Nejmladší dítě = rozmazlený

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
peckova
Stálice 80 příspěvků 10.08.18 07:26
Nejmladší dítě = rozmazlený

Dobrý den, říká se, že nejmladší dítě je vždycky miláček rodiny a je nejvíc rozmazlovaný. Já osobně si to nemyslím. Příjde mi, že v rodině bývá vždycky nejvíc upřednostňováno prvorozené dítě, protože bylo prostě první. Já mám samozřejmě ráda všechny svoje děti. Jenom jsem se tak zamyslela, že je podle mě blbost, že by bylo nejmladší dítě nejvíc rozmazlený. Jak to vidíte vy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 07:41

@peckova neřekla bych ze rozmazleny ale … mam li narovinu říci tak proste my máme deti tři po sobě a po dvou holkach kluka… on má v sobě cosi ze jsou z něho hotovi všichni - v obchodě mu kupuji lidi bonbóny a čokolády - cizi lidi, všude všichni ho chvali, on to se všemi umí. Holky nezarlily - my jsme kolem nich dělali to samé ne li víc - jen třeba s malým je znát ze je třetí a člověk už je připraven lip než dřív…už něco ví. Já mam pocit ze každé dítě má funkci v rodině nebo ne funkci ale svoje privilegia…roz­mazleny jsou všichni stejne. A proste nejmladsi je tak trochu mazanek asi jo…
Taky je asi rozdíl velký věkový odstup…

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18768 příspěvků 10.08.18 07:52

Mám taky tři, poslední je s velkým věkovým odstupem a ne - není rozmazlená. Jenom já jsem ve větší pohodě a za co jsem ty starší peskovala a co mě vytáčelo, tak teď mi přijde malicherné. A když nad tím tak přemýšlím - ty starší asi doma musely víc pomáhat, to asi jo.

Lychee13
Závislačka 3089 příspěvků 10.08.18 07:58

Jsem nejmladší ze tří sourozenců(rozdíl 11 a 13 let) a ano,jsm rozmazlená. :nevim:

Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 10.08.18 08:02
@peckova píše:
Dobrý den, říká se, že nejmladší dítě je vždycky miláček rodiny a je nejvíc rozmazlovaný. Já osobně si to nemyslím. Příjde mi, že v rodině bývá vždycky nejvíc upřednostňováno prvorozené dítě, protože bylo prostě první. Já mám samozřejmě ráda všechny svoje děti. Jenom jsem se tak zamyslela, že je podle mě blbost, že by bylo nejmladší dítě nejvíc rozmazlený. Jak to vidíte vy?

Rozmazlený musí být přece jedináček, protože se nemusí dělit :mrgreen: Já nevím. Benjamínkové bývají rozmazlováni, rodiče svoje ambice vybiji na první děti. Když se po letech narodí „vymodlený“ kluk za řadou holčiček nebo naopak, může se stát, že se k němu chovají jinak. Ale záleží na rodičích. Pravidlo to určitě nebude.

ivulka00
Ukecaná baba ;) 1743 příspěvků 10.08.18 08:02

Upřímně? Rozmazlený ne, ale má přeci jen už cestičku prošlapanou od sourozenců - co si první musel vybojovat dlouhou diskuzí, na to druhému stačí krátký rozhovor a třetímu stačí říct, vždyť jim dvoum jste to taky dovolili. Takže podle mě to mají jednodušší a pokud jsou ještě ve větším věkovém odstupu od starších sourozenců,tak mají dostatek pozornosti od rodičů + ještě něco navíc, jelikož si rodiče uvědomují, že je to (třeba) jejich poslední dítě, a proto si „toho“ chtějí užít. I když hodně záleží na rodině - znám rodiny, kdy ten nejmladší je ještě ve 20 považován za „našeho malého“ a projdou mu věci, co by tomu nejstaršímu neprošli ano v 15, natož ve 20letech. @peckova
Jinak osobně teď čekám druhé dítě - první dcerce je rok a je brána, že je už „velká“, jelikož se jí každým dnem narodí „malý“ bráška. A hodně si uvědomuju, že i já jako prvorozená jsem byla v 10letech braná jako velká - ségra je mladší o 3 roky, brácha o 9let a ten, když mu bylo 10let, tak stále byl ten „malý“. :mrgreen:

Litta
Extra třída :D 13493 příspěvků 10.08.18 08:03

To záleží na spoustě faktorů. Věkové rozmezí dětí (pokud je nejmladší výrazně nejmladší, tak na něj asi mají víc času než pokud jsou všechny děti od sebe dva roky), pohlaví (možná je nejmladší kluk, kterého si celou dobu přáli, možná byl kluk ten první a pak byly holky, nebo naopak, to je strašně individuální záležitost), vlastnosti a povahy dětí, přístup rodičů k výchově (jestli třeba postupně vychovávají trochu jinak, jak načerpali zkušenosti, poznání, nové směry ve výchově, sebevzdělání, …),… To přece takhle nemůžeš obecně říct. Ani jeden extrém.

ivulka00
Ukecaná baba ;) 1743 příspěvků 10.08.18 08:04

@Russet s tím vymodleným klukem je to pravda - můj táta si ho vždycky přál, a tak byl z jeho strany velký rozdíl v chování se k bráchovi a ke mně a ségře. Bráchovi je teď 16let a tátovi ten přístup vydržel dodnes :mrgreen:

ivulka00
Ukecaná baba ;) 1743 příspěvků 10.08.18 08:06

@peckova jinak kdyby sis chtěla něco o tomto tématu přečíst, tak moc zajímavě a čtivě o tom píše Kevin Lehman ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.18 08:07

Já v celku souhlasím, že nejmladší dítě je rozmazané. Ale víc sedí, že si může dovolit mnohem více, než první děti. Mají prostě více dovoleno. Vidím to všude v rodině.

peckova
Stálice 80 příspěvků 10.08.18 08:29

Když je to nejmladší dítě malý, tak je logické, že je mu věnována největší pozornost, ale myslím si, že když je nejmladšímu dítěti třeba 20 let, tak se to obrátí a upřednostňováno je to první dítě

SAJ
Závislačka 3197 příspěvků 10.08.18 08:36

Naše nejmladší to ma těžké i lehké současně. Máme tři děti po dvou letech.

Starší sourozenci nejmladšímu sice prošlapali cestu, na druhou stranu vytvořili precedens, co od dítěte očekáváme a vyžadujeme. Takže jo, v něčem to má snadné - ale v něčem jiném se to naše nejmladší musí sakra snažit, aby se staršími drželo krok.

Manžel je taky nejmladší a je skvělý, žádný rozmazlenec.

dagmarkaa
Neúnavná pisatelka 15238 příspěvků 10.08.18 08:40

Mám o rok starší sestru, o rok mladší sestru a rozmazlená nejsme ani jedna :lol:

osvc
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 10.08.18 08:48

Ztotožňuji se s touhle knihou a neznám kolem sebe snad nikoho, až na nějaké extrémy týrání a hůř, na koho by to nesedělo ;) Určitě se tady najde někdo, kdo to tak nemá, ale ve většině případů to opravdu pasuje.
 https://www.databazeknih.cz/…telace-47311

zrcadlo
Kelišová 6959 příspěvků 10.08.18 08:48

Mám 2 děti po 20m, takže věkový rozdíl takový není, přesto vidím, že to mladší má mnohem volnější hranice. Se starším jsem byla důslednější, protože na to byl čas (např. u jídla, u oblékání, spací režim apod.). Na druhou stranu jsem se starším trávila v tom období 0-3 roky mnohem víc času, seděl mi na klíně hodiny a hodiny, kdy jsme spolu četli a všechno jsem mu vyprávěla, hrála si s ním. Na mladší jsem nikdy tolik soustředěného času neměla (a mladší si taky umí mnohem lépe hrát samo a zabavit se i beze mě).
Je pravda, že mám větší tendenci se mazlit a dopřávat fyzický kontakt (ale to i staršímu), protože jsem si uvědomila, že už je to poslední dítě, a nějak mě přepadá sentiment, tak si asi i prodlužuju to vnímání mladšího jako miminka (a s tím taky souvisí možná to obecné povědomí o rozmazlenosti - starší jsem ve třech brala jako velkého kluka, mladší beru pořád jako batole, protože se bráním si uvědomit, že už to skončilo ;) )

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >