím a nemůžu si najít pořádnou práci. Ještě jsem pak zkoušela dělat jinou školu dálkově při zaměstnání, ale měla jsem časově náročnou práci plus dojíždění a nedalo se to zvládnout.
Ale jestli jsi mladá, tak to ještě není žádná katastrofa a holt si školu doděláš o dva tři roky později no.

Ano Andromeda
Kecalka 111 příspěvků 25.09.18 05:34

Ahoj, zažila jsem to stejné. Měla jsem do toho hodně těžké životní období. Teď chodím na jinou školu do 1. ročníku. Věřím, že to zvládneš, neboj se jít do toho znovu. :hug:

Halamka
Závislačka 3695 příspěvků 25.09.18 05:46

A baví tě obor, který studuješ?

brumi
Kelišová 6544 příspěvků 25.09.18 06:03

hlavně si nic nevyčítej,prostě toho bylo na tebe hodně a je dobře že jsi to přerušil,taky jsi mohla dopadnou na úplné psychické a fyzické dno. jasně že to zamrzí ale kde je psáno či řečeno, že tu školu třeba jednou časem nedoděláš? Teď je nejdůležitější aby jsi se dala do pořádku,nervy se uklidnili a ty byla ok. Do školy se můžeš vrátit vždy,klidně i v 50 ;) .

Novire
Neúnavná pisatelka 19845 příspěvků 25.09.18 06:16

Jo, stalo se mi to samé, jenže jsem mezitím vystřídala další 2 obory pět let vyhodila z okna.
Ne že by to bylo úplně k ničemu, seznámila jsem se tam s manželem a dodnes mám ze školy kamarády, ale lituju, že jsme se tenkrát nekousla a školu nedodělala.
Teď to doháním po 15 letech a se třema dětma a prací na krku. Ale jde to :-)
Dva roky jsou nic, nejsi první ani poslední, kdo začíná znova VŠ.

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 32886 příspěvků 25.09.18 06:32

Taky jsem školu nedodělala. V prvním případě kvůli neplánovanému těhotenství ze kterého mám skvělého kluka. A podruhé kvůli práci, kdy jsem se přestěhovala pár tisíc kilometrů od školy :D Ale zatím toho nelituju. Možná někdy v budoucnu si školu dodělám, ale teď to pro mě není priorita a pro současnou práci ji ani nepotřebuju.

Enmamma
Závislačka 3069 příspěvků 25.09.18 06:39
@Anonymní píše:
Nedokončila jsem jednu vysokou školu, dodělala jsem rok, ale nahromadil se mi stres se všech těch seminárek, zkoušek, dojíždění, stres z práce, špatné organizace studia. Jsem osoba, která velmi špatně snáší stres a několikrát už jsem měla dny, kdy nedokážu vylézt z postele, nemám sílu ani se najíst. Psychiatra mám a z depresí se léčím. Prostě jsem se na to vykašlala, ani nenapsala oznámení že končím. O pár měsíců později mě sami vyhodili, pochopitelně. Mám výčitky, tluču se do hlavy, že jsem takhle ztratila dva roky života a musím začínat kvůli své blbosti odznovu a nemám jistotu, že to na mě zase nepřijde. Jsem kráva. Cítím se jako looser, když to vysvětluju rodině, kolegům, známým. Ani nevím, proč to sem vlastně píšu, možná chci nějaké povzbuzení, možná příběh od někoho, kdo zažil to samé.

S depresemi je to těžké, nic si nevyčítej, hlavmě se dej zdravotně do pořádku.

sediza
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 25.09.18 07:00

Vysoká škola je náročná, zvlášť pokud u toho pracujete. Na Vašem místě bych si vybrala nějakou jeddnodušší VŠ s dobrým uplatněním potom…

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1385 příspěvků 25.09.18 07:11

Nic nebrání nikomu v tom aby se naučil na prijmacky a školu dal dělal… pokud podpoří rodiče popřípadě dělat dálkove… zpět netřeba se dívat - zatnout zuby a teď už vydržet. Hodne štěstí! :srdce:

PaníBovaryová
Závislačka 4223 příspěvků 25.09.18 07:53
@Anonymní píše:
Nedokončila jsem jednu vysokou školu, dodělala jsem rok, ale nahromadil se mi stres se všech těch seminárek, zkoušek, dojíždění, stres z práce, špatné organizace studia. Jsem osoba, která velmi špatně snáší stres a několikrát už jsem měla dny, kdy nedokážu vylézt z postele, nemám sílu ani se najíst. Psychiatra mám a z depresí se léčím. Prostě jsem se na to vykašlala, ani nenapsala oznámení že končím. O pár měsíců později mě sami vyhodili, pochopitelně. Mám výčitky, tluču se do hlavy, že jsem takhle ztratila dva roky života a musím začínat kvůli své blbosti odznovu a nemám jistotu, že to na mě zase nepřijde. Jsem kráva. Cítím se jako looser, když to vysvětluju rodině, kolegům, známým. Ani nevím, proč to sem vlastně píšu, možná chci nějaké povzbuzení, možná příběh od někoho, kdo zažil to samé.

Jedine, co pomuze, je vylezt z te postele a jit delat. Nic jineho. Ano, zazila jsem to same, je to tvrde obdobi.
Podle me nemusis zacinat odznovu, nechas si uznat kredity ;)

g.sandova
Závislačka 3794 příspěvků 25.09.18 08:09

Taky jsem nedodělala. Při rodicaku a pak s dětmi při práci školu dodelavala. Já jsem si tedy dodělala VOŠ. Umožnilo mi to dělat práci, kterou chci. No, kdybych si dodělala před dětmi, bylo by to lepší. Ještě bych chtěla VŠ, uvidím. Je to prostě zabiracka.

Havran007
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 25.09.18 08:15

Dva ztracené roky nejsou moc, ještě jich hodně ztratíš.. ve vztahu :)

terinka4444
Hvězda diskuse 68441 příspěvků 25.09.18 08:19

No tak ne každý má holt na to, aby měl vysokou školu. Máš střední školu, tak si holt zůstaneš v práci a je to. Ne všichni prostě mají vysokoškolský diplom.

Příspěvek upraven 25.09.18 v 08:21

Nika079
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 25.09.18 08:20

Ahoj,taky jsem dělala VŠ na druhý pokus. Nechala jsem si uznat kredity a některé zkoušky (tehdy uznávali 1 a 2 a ja teda mela i 3,to jsem vse musela opakovat). Nakonec jsem se zdárně doplazila pro titul. Trvalo to,ale stálo to za to. Pokud školu dodělat chceš,zajdi na studijní a zeptej se na možnosti. Držím palce!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >