Úzkost z vysoké školy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 16:31
Úzkost z vysoké školy

Zdravím, právě jsem nastoupila na vysokou školu ve svém městě a nemám na ni žádné kamarády ani známé, mám kamarády a přítele, ale ti chodí na jiné školy. Jsem z toho celkově dost ve stresu, z nového prostředí a učení. Neumím si představit, že tam strávím tři a více let. V průběhu roku máme mít i různé prezentace přede všemi a já jako introvert z toho mám stres už teď. Cítím se na škole velmi osamělá a mám chuť z ní odejít už teď a to začala tento týden. Mám pocit, že se tam nacházím ve velmi konkurenčním prostředí, na střední škole jsme měli skvělý kolektiv, takže nejsem zvyklá být takhle někde sama mezi cizími lidmi.
Budu ráda za jakékoliv rady.

Reakce:
Bonnie83
Povídálka 45 příspěvků 20.09.18 16:37

Rozhodně neodcházej, na začátku je to vždycky obrovská změna, hlavně jde o větší samostatnost než na střední, kdy se budeš rozhodovat víc sama za sebe. Navíc určitě nejsi jediná kdo se takto cití, takže oslov nějakou sympatickou slečnu a uvidíš, že to půjde potom samo.. :)

Bubla_Bučková
Závislačka 4152 příspěvků 20.09.18 16:40
@Anonymní píše:
Zdravím, právě jsem nastoupila na vysokou školu ve svém městě a nemám na ni žádné kamarády ani známé, mám kamarády a přítele, ale ti chodí na jiné školy. Jsem z toho celkově dost ve stresu, z nového prostředí a učení. Neumím si představit, že tam strávím tři a více let. V průběhu roku máme mít i různé prezentace přede všemi a já jako introvert z toho mám stres už teď. Cítím se na škole velmi osamělá a mám chuť z ní odejít už teď a to začala tento týden. Mám pocit, že se tam nacházím ve velmi konkurenčním prostředí, na střední škole jsme měli skvělý kolektiv, takže nejsem zvyklá být takhle někde sama mezi cizími lidmi.
Budu ráda za jakékoliv rady.

Kašli na stres se školou a běž teda rovnou do práce.. Tam je vždy skvělý kolektiv bez konkurence a minimum stresu :mavam:

AnaMoon
Povídálka 50 příspěvků 20.09.18 16:56

Přechod na VŠ je obrovská změna, taky jsem to špatně nesla a to jsem měla v novém městě, kde jsem studovala, i pár kamarádů už na začátku. Stejně jako tebe mě překvapilo velmi konkurenční prostředí na oboru, nemám tohle ráda a těžko jsem se s tím smiřovala. Za půl roku jsem byla na VŠ „jako doma“ a vtipně většina těch, co vypadali, že půjdou přes mrtvoly, nevydržela ani první semestr. ;)
Dej tomu chvíli čas, musíš si zvyknout. Prezentace atd za chvíli zvládneš levou zadní a posune tě to zase dopředu. Já se v prváku potila až na zadku pokaždé, když jsem měla promluvit před třídou byť jen jednu větu, za tři roky poté jsem studovala navazující obor v zahraničí a dělala měsíčně tři prezentace pro plnou třídu spolužáků z celého světa. 8)
Bojuj, stojí to za to. :hug:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16813 příspěvků 20.09.18 21:35

Nejsi moje dcera? 8o Ta má dost poobné pocity :think: A já jí radím nevzdávat to, protože každá změna bolí :think: Ale až nejedeš na nový systém a zvykneš si, začne tě to bavit :think: Případně si vyhlídneš nebo upřesníš, co přesně bys chtěla studovat, a můžeš změnit obor :think: Děje se tak poměrně často :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 15:27
@Anonymní píše:
Budu ráda za jakékoliv rady.

Asi děláš denní studium a jsi mladá, to se poddá :kytka: . Ale vem si, co já, jsem čtyřicítka, co dělá VŠ dálkově, takže se se spolužáky vidíme daleko míň, je nás tam celkem dost, i když teď jdu do druháku, tak nevím, jestli bude nějaký odpad, jsem trémista jak prase a prezentace před ostatníma máme taky. Je to strašné, ale co už, dala jsem se na vojnu, tak musím bojovat. Radši se hlásím, ať jdu mezi prvními, ať to mám rychle za sebou. A to jsme tam všichni dospělí lidi a já se cítím, jak malá holka před tabulí. Ale, co si tak povídáme, tak se tak cítíme skoro všichni a téměř na nikom to není vidět.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Expříteli Dary Rolins se už zase (!) vrátila rakovina: „Ta svině nechce dát pokoj!“

Zákeřná nemoc je zpět! Petr Vlasák (43), známý též coby „trenýrkový král“ a... číst dále >

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >