9 měsíců a nepije...

15
8.2.09 21:31

9 měsíců a nepije...

Ahoj holky,
potřebovala bych radu ohledně pitného režimu mého 9ti měsíčního syna. Jde o to, že ho nemůžu naučit pít nic jiného než mlíčko z prsu. Od narození najel na 3 hodinový interval (ve dne , v noci) a v podstatě pokračujeme do teď. Do 6ti měsíců byl pně kojen, pak jsme postupně zaváděli příkrmy. Teď už má na jídelníčku dvě hlavní jídla (oběd, večeře), dvě svačinky, ale pití do něj nemůžeme nijak dostat. Postupně jsme zkoušeli ovocné čajíky, ředěné džusy, kojeneckou vodu, ale nic mu nepřišlo k chuti. Zkoušeli jsme i různé formy, jak mu nápoj podat (různé lahvičky, lžičku), ale většinou to ihned vyplivne.
Nyní je situace taková, že v noci stále kojím podle jeho oblíbeného intervalu, budí se skoro přesně po 3 hodinách a přes den se mu pokouším vnutit nějaké jiné pití mezi jídly, ale bez úspěchu. A jelikož mám strach, aby nebyl dehydratovaný, tak ho kojím i přes den po cca 3-4 hodinách. Ze začátku, než jsme se dostali na čtyři jídla denně se kojení vysloveně dožadoval, ale teď už nemá takovou potřebu, ale protože nic jiného nepije, tak mu prs nabídnu a to si dá.
Jeho rekord byl asi 100ml ovocného čaje za den a to ještě vypil po plavání. Teď je to spíše něco okolo mizerných 20ml + kojení.. Dětská doktorka je v klidu, jen mám hlídat počůrané plenky, ale s těmi díky kojení problém není …
Potřebovala bych poradit, jak postupovat dál, hlavně teda přes den. Je mi jasné, že musím pořád zkoušet dál nabízet něco k pití, ale co s kojením? Mám mu prso nabízet, i když se ho vysloveně nedožaduje nebo mám vydržet a pořád nabízet nějaký jiný nápoj a prso dát až ve chvíli, kdy se začne dožadovat? Což může být i 5-6 hodinách. Mám pocit, že dokud kojím, tak bude odmítat jakýkoliv jiný nápoj :roll: . Chtěly bych okolo roka přestat kojit.
Děkuji za radu. Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13992
8.2.09 21:42

Ahoj, pochybuju, že vyžíznivění je řešení, můj starší syn byl schopen nepít nic, i když jsem kojení nenabídla, je reinkarnovaný velbloud. Pomohla až DM láhev s brčkem, ale tak, že za den dal tak decku a půl (a to kdoví), zbytek vody bral z jídla a víc ani ťuk. I teď ho musím pořád nutit. Napít se se u něj rovná jednou si pidicucnout.
Mladšímu synovi nabízím kojení po každém jídle, takže pořád kojím tak co ty tři hodinky (v noci ne, to kojím jednou, max. dvakrát), a to on se taky nedožaduje, ale já už jak jsem zvyklá na to nepití, tak jsem ráda za každou tekutinu, co do dítěte narvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
8.2.09 21:44

Jonáš kromě kojení nepije ale vůbec nic. Má tři jídla denně. Oběd, odpolední svačinu a večeři. Kojí se na požádání. Někdy celé odpoledne ne, jindy po 2h, jindy po 30ti minutách. Při každém jídle - po něm mu nabízím lahvičku s vodou. Děsně ho baví, si s ní hrát. Vytáhne tak dva loky a z toho tři vyplivne, fakt:-)
Snažím se mu ředit jídlo vodou. Ovoce vždycky míchám vodou. Teda, když je se mnou, tak ho dokojím. Ale když ho někdo hlídá, tak ředí jídlo vodou.

Starší syn byl stejný. Tak v roce a půl jsem ho začala honit s hrnkem a lžící a lila jsem do něj vodu. Kojil se do 2r a 1/4. Pak začal malilinkato pít. Trochu líp až tak od 3 let. Ani teď nevypije víc než litr. To teda rozhodně ne.
Dr pokaždé řekla, že žízní neumře, že mám nabízet, ale když nechce, tak nechce. Holt vše ředit vodou. Ředila jsem i jogurty:-) Hodně polívky časem. A dokud kojíš, tak tekutin vytáhne, kolik potřebuje.

Pítek jsme zkoušeli nepočítaně a nepomohlo to. Snad trochu brčko, to ho bavilo. Ale na to je ten tvůj ještě malý.
Chce to trpělivost a nabízet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4393
8.2.09 21:49

Tak Martínek začal hezky pít a po ukončení kojení,takže v 1rok,2měsíce.před tím toho moc nechtěl.ale prý to tolik nevadí a hlanvě hodně tekutin mají v jídle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
8.2.09 21:52

Aladino - není malý… nebo teda záleží. Štěpán měl taky problém pochopit, co je to za bazmek, ale Mikuláš už měsíc normálně pocuckává. Možná by cucal i dřív, ale mě fakt nenapadlo mu to dát, že by věděl, co s tím robit (akorát ta sviňa netekoucí je poměrně dost tekoucí :twisted: ).
A stejně já se nemůžu divit, že mi děti moc nepijí, jsem sama sukulentní jedinec :P .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2766
8.2.09 21:56

Ahoj,mám stejný problém,s tím rozdílem,že přes den už vůbec nekojím,jen ráno,večer a tak 2-3× v noci.Myslíte,že to stačí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
8.2.09 22:17

Čau sukulente:-) Že bych naklusala pro brčko zítra? I když Jonáš je taková moje placka opožděná.

U kojených dětí se to fakt špatně ohlídá, ale řekla bych, že ředěná strava a těch pár kojení stačí.

Vítek nezačal dobře pít s ukončením kojení. Stále ho nutím a připomínám. Jo sladký pitíčka od babičky, ty by jako pil rychle :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.09 22:20

Tak já jsem na tom stejně jako Aladina s tím rozdílem, že náš Jonášek už má bez týdne rok ještě jsem do něj nenacpala ani hlt tekutiny. Takže kojím po každém jídle a celou noc a doufám, že to jednou skončí. On je tak tvrdohlavý ve všem, příkrm mi začal akceptovat po třech!!! měsících denodeního vnucování a ani teď to není sláva. Už mám kolikrát chuť jemu utěsnit pusinku kolem stříkačky a „vysvětlit“ mu, že musí pít. :lol: Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
215
8.2.09 22:59

Ahojky, nevím jestli ti to pomůže, ale já Kláru bohužel nekojím, a tekutiny do ní dostat je boj, bojujeme od zavedení příkrmů, teď jí je 1ž měsíců. Zrovna teď se náš problém vyhrotil, protože je nemocná a přestala úplně pít ráno mléko (250 ml vypila). Přes den,když byla zdravá, tedy vypila tak 100 ml čaje, ale tím že pila mléko tak jsem byla klidná, věděla jsem že to naženeme i vodou v jídle. No posledních pár dní jsem napočítala tak půl litru tekutin dohromady a trochu jsem byla nervózní. Zkoušela jsem už předtím v podstatě všechno, včera jsme bojovali s každou stříkačkou s čajem, ale na doporučení jsem mazala dneska do DM a koupila hrníček s brčkem, to naši Kláruš zaujalo natolik, že vypila v průběhu odpoledne půl litru a bez boje, nutno podoktnout že i ATB zabrala a je jí i celkově lépe, nicméně si myslím že s mlékem ráno jsme dohráli. Tohle je opravdu situace, kdy vám holky co kojíte závidím, že máte alternativu, kterou většinou dítě akceptuje a mnohdy s radostí přijme, jak si s tekutinama pro dítko poradit. Hezký večer L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
8.2.09 23:07
Aladina píše:
Jo sladký pitíčka od babičky, ty by jako pil rychle :twisted:

Víš co, já už to skoro prdím. Ne že nějaké Jupíky a podobné umělé sladké sajrajty, ale třeba naředěný džus mu dávám běžně, protože svého času byl jediný člověk na planetě tvrdohlavější než já, a co jsem si s ním vyměnila genetickou informaci, už jsou dva (doufám, že ne tři 8O )… na to prostě nemám, on by fakt nepil :roll: .

zimovko - to máš pravdu, ale zase pokud to je třeba nachlazení, u kterého mlíko zahleňuje a vyvolává zvracení, tak to dítě se na MM vybodne a jak neumí pít nic jiného, tak je to teprv boj. To jsme si taky užili, že jsem do něj nějakých 24 hodin nedostala ani lžičku, ani kapku, prostě nic a děkuju pěkně.
Nevím, jak je tvoje malá velká, ale ten půllitr je super výkon.
Já taky trošku závidím matkám, co zakládají diskuse, že dítě pije až moc. To je prostě sci-fi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
9.2.09 08:06

Já kojila do 1 roku a do té doby mi taky nechtěl skoro nic pít. Sice jsem mu pravidelně nabízela čajík, vodu - ale nechtěl nic. Takže jsem na tom byla úplně stejně jako ty. MUDr. mne uklidňovala, že prostě má dost z mého mlíčka. Pak když jsem přestala kojit, tak začal trošku pít, ale taky tomu moc nedá. Pije z nevylévacích hrníčků nebo z velkého hrnku (ten mu samozřejmě musím držet). Brčko jsem taky zkoušela, ale nechytl se.

Za den mi vypije tak 300 ml čaje nebo vody + 200 ml Sunaru. Má ale hodně ovoce a zeleniny. Prostě mu pití stále nabízím, ale nechce - tak nemám šanci ho nějak donutit a proto to už raději neřeším :lol:

Tak neboj, nejste v tom sami. Až přestaneš kojit, tak se to určitě zlepší.

Jo a ještě jeden poznatek - když jsme byli u našich, tak mamka občas koupila nějaký mošt, který mu naředila. Toho byl schopen vypít 2 hrnky na posezení. Prostě dobroučké, slaďounké. Ale já mu sladké nápoje dávat nechci, takže tak :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4393
9.2.09 08:15

jo a ještě,ze začátku mi pil jen šťávičky,pak granulovaný sladký čaj a dnes v 16měs pije neslazený čaj. asi k tomu musí prostě dojít sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
9.2.09 09:04

Lentil- u nás se pije ředěný džus běžně. A pak Víťana baví pít z vodovodu.
No Jonáše fakt neřeším, kojit budeme dlouho.

Do Vítka jsem mezi 2-3 roky dostala tak 300ml tekutin za den. A pak to jídlo - o které taky nestojí:-) Ale dr říkala, že je v pohodě a mě se zdá víc než v pohodě. No u něj jsem nepití prožívala a možná zakládala diskuse - určitě. Ale teď už na to prdim. Nabízim a prdim:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2345
9.2.09 09:31

Ty jo, holky, to koukám, jak často kojíte! 8O My jsme poslední měsíc na 2 kojeních, ráno a odpoledne po procházce, a to druhé kojení už držím spíš já silou vůle - malá nemá zájem (ale nakonec si dá), Ondra je mamánek, takže ten to bere v rámci přitulení :wink: Baštěj ukázkově, jsou to malí žroutíci :lol: :lol: což je u dvojčátek super, nemuset řešit problémy s jídlem.

Ondra v posledních dvou třech týdnech vypije přes 300 ml za den (ředím nedoslazované šťávy od Hippu 1:4, víc vody samozřejmě), ale malá? Občas si cucne, jednou za dva dny vysosne třeba 40 ml na posezení, to valím oči, ale jinak prostě nechce - nabízím jí, ale odpinkne to od sebe, akorát se poleje :? když jí chytnu ručičky, kroutí hlavou a neotevře pusu - prostě nechce.

Tak to nehrotím, nabízím dál (dávám samozřejmě různé příchutě…), a říkám si, že až se oteplí, žízeň ji dožene :wink: Jak tu už někdo psal, žízní nám děti určitě neumřou, že? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
9.2.09 10:02

Dokud byl náš VOjta kojen, tak nechtěl pít vůbec- měla jsem s tím pak problém, protože když měl 14 měsíců, ležel měsíc na popáleninách a tam jsme museli zapisovat kolik toho za den vypije a hrozili infuzí. No a on nepil skoro nic, dostala jsem do něj tekutinu leda lžičkou (z flaštiček vůbec nepil) a to nejlépe, když jsem naředila přesnídávku…nakonec jsme se infuzím stejně nevyhli. O dva měsíce později jsem přestala kojit a Vojta najel na běžný pitný režim, přijde, řekne si a napije se z hrnku, nebo z dospělácké flašky (dětské ignoruje stále) Takže dokud kojíš, tak bych to neřešila… navíc tekutina je i polévka, také nepříklad jablíčko obsahuje hodně tekutin…tak bych to řešila spíš takto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama