Nedostatečně chytrá partnerka

Anonymní
16.7.21 13:13

Nedostatečně chytrá partnerka

Píši z profilu své kamarádky, prosím proto o respektování anonymu. Včera jsme můj problém probírali a umožnila mi vznést dotaz tady, zeptat se místních žen.
Jsem muž před čtyřicítkou, rozvedený. Rozpad manželství byla z velké části má vina, žena si našla milence a opustila mě i s dětmi. Dnes už toto máme vyřešeno, máme spolu korektní vztah, bez větších potíží komunikujeme. Máme střídavou péči, platím na holky alimenty a vše více méně funguje. Děti jsou spokojené. Dá se tedy říct že vše dopadlo dobře pro všechny.
Dva roky po rozvodu jsem byl sám, teď mám dva roky partnerku. Ona byla také po dlouholetém vztahu, rok sama.
Na úvod je třeba říci že mám o sobě poměrně vysoké mínění co se týče vzhledu. Co se týče povahových vlastností, jsem na tom mizerně a sebevědomí v hledání si protějšku bylo na nule. Zvláštní kombinace, ale mám to takto prostě nastavené, jsem hezký a vzdělaný, ale neumim to se ženami.
Pak jsem potkal současnou partnerku, zamiloval se. Ona je skvělá, úžasně přijala mé děti, mě a mé chyby, dodala mi sebevědomí, dává mi to co jsem v předešlém vztahů neměl. Já se snažím vyvarovat chyb o kterých vim že jsem v manželství s bývalou dělal, ona se snaží nedělat chyby co dělala ve svém předešlém dlouholetém vztahu. Dá se říci že jsme oba poučeni, zároveň se snažíme jeden od druhého učit a pečovat o náš vztah, tak abychom byli oba šťastní. Nedávno se přestěhovala ke mě, kompletně vyměnila lukrativní zaměstnání za obyčejnou práci. Šla níže s platem, ale nikdy mi to slovem nevyčetla. Je skromná, není to žádná zlatokopka, ostatně já nejsem žádný milionář, mám průměrný plat a nemám žádné kariérní cíle. I když bych mohl jít karierně i finančně dosti nahoru, chci se věnovat rodině. Žijeme si dobře, nestradame, stačí nám to a i dosti ušetříme.
Z její strany mohu říct že je to láska, miluje mě, já ji také, plánujeme společnou budoucnost, chceme společného potomka. Ona děti zatím nemá, ze zdravotních důvodu to doposud nebylo možné. Ale bojuji sám se sebou, stydím se za své pocity a nikdy bych ji o nich neřekl, protože vím jak by jí to ublížilo. Neustále mě hlodají tři věci.
Nějak mi vnitřně vadí že nemá žádné své koníčky, tedy má, ale není pro nic zapálená. Znáte to, někdo buduje kariéru, jiný sportuje, někdo rád cestuje. Ona tedy má své věci co ráda dělá, ale není pro nic moc zapálená. Občas jede na kole, občas jde na túru, jede na akci s holkama. Ráda a skvěle vaří pro mě a děti, perfektně se stará o domácnost. Holky s ní mají krásný vztah, mají ji moc rády a jsem za to samozřejmě rád, vím že to není samozřejmé. Avšak přijde mi že mi ničím neimponuje. Říká že je šťastná, konečně našla klid, smysl života a že už se nepotřebuje nijak sportovně, pracovně či jinak za něčím hnát.
Vím že je to moje chyba a ten problém je ve mě. Když jsme se poznali, byla to extrémně vytížená a v kariéře úspěšná žena, to se mi na ní líbilo. Ale chtěli jsme být spolu a ona se tedy přizpůsobila a šla za mnou na druhý konec republiky, prodala byt i chatu. Teď je z ní v podstatě domácí puťka - ne doslova, ale v porovnání s jejich předchozím životním tempem. Já to chtěl, ať je tady s námi, nečekal jsem že přijdou tyto pocity.
Je třeba říci že mě nijak a v ničem neomezuje, když chci jedu na sportovní víkend, občas jede se mnou, jindy chce zůstat doma a užívat si klidu, v tomto máme volnost, nenutíme se do ničeho, neomezujeme, nevyčítáme.
Druhá věc je vzdělání, u nás v rodině se toto vždy hodně řešilo a pomalu podmínkou nároku dýchat bylo mít Vš. Má partnerka má jen učňák, vím, přesto to dotáhla na vysokou pozici, takže hloupá není, ale občas pociťuji jak je znát jen ten učňák. Nemá ty znalosti co člověk aspoň s maturitou má. Například se učí a s holkama, dělá úkoly, nezvládne jim vysvětlit matematické příklady. Mě přijdou jednoduché, ale třeba nejsou, já nevím. Na druhou stranu ovládá jiné předměty, umí skvěle vykládat o zeměpise, pamatuje si snad vše z dějepisu. Má znalosti z přírodopisu, nepotřebuje knihu když vysvětluje látku.
Chápu že každý má jiné nadání, ale mě moje hlava říká, pane bože ona neumí vysvětlit matiku základní školy. Ten příklad třeba spočítat umí, ale ne to vysvětlit. Mě to nedělá problém, udělám to s holkama po příchodu z práce. Ale proč mám vůči ní takové myšlenky? To nechápu.
Poslední věc je vzhled, je krásná, opravdu mi ji chlapi závidí. Říkají máš skvělou ženu, je krásná, chytrá, uni vařit, miluje tebe i děti, buď rád za takovou ženu, lepší bys nenašel, atd… Já to všechno vím. Jenže ona je hezká jen oblečená, nemůže za to. Je po nemoci, která se podepsala na jejím těle. Já ji miluji, ale její tělo se mi prostě nelíbí, nehnusi se mi, to ne. Ale její nahé tělo mě nepritahuje, přitahuje a vzrušuje mě, když je oblečená. V sexu nám to klape skvělé, spíme spolu však jen po tmě, ona se stydí za to jak vypadá a mě ta tma taky vyhovuje. Vím že za to nemůže a nikdy jsem se slovem nezminil, nechci ji ranit. Říkám jí často že je krásná, o jejím těle nemluvíme, jednou jsem jemně nadhodil toto téma, ale okamžitě jsem vycítil že je jí to nepříjemné. Jí samotné to nevadí a řekla mi že je šťastná že to že ji přijímám takovou jaká je. Ale jak sám cítím, tak nepřijímám.

Promiňte za román, chci znát vaše názory i negativní. Jak s tím pracovat, nechci mít tyto myšlenky a pocity. Nesnáším se za to. Říkat jí to nechci, ranil bych ji a miluji ji, chci s ní žít a mít rodinu. Já sám nejsem bez chyb a vím že to má semnou někdy těžké, snažím se na svých chybách pracovat. Ale jak přijmout chyby toho druhého a nenechat to v sobě růst, aby mi tyto blbé pocity a myšlenky nekazilo vztah s člověkem, kterého miluji.

Děkuji za zpětnou vazbu. Roman.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1315
16.7.21 13:22

Ses strašně povrchní. Mám ženu, která kvůli tobě zahodil svůj život a ty si jen stezujes. Ona se stará o tvoje děti a ty si opět jen stezujes. Je mi tvé partnerky líto. Vypadá to na fajn ženu a ty si ji nezasloužíš. Jak s tím pracovat nevím. Možná si za jsi na psychoterapii, svoje mindraky si přenášíš na ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1426
16.7.21 13:25

Chudák tvá partnerka, ona opustila lukrativní práci, prodala byt, vše vložila na jednu kartu. Bohužel má jen učňák, není ti dost hodna. Po nemoci její tělo není dostatečně hezké, ale ona se mylně domnívá, že ji bereš takovou jaká je. Usuzuješ, že není chytrá jen, že nedokáže vysvětlit matematiku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1738
16.7.21 13:27

Myslim, ze bys mel zajit k psychologovi. Ten ti poradi, co s tim. Tak trochu tou svou partnerkou pohrdas, a to neni dobre. To neni rovnocenny vztah. Pokud jde o stav jejiho tela po nemoci, tak co na to rict…to, ze mate sex jen po tme, neni normalni. Mozna ona se jeste neprijala, pracuje s tim a ti ji svym pristupem nepomahas. Ona samozrejme vyciti, ze mas s jejim hendikepem problem…psycholog by ti urcite poradil i v teto oblasti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
16.7.21 13:27

Já tuším, pro jaký koníček jsi zapálený ty. Hledáš rád chyby, co? Ona třeba nevyniká v matice, ty bys měl zapilovat na češtině. Chybějící čárky v souvětí bijí do očí. Doufám, že dětem neopravuješ slohová cvičení. Raději to nech na partnerce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
16.7.21 13:29

Mám VŠ a ze školy si pamatuju kulový :D Nevím co ti poradit, přijde mi to jako takové klasické „vyměnit 80 % za těch 20 %, co chybělo“. Ale jako netuším, jak se naučit neřešit ty věci, co ti nesedí, když už sis je takhle přesně pojmenoval a zjevně nad tím přemýšlíš hodně. To e o té křišťálové kouli, že ji nemáme. Nikdo neví, jestli nebudeš tlouct hlavou do zdi, jak jsi byl pyšnej a neskromnej, když o ní přijdeš, nebo jestli se ti uleví a najdeš jiných 90 %. Jde vůbec najít 100 %?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1040

Víš proč nejsme všichni učiteli? Protože jen nízké procento lidí dokáže látku efektivně vysvětlit a podat. Tak je to prosté. Spousta daleko inteligentnějších lidí než jsi ty sám, by neuměla vysvětlit ani látku pro první ročník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167

Co je špatně na jejím tele probůh?
Popisuješ ji jako top ženu pro život a ty jsi očividně zamindrákovaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1040
16.7.21 13:32

A ještě dodám, ona na tobě pravděpodobně také vidí různé chyby, ty má každý. Ale nejspíš je nikde nepopisuje. To je ta druhá, pro život významnější hodnota, říká se tomu EQ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11231
16.7.21 13:32

Máš pravdu, je hloupá. Prodat si byt a chatu a nejspíš peníze investovat do nějakého osla, který sám není vcelku žádná partie a hledá blechy tam kde nejsou, to dokáže udělat jen hlupka. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
16.7.21 13:34

Chudák holka. Taky matiku nedokážu vysvětlit. Max první stupeň. Nikdy mi nešla, nebavila mě, mám dyskalkulii…to znamená, že nejsem dost chytrá? Každýmu jde něco. Píšeš, že je zase dobrá v přírodopisu, dějepisu a zeměpisu. V tom ji můžeš připadat blbej zase ty :nevim: Všeho se vzdá kvůli tobě, ale řešíš prkotiny. Za svoje tělo nemůže, a pokud z tebe cítí, že tě nepřitahuje a spíte spolu jen po tmě, tak se ji asi úplně nedivím, že se stydí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240

Tebe bych chtěla mít doma.. přítelkyně dle popisu je fajn a zasloužila by si někoho kdo to ocení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214

A ty si ve všem dokonalý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
16.7.21 13:35

Jseš idi.ot. víc k tomu nemám :poblion:

A pro tebe ty chytroline asi novinka málokterá žena chápe a vysvětlí matematiku, protože ( óóó Heureka pro tebe ) matematické, logické a prostorové myšlení nám moc do vínku dáno nebylo.

Měl bys zajít k psychologovi, protože máš evidentně problém. Ve své hlavě a jen tam.

Příspěvek upraven 16.07.21 v 13:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22293
16.7.21 13:36

Na to, že ti táhne na 40, máš myšlení adolescenta. Ještě pořád nevíš, co je v životě opravdu důležité. Je mi tvé partnerky líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat