Rady a dotazy babičky 69 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

babi Jitka
Nováček 2 příspěvky 02.08.18 19:35
Rady a dotazy babičky 69 let

Už jsem bohužel vdova a tak nemám s kým debatovat o výchově a zacházení s děvčátky mé dcery učitelky 42 let. Má Emu 5,5 let a Hanu 2,5 roku. Nemluví se mnou o dětech a mé názory neuznává. Vychovala jsem řádně s manželem Jiřinu 48 let - lékařku a Hanu 42 let učitelku. Čte toto diskusní téma také nějaká žena - babička? Děkuji za odpověď. S pozdravem Jitka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

elibro
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 02.08.18 19:37

@babi Jitka můžeš ovšem zkusit i nás, dcery s malými dětmi:) Ledacos se dá mezi cizími normálně vysvětlit, co v rodině plane emocemi.

Sara12790
Povídálka 50 příspěvků 02.08.18 19:40
@elibro píše:
@babi Jitka můžeš ovšem zkusit i nás, dcery s malými dětmi:) Ledacos se dá mezi cizími normálně vysvětlit, co v rodině plane emocemi.
:palec:

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1875 příspěvků 02.08.18 19:41
@babi Jitka píše:
Už jsem bohužel vdova a tak nemám s kým debatovat o výchově a zacházení s děvčátky mé dcery učitelky 42 let. Má Emu 5,5 let a Hanu 2,5 roku. Nemluví se mnou o dětech a mé názory neuznává. Vychovala jsem řádně s manželem Jiřinu 48 let - lékařku a Hanu 42 let učitelku. Čte toto diskusní téma také nějaká žena - babička? Děkuji za odpověď. S pozdravem Jitka

Babi Jitko, správně jsi napsala, že jsi vychovala řádně svoje dvě děti. Nech, prosím, výchovu svých vnoučat zase na jejich rodičích. To, jakým způsobem je budou vychovávat, je opravdu pouze na nich, ne na tobě.

(jinak zdravím do redakce Ona Dnes :mavam: )

Sara12790
Povídálka 50 příspěvků 02.08.18 19:48
@SlečnaDahlia píše:
Babi Jitko, správně jsi napsala, že jsi vychovala řádně svoje dvě děti. Nech, prosím, výchovu svých vnoučat zase na jejich rodičích. To, jakým způsobem je budou vychovávat, je opravdu pouze na nich, ne na tobě.(jinak zdravím do redakce Ona Dnes :mavam: )
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :palec:

summersun
Kecalka 435 příspěvků 02.08.18 19:48

Já se Vás nechci nějak dotknout, ale z Vašeho písemného projevu cítím, že dceři neustále něco vytýkáte, jste nespokojená. V tomto případě omezení komunikace z její strany na minimum plně chápu. Jak sama zdůrazňujete, obě dcery jsou na úrovni. Takže dcera učitelka snad ví, co dělá. Ona ta doba je vážně jiná než před 40lety. A není to trochu smutné oslovat malé vnučky Ema a Hana? Nějak mi chybí cit.

Hanka1
Extra třída :D 13561 příspěvků 02.08.18 19:55

@babi Jitka mila Jitko, tve dcery jsou dospele a svepravne. Nech laskave vychovu jejich deti na nich, aneb nikdo nestoji o nevyzadane rady. Bud svym vnuckam fajn babickou, ale do jejich vychovy se dceri/dceram neplet, zbytecne udelas jen dusno v rodine…

mamoch
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 02.08.18 20:06

Jsem také babička čtyř vnuček, ale žádné svoje " názory" svým dcerám necpu. Nevidím jediný důvod, obě jsou svéprávné ženy, ať si poradí s výchovou samy…nic mě nepřekvapí, nic mi nevadí, do ničeho nezasahuju :))) a máme výborné vztahy.

Russet
Extra třída :D 11702 příspěvků 02.08.18 20:09
@babi Jitka píše:
Už jsem bohužel vdova a tak nemám s kým debatovat o výchově a zacházení s děvčátky mé dcery učitelky 42 let. Má Emu 5,5 let a Hanu 2,5 roku. Nemluví se mnou o dětech a mé názory neuznává. Vychovala jsem řádně s manželem Jiřinu 48 let - lékařku a Hanu 42 let učitelku. Čte toto diskusní téma také nějaká žena - babička? Děkuji za odpověď. S pozdravem Jitka

A jaké názory neuznává?

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27383 příspěvků 02.08.18 20:22
@babi Jitka píše:

jejda, a které názory neuznává? Taky jsem babička, ale do výchovy se mladým nepletu… když něco chtějí vědět, zeptají se… vnučky mám dvě… ale o výchově svých vnuček jaksi nemám potřebu debatovat s někým jiným… když mám vnučku u sebe, vychovávám ji stejně jako své děti, ať už u nás doma, tak na výletě venku s našimi nejmladšími dcerkami… když si holky spolu hrají, tak jsou jako sestřičky všechny… zastávám pravidlo, že u babičky platí taková pravidla, u maminky ať si platí jiná… ale zdá se, že se ve výchově nikterak nerozcházíme…
Nechceš raději diskutovat třeba o zálibách, koníčcích a podobně? Bude to možná i prospěšnější duševnímu zdraví, než vést nějaké diskuze o tom, co ti na výchově vnuček vadí… lépe mluvit a myslet na něco příjemného a pěkného, než pomlouvat dceřinu výchovu… ne?

Darvulia
Kecalka 252 příspěvků 02.08.18 20:37

Moje tchýně si taky myslí, jak svoje děti řádně vychovala :cert:

summersun
Kecalka 435 příspěvků 02.08.18 20:41

Já právě od tchýně dostala vynadáno, že její synáček si dovolil pracovat na naší zahradě, a nevzal si tričko a spálil si záda…a já na dospělýho mužskýho nedohlédla, když jsem byla v práci. Už mě to nebaví.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5535 příspěvků 02.08.18 20:46

Máte splněno, vychovala jste svoje děti. Teď je výchova na nich, já si taky od rodičů nebo tchánů do výchovy moc kecat nenecham. Nehledě že před 40 lety se spousta věcí dělala jinak, dnes jsou jiné metody a poznatky, které současné matky uznávají raději.

Hanyžka1
Stálice 71 příspěvků 02.08.18 21:10

Babi Jitko, vy si máte užívat a radovat se z vnoučat a být šťastná, že už je nemusíte vychovávat, lámat si hlavu, jestli je vychovavate správně… Na to mají svoje rodiče. Pokud jste dceru vychovala dobře, určitě si přijde pro radu až ji bude potřebovat. Hezký večer.

Margery
Echt Kelišová 8967 příspěvků 02.08.18 21:17

Tak to byste mi mohla vysvětlit, proč moje tchýně není schopna respektovat moji výchovu, mnou nastavený jídelníček dítěte (zdravotní duvody) a proč neuznává, že moje dítě není rozmazlené, ale jeho chování je ovlivněno poruchou auti spektra :think: a jako bonus, proč mi, když ví, že nesmím mlíko, neustále mlíko ve všem podstrojuje? Díky :roll:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >