Nejlepší pasta proti paradentóze?

16186
21.6.10 21:29

Nejlepší pasta proti paradentoze?

S jako pastou máte nejlepší zkušenosti? Dnes jsme byli celá rodinka u zubaře, malý byl skvělý (OT :lol: ), mě budou trhat osmičku (taky OT :mrgreen: ), přítel je absolutně bez kazu, ale doktor nás vyděsil, že mu začíná paradentoza. V 26ti letech :cry: Doporučoval mu nějakou dentální techničku, aby si osvojil správnou techniku čištění zubů, jenže přítel to odmítl (jeho hrdost, přeci ví, jak si čistit zuby :roll: ). Zkusím ho doma nenápadně došťouchat, ale jak ho znám, tak to nějaký měsíc potrvá. Kdybych na to šla moc rychle, tak se sekne a mám smůlu. Tedy co já, hlavně on :zed:

Tak do té doby bych chtěla koupit aspoň nějakou kvalitní zubní pastu. A jaký kartáček by jste doporučili? Má středně tvrdý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6885
21.6.10 21:47

Lacalut

Ahoj.my doma používáme Lacalut activ.krásně stáhne dásně a pak nekrvaci.ze začátku je strašná,protože stáhne celou pusu ale je to jen o zvyku.my už jinou ani nemůžeme.jsou o ničem!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
992
21.6.10 21:51

Můj táta má paradentozu a používá zubní pastu elmex sensitiv - zelenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16186
21.6.10 21:53

no, aspoň by cítil výsledek hned od začátku. Právě, že mu také krvácejí dásně (no, nikdy si nestěžoval, neříct to dnes zubař, tak to prostě neřeší).

Těch past je tolik, že bych asi nevybrala, proto jsem ráda za každou zkušenost, ať pozitivní či negativní, kterou někdo napíše, protože ten můj by mi asi ani neřekl, jestli mu pasta pomáhá :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5165
21.6.10 21:56

Kaki,
pracuju jako dentalni hygienistka,a na 100% ti muzu rict,ze zadna pasta pritelovi nepomuze a uz vubec ne Lacalut /to je to nejhorsi co muze byt/.
Je opravdu potreba navstivit dentalni hygienistku a komplexne zhodnotit stav celeho problemu,samozrejme je to o cisteni a jeho zpusobu,ale je to i o spouste dalsich faktoru a to zadna pasta nevyresi.
Takze pokud chce mit zuby v poradku,je opravdu na miste parodontolog nebo dentalni hygienistka. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
21.6.10 22:00

Ahoj,
kartáček na zuby měkký.Nevím proč se vyrábí tvrdé,středně tvrdé,když je zubaři vůbec nedoporučují :nevim:
pastu Sensodine nebo Elmex :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16186
21.6.10 22:02
Dana1980 píše:
Kaki,
pracuju jako dentalni hygienistka,a na 100% ti muzu rict,ze zadna pasta pritelovi nepomuze a uz vubec ne Lacalut /to je to nejhorsi co muze byt/.
Je opravdu potreba navstivit dentalni hygienistku a komplexne zhodnotit stav celeho problemu,samozrejme je to o cisteni a jeho zpusobu,ale je to i o spouste dalsich faktoru a to zadna pasta nevyresi.
Takze pokud chce mit zuby v poradku,je opravdu na miste parodontolog nebo dentalni hygienistka. :palec:

Ani nevíš, jak moc bych si přála, aby tam začal docházet. Jenže on má vzor u tatínka, kterého se tam snaží dotlačit jeho manželka a on si z ní vyloženě utahuje. No a jak to vidí můj přítel, tak přesně tak se chová i on. Až se tluču do hlavy, že jsem je dávala dohromady. Neměli dobrý vztah, povedlo se mi to u nich vyladit, ale přebírá fakt nepěkné móresy.

Jo a ještě dotázek, proč je Lacalut tak špatný? Kvůli tomu citelnému stahování? Že přináší nějaký falešný pocit „uzdravování“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25429
21.6.10 22:03

Mému muži se výrazně zlepšila krvácivost dásní po pastě parodontax a kartáčcích curaprox.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17026
21.6.10 22:04

Ahojky,
nase zubarka nam pokazde(porad dokola)ukazuje spravnou techniku cisteni,porad pripomina,ze pomaha masirovani dasni,mekky rovny kartacek(zadne takove ty super hyper moderni ruznostetinate),stredni uz je dost zabiracka na dasne,zubni pasta toho moc neovlivni,ale kdyz uz,tak ja na dasne kupuju Parodontax(je to slany hnus,ale kvalitni),ale krvaceni je mensi.Taky doplnek Q10 je dobry,to celkem v rodine pomohlo vice lidem.(z manzelovy strany maji geneticky absolutne nekazive zuby,za to maji sklony k obnazovani krcku..)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5165
21.6.10 22:05

Opravdu by to bylo treba,je mladej na to aby prisel o zuby a mel s tim problemy.
Je potreba to komplexne zhodnotit a nemusi se niceho bat,ale pasta to bohuzel nevyresi.
Drzim palce,at ho nejak presvedcis. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16186
21.6.10 22:10

Jinak mi přijde zvláštní, že většinou ti, kterým se zuby téměř nekazí, tak mají větší sklon k paradentoze. Možná to je jen pocit, ale i strýc takhle přišel o zuby bez jediného kazu (a to se dnes fakt skoro nevidí) tím, že mu vypadali. Příteli závidím, protože já mám zase kazivost hroznou, ale bojuju a je to čím dál lepší, ale trápí mě, že jemu je to snad jedno. Jediné, co ho trápilo, abych to neřekla jeho mamince, že by do něj taky šila aby s tím něco dělal :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5165
21.6.10 22:14

To je prave takove nepsane pravidlo,vetsinou lide bez kazu nebo s malou kazivosti,maji sklony k paradentoze a o to vic se divi.
Ale pokud se s lecbou zacne vcas,sance na zpomaleni nebo dokonce stabilizaci nemoci tu je.
Proto rikam,chce to zacit vcas,dokud poskozeni neni velke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16186
21.6.10 22:19

Před půl rokem doktor ještě nic neříkal (aspoň doufám, tehdy jsem u toho nebyla), tak snad je to „novinka“. Takže s pastou je to jedno, která bude a kartáček jednoznačně měkký? Mě totiž kdysi zubařka doporučila střední (pravda, zubařka už dávno měla být v důchodu, takže mohla mít starší info, ale jinak byla strašně šikovná, proto mě nenapadlo si info ověřovat), protože se tím prý masírují a prokrvují dásně :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5165
21.6.10 22:22

Pasta je jedno jaka,kartacek kazdopadne mekky,rovne strizeny,doporucila bych Curaprox 5460 /v lekarne/.
Mozna je to novinka,ale zkus se zeptat pritele jak dlouho mu krvaceji dasne?
Ti chlapi,clovek aby je porad k necemu presvedcoval :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4187
21.6.10 22:28

Ahoj,
k dentální hyg.chodím a rozhodně to není nic za co bych se musela nebo měla stydět. Zeptala se mě jak si čístím zuby, ukázala mi jak to vylepšit, jak se používají mezizubní kartáčky abych si neublížila a jak používat zubní nit… Nejlepší na tom je,že mi krásně vyčistí zoubky a následné čištění je pak jednodušší…já tam manžu objednala…nejdřív jsem šla já - pokusný králík a pak on…taky se mu nechtělo..
Jinak kartáček jednoznačně curaprox jemný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat