Nejde nám kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 11.02.09 08:59
Nejde nám kojení

Maminky prosím poradte,mám 14 ti denního chlapečka a stále máme problém s kojením.Já mám velká prsa ale za to malé bradavky a malému se špatně prso chytá co s tím?pak je neklidný začne plakat a já taky :( Prosím nevíte jestli existuje třeba nějaká pomůcka která by náš problém vyřešila?Nerada bych kvuli tomu přestala s kojením :cry:

Reakce:
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 11.02.09 09:24

Ahoj

existují kojící kloboučky - přes které se kojí když máš ploché nebo vpáčené bradavky - já je ale nezkoušela . Mám taky velká prsa a po porodu prvního syna se mi nalily tak že jinak ploché bradavky byly skoro vpáčené a mimi se nemělo čeho chytit - v porodnici se malej vždycky 5 minut snažil přisát a 5 vteřin skutečně pil… bylo to docela zoufalý - pomohlo mi vždy před kojením odstříkat aby prso nebylo tak nalité a líp se malýmu chytalo a vždycky jsem musela dvorec pevně držet mezi palcem a ukazovákem a cpát to malýmu do pusy…

Ono po pár týdnech už prsa nebyla tak nalitá a trochu splaskla takže se malýmu daleko líp přisávalo… ale začátky byly docela boj… po měsíci už to byla paráda - malej si ty vpáčené bradavky hezky „vyboulil“ takže už kojení bylo snazší.

Poradila bych ti pozvat si nějakou laktační poradkyni aby zkoukla jak kojíte a poradila ti - pokud máš mlíko tak je zbytečné zatím házet flintu do žita .

A pokud to nepůjde tak je lepší se nestresovat a nabídnout alternativu:o)

Emanka
Závislačka 2681 příspěvků 11.02.09 09:58

zkus ty kloboučky, holka, co se mnou byla v porodnici na pokoji, měla stejný problém, takže je používala, mimino se to naučilo a po týdnu už vesele pilo bez nich.
A taky existujou takový „formovače“ bradavek, který máš na sobě hodinu před kojením a ta bradavka se zformuje.

http://www.lekarna.cz/…ce-bradavek/

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 11.02.09 11:31

Před kojením nejprve odstříkej část mléka, aby prso bylo měkčí a lépe se mimču chytalo.
Popřípadě vyzkoušej jiné polohy kojení, na netu najdeš určitě hodně info k různým polohám.
Otázka je jestli se umí chytnout, ale protože to hned neteče, tak se pustí,nebo se ani nechytne.
V případě, že se vzteká, protože to hned neteče jak by si představoval. Tak si vyvolat nejprve spuštění mléka sama pomocí dráždění bradavek a odstříkávání, jakmile ucítíš, že se mléko spouští, „napojit“ prcka :wink:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.09 12:07

Odstříkat, případně i trochu nahřát prsa (teplý obklad, vypít teplý čaj) - mléko se pak snáze spouští. Mně osobně se moc osvědčil kojící polštář a poloho fotbalista.

http://www.kojeni.net/spolstarem.php

www.kojeni.net

Vše o kojení, včetně názornýc fotek.

maaja
Stálice 68 příspěvků 11.02.09 14:14

Ahoj,taky mám velký prsa a kojení bylo ze začátku véélký boj,ale přesně ,jak píšou holky,kojící polštář,fotbalista a používala jsem silikonový klobouk od Aventu,seženeš ve zdrav.potřebách…a tak nějak časem jsme ho odbourali,možná právě po šestinedělí a bylo :D navíc jsem taky skoro celý šestinedělí odsávala a dokrmovala po prstu stříkačkou,ale stálo to za to…malej má 15 měsíců a pořád kojíme…tak se nevzdávej a vyraž koupit klobouček!!!!držím pěsti! :D

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 12.02.09 22:50

Tak co, pomohlo to? Je to lepší?

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 13.02.09 12:05

Nevim jak je to možný , ale uplně jsme se obešly bez kloboučků a nák nám to začalo jít samo :lol: Honzík saje saje a saje :lol: :lol: :lol:

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 13.02.09 12:55

Tak to je dobře :wink:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 13.02.09 12:56

Ahoj,taky ti doporucuji kloboucky.Pouzivam je taky.Ale ja z toho duvodu ze me popraskala bradavka vzdycky se zahojila a opet nanovo.Jinak i to kojeni je lepsi s nema mam taky velka prsa takze problem jsem mela i ten ze mi kojeni neslo ze zacatku v sede ale pouze v leze. Ted kdyz musim tak ji nakojim i v sede.Nase mala ma tri tydny.Jinak pouzivam kloboucky-chranice Nuk latexove cena byla 150kc.Ale daji se koupit i levnejsi pry v lekarne.Ale melo by ti to opravdu pomoci.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >