Nejde nam nocni odstav

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
534
25.11.21 13:02

Nejde nam nocni odstav

Zdravim, jdu se tak trosku vypovidat a zjistit, jestli by mel nekdo napad, co jeste muzeme udelat…

Syn ma 1,5 roku. Od ledna se zacal v noci budit a vrtet a neuklidnilo ho nic nez prso, jinak se probudil uplne a plakal. Spi v postylce prirazene k nasi, takze jako s nami.

Jsem tedy 11 mesicu v noci vic vzhuru, nez spim, spanek uz mam hodne pochroumany a leze mi to docela do zdravi a tak jsme se rozhodli pro nocni odstav - syn spi s manzelem. Bohuzel prvni pokus obsahoval jen 2 noci, ktere ale syn spal cele az do rana, ale po mem navratu do spolecneho spani se vse vratilo do starych koleji. Dalsi pokus trval tyden se stejnym vysledkem, jen syn se zacal vzbouzet a plakal po me vzdy v 5 hodin rano. Ted delame treti pokus s tim, ze uz zustanou spat spolu a zacneme stavet detsky pokojicek, kam se pak presunou a casem tam zacne syn spat treba sam.
Akorat ted se probouzi a place uz ve 3 hodiny! 8o Musim prijit, protoze jinak neni ochotny usnout (vyzkouseno), chce prso, pak se na nem treba hodinu povaluje a pak cca do sedmi spi (nekdy jeste prerusovane).

Zaciname byt takhle vyrizeni uz oba, muz pracuje samozrejme pres den.

Mate nekdo nejaky tip, co se da jeste delat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25.11.21 13:31

Delas z toho obrovskou kovbojku a vzdy nakonec to prso das, takze tim vic ti pak bude brecet.

Reseni je jednoduche, nechat vse tak jak je zvykly, hlavne byt s nim (!), a proste to prso v noci nedat. Chovej, hlad, utesuj, ale nedej.
A musis byt stopro rozhodnuta, ze nedas, jinak to nebude fungovat.

A stanov si hranici, hodinu, kdy uz rano das, pokud nechces, aby ti vstaval brzo a chces se rano dospat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
25.11.21 13:37

Beres mu najednou prso i mamu… Dceru jsem odstavila tak, ze jsem byla s ni a kdyz chtela prso, tak jsem proste nedala… Jak se jednou rozhodnes, nesmis povolit i kdyby se delo cokoli… Kdyz se probudila na prso poprve, rekla jsem ze neni ze aui a hladila jsem a zpivala… Rvala pul hodiny pritulena na me a pak usnula… Druhy nocni buzeni bylo cca 15 minut a za 3 dny uz si nevzpomela… Musis se proste rozhodnout a nedat… Takto mu akorat delas zmatek… Je jasny, ze kdyz neni mama neni mliko, to pochopi rychle, musi ale pochopit, ze mliko neni ani kdyz mama je… jo a cely tri dny byl manzel na sluzebce… Takze za me manzel pryc z loznice at se vyspi a ty se proste rozhodni… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
261
25.11.21 13:37

Udělali jste chybu, že jste dopustili, aby si vybrecel, co chce. V roce a půl už se mu dá hodně věcí vysvětlit a pochopi je. Stejně tak by pochopil, že ne znamená ne. Jenže u vás to tak není a logicky každý další pokus je horší než ten předchozí.
Ja teda nejsem zastánce toho, aby odstav probíhal s druhým rodičem tak, že máma zmizí. Pro to dítě je záhul už to, že přichází o kojeni, takhle ještě najednou nemá mámu, která s nim byla každou noc rok a půl v kuse. Zůstaňte s nim v ložnici a prso nedejte, vysvětlujte, hladte, mazlete, zpivejte, dejte napít vody… připravte se na pláč a buďte proste s nim. Musíte se rozhodnout a to rozhodnutí nezmenit. Ustupovanim to akorát komplikujete diteti, který musí být z vašeho chování zmatený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
25.11.21 14:22

Diky moc ta jiny uhel pohledu, me uz to uprimne vubec nemysli nevyspanim :(

Kazdopadne je zvykly, ze je v posteli i tata, je tu s nim dost v klidu, tak mi neprislo, ze by byl az tak nestastny, ze tu neni mama, a i kdyz prijdu, jde hned po prsu, mazlit se nechce (celkove na to moc neni), z hrnicku, ktery normalne pouziva, ma hysterak, ze sebou mlati klidne hodinu sem a tam po posteli…uz jsem takhle zkousela nedat, ale i kdyz usne, treba za 20 minut breci znovu, nebo se hodiny hemzi, klove do me hlavou :(

Vim, ze to zni jako vymluvy, on se clovek trosku potrebuje i vypaat :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.11.21 00:27
@JezinkaBezinka píše:

Kazdopadne je zvykly, ze je v posteli i tata, je tu s nim dost v klidu, tak mi neprislo, ze by byl az tak nestastny, ze tu neni mama, a i kdyz prijdu, jde hned po prsu, mazlit se nechce (celkove na to moc neni), z hrnicku, ktery normalne pouziva, ma hysterak, ze sebou mlati klidne hodinu sem a tam po posteli…uz jsem takhle zkousela nedat, ale i kdyz usne, treba za 20 minut breci znovu, nebo se hodiny hemzi, klove do me hlavou :(

Vim, ze to zni jako vymluvy, on se clovek trosku potrebuje i vypaat :(

Nezni to jako vymluvy, zni to stale velmi nerozhodnute, takze se to nema sanci podarit.

Zasadni je to nezkouset, ale udelat.

Az budes jeste o dost vic vystavena, vyrizena a nevyspala, zdrave se naprdnes a fakt nedas, tak pak teprv se to podari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
756
26.11.21 00:45

A ještě chvíli počkat? Řešila jsem to podobně, okolo toho roku a půl mě začalo noční kojení štvát (přes den už se syn nekojil), ale spal u mě v posteli, tak se to nějak dalo zvládnout, kojila jsem sice X krát za noc, ale v polospánku. Nad odstavem jsem uvažovala několikrát, ale pořád jsem si nebyla jistá, jak mu to vysvětlím, a jestli dělmá dobře, jestli to zvládne a tak.
Nakonec jsem počkala a odstavila ho týden po druhých narozeninách. Řekla jsem mu, že mléko už není, že mám bebí, zalepila si prsa náplastí a dala mu před usnutím lahev s mlékem. Pobrečel si asi 10 minut, pořád zkoušel, že určitě mléko je…ale to byl poslední pláč a od té doby klid. Když se v noci vzbudí, dostane napít, převalí se a spí dál. Večer usne při zpívání.
Myslím, že hodně pomohlo to, že už byl větší a opravdu to pochopil, než kdybych to zkoušela v roce a půl, a že i já jsem byla už pevně rozhodnutá. Věděla jsem, že to chci opravdu udělat a proč a že necuknu a ono to šlo samo.
Každopádně držím palce ať to zvládnete a jste oba spokojení :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5597
26.11.21 05:20

@JezinkaBezinka ty fakt nie si rozhodnutá. To je celé, ešte ako vždy povolíš mu dáva signál, že si prso vyřve a jeho postup je správny. Ja som malú odstavila pred 2 týždňami a aj teraz sa budí s tým, že sa po mne sape :nevim: našťastie to nie je už 6-8× za noc, ale začína posledné dni až okolo štvrtej. So staršou to bolo oveľa horšie, bola oveľa neodbytnejšia a tiež sa budila častejšie (viac než 10× za noc). Nedostatkom spánku si prešla skoro každá matka. Až to bude pre teba neúnosné, tak ho odstavíš. Základ je nepovoliť, tíšiť, upokojiť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
27.11.21 21:32
@JezinkaBezinka píše:

Vim, ze to zni jako vymluvy, on se clovek trosku potrebuje i vypaat :(

Proste pockej, ja odstavovala dceru v 18 mesicich a byla jsem tehotna cca 9-10 tyden… Fyzicky me to bolelo a bylo neprijemne, takze proste ne a pres to nejede vlak… Proste jeste chvili pockej a chod spat odpoledne… :lol: ja chrapu s detma kdykoli to jde :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
28.11.21 13:48

@Speku Bohuzel kdyz uz je ti fyzicky zle, tresti ti nekolik dni a noci hlava, zvracis, ze neudrzis nic v zaludku, tak uz moc cekat nejde…a ta hodka odpoledne s prisatym ditetem me bohuzel nevytrhne, navic vetsinoui nejde usnout, jak uz jsem pretazena.

Tak ted s nim spim tedy ja, ale spi nejdyl do ctyr, kdy ma hysterak, nebo ho ma i driv, od peti davam prso, ale to uz moc nespim, protoze na prsu se po me prevaluje sem a tam, pak se napije, pusti se a hned ho hleda znovu…takze zatim nic moc…predevcirem usnul ve 23.30, takze jsem spala 4 hodiny…

A jak s nim spal manzel, tak taky proto, ze kdyz spim o patro niz, usi mi neposlouchaji zvuky a mozek spi uplne jinak kvalitne, nez vedle ditete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat