Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Anonymní píše:
No už jsme zase u toho, on je chudák a ja semetrika?
Uz vážně nevím každý z Vás v podstatě hází vinu na mě, nebo to tak vyzní
Myslím ze jsem se snažila víc než dost, ale snažit se nekde kde vidím nezájem?
Chlap me nechá vykecat, čumí jinam a neřeší to, dokud bych neřekla, konec, balím se a jdu, pak by se možná probudil
Tak to zkus, prostě přestanˇdělat, na co je zvyklej. Když přijde domů, nebude připravená večeře, nebude spousta věcí. Třeba ho to porbere. On tě asi vnímá tak, že prostě ví, že přijde domů z práce, ty budeš doma, děti vykoupané, najedené, on dostane večeři… Prostě klasika. Třeba mu dojde, že se fakt něco děje, a už toho máš dost. To je pak o nervy, když nechce nic řešit, ty mluvíš a on tě vnímá jak otravnej hmyz.
@arinecka píše:
Tak to zkus, prostě přestanˇdělat, na co je zvyklej. Když přijde domů, nebude připravená večeře, nebude spousta věcí. Třeba ho to porbere. On tě asi vnímá tak, že prostě ví, že přijde domů z práce, ty budeš doma, děti vykoupané, najedené, on dostane večeři… Prostě klasika. Třeba mu dojde, že se fakt něco děje, a už toho máš dost. To je pak o nervy, když nechce nic řešit, ty mluvíš a on tě vnímá jak otravnej hmyz.
Myslíš, že když mu přestane vařit, tak on s ní začne spát? ![]()
@Bábrdl píše:
Plus do toho vstoupí faktor porna, který nabídne takovou rychlou úlevu bez nutnosti „podávat výkon“ (což někdy platí pro obě pohlaví)…
Ano, přiznávám se ![]()
@Julča001 píše:
Mně právě přijde, že už to napříč generacemi neplatí.
Ale o problému v sexu se muži nechtějí zatím moc bavit, tohle se ještě budou muset učit. Ale problém zakladatelky to neřeší, protože u nich celkově vázne komunikace. Její manžel problém nevidí, možná ho on ani nevnímá, protože mu to vlastně ani nevadí.
@Venetia píše:
Ano, přiznávám se
Tak rychlý a bez práce je to pro všechny, otázka spíš je, jestli s tím chce někdo něco dělat… ![]()
Nicméně, ženská nemusí u sexu podávat žádný výkon, může kdykoliv, přinejhorším to chce trochu maziva. Narozdíl od chlapa.
@bartsch píše:
Ale o problému v sexu se muži nechtějí zatím moc bavit, tohle se ještě budou muset učit. Ale problém zakladatelky to neřeší, protože u nich celkově vázne komunikace. Její manžel problém nevidí, možná ho on ani nevnímá, protože mu to vlastně ani nevadí.
No právě, co když žádný problém nemá, prostě už ho to jen nebaví? Já si to představit umím, že to u mě časem přijde taky
Akorát nejsem chlap a pořád jsem se nedozvěděla, kolik manželovi zakladatelky je.
@Julča001 píše:
Myslíš, že když mu přestane vařit, tak on s ní začne spát?
Ne, ale dojde mu, že se něco opravdu děje.
@Julča001 píše:
No právě, co když žádný problém nemá, prostě už ho to jen nebaví? Já si to představit umím, že to u mě časem přijde takyAkorát nejsem chlap a pořád jsem se nedozvěděla, kolik manželovi zakladatelky je.
Věk nepsala
, takže těžko říct
Jestli má opravdu problém se sexem a raději se mu vyhýbá, bojí se selhání, je unavený a nebo o zakladatelku nestojí a sex s ní mu nechybí. Pak mu bohatě může stačit jeho ruka a má to bez námahy.
@arinecka píše:
Ne, ale dojde mu, že se něco opravdu děje.
A začne mocenská hra na kočku a myš ![]()
@Julča001 píše:
Třeba to, že chlap zájem o sex předstíral a teď už nechce
Tak u zakladatelky to nebylo nic moc od začátku, podle toho, co píše.
Ještě může taky její muž mít jiné preference (buď v objektu nebo v aktivitě). To se taky stává.
@akavi píše:
Tak u zakladatelky to nebylo nic moc od začátku, podle toho, co píše.
Ještě může taky její muž mít jiné preference (buď v objektu nebo v aktivitě). To se taky stává.
Však jo, ale měl by to říct a nedělat, že problém není, no. Já kdybych např. přestala partnera přitahovat (a myslím si, že to se klidně může stát oběma směry a člověk si to nenadiktuje), tak bych to chtěla vědět, abych s tím mohla nějak naložit. Strkat hlavu do písku fakt není dobře, no. Nebo člověka může přestat bavit obecně sex, hlavně s věkem, ale taky je asi dobře to říct a ten druhý by měl být schopen tomu věřit.
@Julča001 píše:
A začne mocenská hra na kočku a myš
Jenže u nich není problém jen ten sex, on s ní nechce skoro vůbec komunikovat. Řekne jí jen jak bylo v práci a nazdar. Jak tohle asi dopadne že jo.
@bartsch píše:
No, a já ti naopak řeknu, kdyby tak muži věděli…Být za neschopného samce v mužské společnosti, je velká potupa. A tak se raději mnozí ve všem předhání, mezi muži funguje hodně soutěživost. A většina nechce být za slabocha. A platí to i v sexu. A muži toho nakecají…
Příspěvek upraven 19.07.21 v 12:14
A ty jsi chlap, že toto můžeš tvrdit?
@Julča001 píše:
Však jo, ale měl by to říct a nedělat, že problém není, no. Já kdybych např. přestala partnera přitahovat (a myslím si, že to se klidně může stát oběma směry a člověk si to nenadiktuje), tak bych to chtěla vědět, abych s tím mohla nějak naložit. Strkat hlavu do písku fakt není dobře, no. Nebo člověka může přestat bavit obecně sex, hlavně s věkem, ale taky je asi dobře to říct a ten druhý by měl být schopen tomu věřit.
Když ono to je těžký. Když je nepojí nic jiného než děti a nemají spolu důvěrný vztah, je celkem blbý rozjíždět něco jako „už se mi nepostaví“ nebo „vždycky se mi víc líbili kluci“ nebo třeba říkat, že preferuje něco, co partnerka nemá a nikdy nebude mít (třeba velkej zadek, megaprsa atd.).
@Julča001 píše:
No, kompenzuje si to mj. třeba taky čuměním na porno a to ženská dost těžko ovlivníTrochu moc mi přijde tady tendence, že ta ženská dělá něco špatně, když s ní chlap nespí, takhle jednostranné to asi nebude.
Takhle to taky nevidím. Nemusí to být nutně chyba partnerky. Stává se, že se prostě “okouká”. Ale i s tím jde lecos dělat…
Příspěvek upraven 19.07.21 v 12:49