Nějak se nedaří.

7.9.06 14:51

Nějak se nedaří.

Ahoj holky,
jsem tady dnes poprvé jako aktivní pisatelka. Chtěla jsem se optat na Vaše zkušnosti s otěhotněním. Třetím rokem neberu antikoncepci a již rok se bezvýsledně snažíme otěhotnět. Můj gynekolog to asi zrovna moc neřeší asi se mu to zdá jako krátká doba. Nyní začínám s měřením bazální teploty, jinak už nevím. Předem všem díky za rady.
Káčule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

849
7.9.06 14:59

Ahoj, nám se taky nedařilo a moje dr. řekla, že uvidíme po roce, pak začnem něco zkoumat. Otěhotněla jsem přesně po roce, když už jsem se chystala, že po MS začneme s tím obíháním doktorů. Takže nevěš hlavu a držím palce :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.9.06 15:08

Lenduline:

díky za podporu.
Káčule :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1477
7.9.06 15:09

ahoj - a mas pravidelnou ms a nikdy jsi nemela zadne problemy?? v kazdem pripade by mel mit dr urcite zajem to resit, at uz nejake problemy mas nebo ne! Jinak je ti dr k nicemu. Můze to byt jen psychikou, ale to uz ti urcite rikalo dost lidi.....Mas ovulaci??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.9.06 15:14

Ahoj JESSY

MS mám pravidelnou, pro zjištění ovulace si začínám měřit bazální teplotu. Měla jsem 2× problém s cystou a jednou jsem dokonce už měla nástupní termín na laparoskopii, cysta však záhadně zmizela. Přijímací doktor byl názoru že by se mělo v budoucnu na vaječníky podívat, zdálo se mu že by mohly míti „tvrdší slupku“. To bylo v době kdy jsme mímo ještě neplánovali. Nyní když jsem toto přednesla u svého gyndy, tak mi bylo řečeno že to není potřeba, zbytečný zásah do těla a pod. Nyní si hledám jiného doktora a doufám že budu mít lepší ruku při výběru. Psychika hraje určitě taky svou roli. Na manželovi je už taky vidět že by drobečka přivítal s otevřenou náručí a když se nedaří tak jsme oba smutní. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1477
7.9.06 15:20

Kačí - neboj se, dockate se a budete mit drobecka v naruci. Ten prvni dr si urcite tu tvrdou slupku nevymyslel, i kdyz teda nevim, jestli to mohl jen tak treba na ultrazvuku poznat… :? :?: :? no nevim. Kazdopadne preju brzske // :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
422
7.9.06 20:02

Nekdo rika, ze rok, jiny az dva( dle tveho veku) snazeni o mimi, ktere je neuspesne ma vest k objednani do specializ. poradny cili na CAR( centrum asistovane reprodukce)- myslim, ze si tam muzes zavolat a zeptat se. nejdrive vysetri Tebe i manzela a pak se uvidi. Drzim Ti palce a mas-li pocit, ze to nikam nevede u Tvehi gynekol. objeednej se na CAR

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
7.9.06 21:53

Ahoj Kacule,po roce bezuspesneho snazeni se uz vetsinou zacina neco delat.Nejdriv se dela spermiogram a kdyz je dobry tak se teprve zacina vysetrovat zena.delas dobre,ze si meris bazalni teplotu,tak opravdu zjistis jestli ovulujes.Psychyka je taky mocna carodejka,vim i podle sebe,2× jsem otehotnela v mesici kdy jsem s tim absolutne nepocitala a pred tim peclive snazeni a nic :roll:
Tak preju brzke // na testiku. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
7.9.06 22:51

Káčule,

no nevím 3 roky se mi zdá dost… Rozhodně bych našla jiného doktora, případně si sama můžeš zavolat do některého CAR, nepotřebuješ doporučení od gynekologa. Tam vám udělají oběma potřebná vyšetření. Zjistí jestli je nějaký problém a navrhnou řešení nebo jestli je vše ok a budete se snažit dál přirozeně. Po třech letech začít s měřením bazální teploty se mi zdá opravdu na dlouhý lokte. mám zkušenost, že po půl roce až roce to dr začne řešit, zvlášť když už jsi měla nějaký komplikace…

Hodně štěstí.

Adka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
8.9.06 07:51

Ahoj, my jsme se snažili cca půl roku a v době, kdy jsme zaplatili dovolenou byly najednou //. Prostě jsme si řekli, že to nejde, takže v klidu můžeme odjet a tím pádem stres opadl a bylo to jasné. :lol:

Nevěš hlavu a zkus se soustředit na něco jiného, já vím, že to moc nejde, ale fakt to pomáhá (pokud ten blok je psychika).

Držím pěsti, ať jsi na tom za chvíli jako já :-) 12tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4548
8.9.06 07:59

Ahoj, pokud 3 roky neberes antikoncepci a nijak jste se nechranili a rok se snazite jako ze opravdu, tak uz je to vazne dlouho. Bazalni teplota ti urcite neco napovi o tvem tele ale muze to byt take stresujici. Mam toho hodne nacteno, vetsinou jsem se docetla, ze limit pro nicnedelani je rok a pokud se zjistuje ovulace, bazalni teplotou, ovulacnimi testy nebo folikulometrii, pak pul roku a zacina se s vysetrenimi. Muzes pozadat doktora o udelani hormonalniho profilu, sledovani ovulace folikulometrii aspon jeden dva mesice a urcite spermiogram pro manzela. Preji at je vsechno v poradku a brzke //.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
8.9.06 08:36

Ahoj Kači,
už ti většinu věcí holky napsaly. V této době už se čeká jen rok. V první řadě bych opravdu vyměnila Dr., snad se ti poraří najít někoho vstřícnějšího. My jsme začali s vyšetřením taky po roce, momentálně je to už 3 roky od mého vysazení AH. Základ je udělat spermiogram manželovi a ty by jsi měla jít na tu laparoskopii. Není to nic strašného a aspoň budeš vědět, že je vše O.K., taky se laparoskopií pěkně pročistí cesty a je strašně moc případů kdy se po laparoskopii povedlo holkám přijít do jiného stavu. Je tam 3 měsíce větší šance na otěhotnění.
Pokud možno vyhni se vyšetření průchodnosti vejcovodů, je to strašně nepříjemné a i bolestivé, to ti vše zjistí tou laparoskopií.
Pokud by jsi už dostala doporučení do CAR, tak tam už vám udělají všechny testy, jako hormonální apod.
Pokud opravdu tak moc mimčo chcete, jděte do toho, opravdu to i pomůže psychice, když víš, kde je chyba a uvidíš, že se dá něco proti tomu dělat.

Moc držím pěstičky!!! Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.9.06 14:31
:roll:

Ahojky holky,

díky moc všem za rady a podporu. Vyrážím do boje tak snad to brzy výjde.

Káčule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
19.9.06 09:51

Ahojky

měla jsem to samé - brala jsem antikoncepci a pak ji vy:,–(ila a těšila se na mimi - po 4 letech jsem šla k dr. (byla jsem poměrně mladá tak mě to dřív až tak nenutilo) no a u mě nikdy žádné problémy, ms pravidelně atd - ale i tak dr. u hysteroskopie zjistil, že mi sliznice narůstá ve špatnou dobu - naroste ale naroste pozdě. Pak u manžela zjistili že nemá skoro žádné spermijky - nebo resp. hodně málo a málo pohyblivé - a už to jelo. Další vyšetření, genetika, inseminace, první umělko ze zkumavky, KET ze zmražených embrií, imunologie v Praze a zase bác - tím že se tak dlouho snažíte jste chytla alergii na spermie a všechny je hubíte sama svým tělem - takže léčení, pak další inseminace - ale tím že manžel moc nemá spermijky to byl fakt jen pokus - a pak další IVF a jsem ve 24.týdnu - po 6. letech - takže to nenechávej dýl čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.9.06 10:46

Ahojky Dandy,

díky za tvůj příspěvek. Je to docela síla. Chtěla jsem se optat, jaká jsou ty vyšetření?

Díky Káčule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama