Reklama

Jsem vyloženě zoufalá ze syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 09:35
Jsem vyloženě zoufalá ze syna

Ahoj, už nevím jestli existuje nějaká rada nebo si chci jen postěžovat :,( Mám syna 3,5roku a dceru 1rok. Syn byl od mala mé milované dítě, dostávalo se mu lásky a vše okolo, co by dítě mělo mít. Hrála jsem si s ním, četla mu, učila ho, vařila jsem mu, chtěla jsem a chci pro něj jen to nejlepší. Jako každá matka. Začal hodně brzy mluvit, odříkal pohádku, básničku. Přemýšlel logicky, byli jsme z něho happy. Časem se začala projevovat jeho povaha, je svůj, musí být po jeho, absolutně neposlouchá, zlobí neúnosně. Jako ano, můžu to přikládat období vzdoru, každopádně už kroutí hlavou i víc lidí. Od té doby co se narodila malá je to úplná katastrofa. Bývá často tak vzteklej, že se i pozvrací, nic jí nepůjčuje, nemůžu jít ani na záchod, protože ji hned nějakým způsobem ublíží. když jsou spolu, musím je hlídat opravdu bez přestávky. Když po mě něco chce a já mu nevyhovim, nebo naopak, dostane hysterický záchvat, kterej trvá i 15minut. Stačí málo a za chvíli se situace opakuje. Nemá autoritu u mě ani u otce. Když neřve jak na lesy, odpovídá nám svýma „chytrýma“ větama, které si zamatuje od nás. Dostává mě už totálně do stresu a já už vážně nevím, co dělat. Je to horší a horší :,( Zkoušeli jsme to řešit domluvou, dostane na zadek-dost, ale absolutně žádný výsledek. On si zařve, otřepe se a jede nanovo. během toho, co malá přes den spí, rychle uvařím, uklidím a pak zase musím jen hlídat, upozorňovat a prostě se rozčilovat :roll: :,( navíc v noci zase nespím, protože malá se budí co hodina, takže ani tak si neodpočinu. Mě švihne :lol: na hlídání nemám nikoho, otec denně pracuje cca do 17hod, tak je to takové na prd :( Jinak syna miluji, narození malé nepřišel o nic, pořád se mu plně věnuji a nic mu nechybí. Ale abych tak nepřeháněla, z 24hodin umí být hodný… Asi tak 20minut… :,( :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 02.08.18 09:43

Zkoušela ses no zeptat, co mu chybí, co by potřeboval změnit a jak by to chtěl jinak? Jak bys mu ty mohla pomoct s tím, aby neubližoval sestre? Zkus si sama představit, co by tobě pomohlo, když jsi naštvaná a pak to aplikuje na něj. Přečti si knížky Sourozenci bez rivality a Jak mluvit, aby děti poslouchaly.

bigl
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 02.08.18 10:01

A kdybys ty jeho záchvaty jednoduše ignorovala a nereagovala na to? Je to pouze o tom, že chce přitáhnout pozornost, ať už pozitivně - že ho začneš utěšovat, nebo necgativně, že se na něho zlobíš. Prostě vůbec nereagovat, nechat ho vztekat se a odejít. Ale trvá to delší dobu, než to začne zabírat.

helekoukej
Stálice 80 příspěvků 02.08.18 10:06

A co školka, aby se trošku otrkal v kolektivu :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 10:17

@helekoukej chodí do školky na dopoledne celý rok, v září pokračuje :)

Melpel
Ukecaná baba ;) 1877 příspěvků 02.08.18 10:32

Znáš knížky Jak mluvit, aby děti poslouchaly a Respektovat a být respektován? Třeba bys tam našla nějakou inspiraci… Nebo třeba oddělit? Každý do jiné místnosti? Ne zavřít za trest do pokoje, ale třeba odejít z místnosti s vysvětlením (že se ti nelíbí, jak se chová, ať se vykřičí sám, protože tebe z křiku bolí ouška, a až se vykřičí, že zase budete spolu). Případně pro klid duše konzultovat s odborníkem…?
Vydrž, za měsíc prázdniny skončí a on bude aspoň část dne ve školce, bude líp. :kytka:

Aony
Závislačka 3035 příspěvků 02.08.18 10:34

A v tom vzteku..kdyby jsi k nemu prisla a pohladila ho a rekla mu..ze ho milujes?vim jak lehce se to pise a hur kona..znam to moc dobre..ale treba to potrebuje slyset..jsi s nim nekdy sama..ze by holcicky hlidal tatinek?a ty s nim sla na zmrzku treba?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 10:40

Mám trochu jinou situaci - synové 6 a mecelé 4 roky s tím, že mladší je ten problémový. Taky neudělá staršímu nic dobrého, pořád ho provokuje, mlátí, nadává mu… Ale je mladší, takže to je o to snazší. Syn má ADHD. Je jak na pérkách, pořád běhá, skáče, huláká, provokuje, zlobí, neposlouchá. Taky z něj jsem zoufalá. Přesně jak píšeš, jak není po jeho, tak vztek a hysterie. On nezvrací, ale modrá. Několikrát denně modrý. Denně ho sundavám ze stolu, skříní, topení - okamžitě zmodrá a řve. Jak mu něco nevyjde, tak řev, vztek, hysterie…
Bohužel u nás to taky zhoršuje velký, který malého provokuje - třeba začne bučet, bručet, šťouchat, volat na něj „že mě nechytíš“. Malý se chytne a rychle se dostane do stavu, kdy se přestane ovládat a trvá dlouho, než se to srovná. Končí to špatně pro všechny strany. Mladší zaútočí, já ječím a starší se nafoukne.
Má malou slovní zásobu, takže když jde pro něj do tuhého, začne na nás slovně útočit.
Za mě nejvíc pomáhá žádné fyzické násilí (bohužel chápu, že to je někdy složité, u nás se to na 100% nedaří), protože dítě napodobuje to, co vidí doma.
Najít si denně aspoň chvilku jen pro to jedno dítě. Jednou za čas celý den na akci 1+1.
Taky jsem zkoušela ty věci „co by ti pomohlo“ a u nás tedy nemělo úspěch. On se neumí moc vyjádřit. Většinou hodí nějakou perlu typu „velké staré auto na klíček“ nebo „slon na zahradě“. Ale pokud mluví, tak by to mohlo být fajn, zkusit se dobrat řešení společně.
U nás taky pomáhají plyšáci. On je má moc rád a má několik oblíbených. Občas přehraju scénku, kdy se jeden chová jako on a společně hledáme řešení.
A dobrá je i ignorace. Prostě separovat a nechat uklidnit mimo oči (pokud nehrozí demolice pokoje, nebo nějaká sebedestrukce).
Hysterákům často předcházím kompromisem. Třeba jsme šli ven a on chtěl nést na zádech. Takže jsme se dohodli, kam ho ponesu, domluvili jsme to a dobrý. Kdybych mu řekla, že ho neponesu, tak bude ječet. Někdy je lepší o krůček ustoupit, ale nakonec dosáhnout svého.

Jetli tě to potěší, tak jednou bude aspoň trochu lépe. Já je dneska ráno oba seřvala a od té doby si spolu hrajou a udělali komplot proti mně, protože já jsem ta zlá. Pro mě super. Už hodinu o nich „nevím“ a oni si hrají s plyšákama na hasiče. :mrgreen: Sice čekám, že to za chvíli skončí, ale každá minuta je dobrá.

PS: Hysterický záchvat 15 minut bych brala ještě v pohodě. U nás je rekord 1,5 hodiny, kdy celou dobu ječel, kopal do dveří a podobné chuťovky. Tehdy asi i zvracel. Psycholožka z toho byla v šoku, že většina dětí po hodině hysteráku usne :lol:

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 02.08.18 10:43

Kombinace období vzteku a změny z toho, že najednou není opečovávané princátko a dostatečně silný temperament.

To není vaše selhání, to je tak normální.

Chápu že to je vyčerpávající, zejména pokud k tomu máte malé mimino, ale bohužel bude potřeba udělat si prostor na proměnu vzájemného fungování.

Potřebujete najít cestu, jak s ním komunikovat tak, aby slyšel a respektoval. Jak nastavit hranice a v okamužiku, kdy je začne testovat - to udělá každé dítě a je to tak logické a v pořádku, tak nepropadnou emocím a udržet je. Opakovaně, furt dokolečka.

Nikdy se to nebude dařit dokonale, jsme lidi. Ale po prázdninách už bude ve školce, ne? Tím se spousta věcí zjednoduší.

Další věc, co by byla fajn, je kdyby váš manžel se synem začali třeba v sobotu dopoledne dělat pánské jízdy - prostě někam na dvě, tři hodinky vypadnou, budou dělat něco co si vymyslí sami, že budou dělat, bez laskavé mateřské kontroly a zásahů do toho, co by mohli a chtěli. I svačinu je nechte udělat si samotné. A nebo na ní zapomenout - pokud to tak udělají, tak si alespoň příště na ni vzpomenou. Ať si to dělají po svém i s vlastními chybami. :-)

Vy budete mít volnější dopoledne, syn se bude učit mužskou roli a zároveň bude mít pocit, že má pozornost navíc, něco speciálního - což je to co chce. To chce každé dítě, co má sourozence a i kdyby se rodiče přetrhli, tak nebude mít pocit, že má dostatek. To je tak normální. z toho v dospělosti žádná velká traumata nezbývají.

pro začátek projděte tyhle články právě o vzdoru a neposlouchání https://blog.linkabezpeci.cz/…mila-bokova/

případně jsou moc príma knížky a už je tu někdo doporučoval

https://www.kosmas.cz/…ektov%C3%A1n
https://www.kosmas.cz/…poslouchaly/

niezabudka
Kecalka 165 příspěvků 02.08.18 10:53

K ostatným radám pripájam knižku „Klidná výchova k disciplíňe“

KIKI1106
Povídálka 39 příspěvků 02.08.18 11:00

Ahojky. Taky jsem podobnou situaci zazila… Sice to bude už 7let, ale… kDYŽ SE NARODILA NAŠE BARUNKA, BYLO ŠTĚPÁNKOVI 2 ROKY A TÝDEN. ŽÁRLIL NA NÍ STRAŠNĚ, ALE BYLY I SVĚTLÉ CHVILKY.. CO BARUNKA ROSTLA, JAK ŘÍKÁŠ, NEMOHLA JSEM ANI NA ZÁCHOD… TO OBDOBÍ TRVALO DOCELA DLOUHO, MYSLÍM ŽE SKONČILO TEPRVE NEDÁVNO:) ALE RIVALOVÉ JSOU DOSUD.. I KDYŽ BY SI ŠTĚPÁNEK PŘÁL STRAŠNĚ SOUROZENCE, BARUNKU MOC RÁD NEMÁ.. POŘÁD SE O MĚ PEROU. A NEJVÍC VEČER PŘED SPANÍM. TO JSOU VELCÍ SOKOVÉ:) ŠTĚPÁN MÁ ZÁCHVATY VZTEKU DOTED, JE TO PROSTE VROZENE… ASI POVAHA. TÍHNE ALE TED HODNE KE CHLAPUM, KDE VIDI TATU NEBO DEDU JDE ZA NIMA AZ MI JE TO LÍTO… S BARUNKOU JSEM HODNE SAMA, KDYZ STEPANKA VIDIM, HODNE SI SPOLU POVIDAME A JE TO MOC PRIMA KLUK.. ALE TA RIVALITA MEZI NIMI HROZNA… PREJU MOC PEVNE NERVY:) PS. PROBIRALA JSEM TO I S PSYCHIATRICKOU, TENKRAT SE M Z TOHO BYLA UPLNE NA DN (ZACHVATY VZTEKU), TAKY MI NEUMELA PORADIT UCINNOU RADU.. RPOSTE JE TO OBDOBI A TO MUSI ODEZNIT.. SICE JSEM SE NAROZCILOVALA, ALE VZPOMINAM NA TO V DOBREM A JE MI LITO, ZE DETI TAK RYCHLE ROSTOU… :srdce: :mavam:

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 02.08.18 11:03

Jinak syna miluji, narození malé nepřišel o nic, pořád se mu plně věnuji a nic mu nechybí.

Ono mu něco chybí. Tím, jak se chová, Ti to dává jasně najevo. Poutá na sebe pozornost, žárlí na sestru… volá Tě. On nezlobí proto, aby Tě naštval. Negativní pozornost je taky pozornost. Navíc má teprve 3 roky, má velmi nezralou nervovou sestavu, která se v jeho chování a prožívání samozřejmě ve velké míře odráží.

Radu asi nemám, chce to totiž přenastavit a změnit přístup hlavně u sebe. Nesnažit se předělat dítě, ale respektovat ho a přistupovat k němu tak, abys brala v potaz jeho povahu, temperament a potřeby. A projevovat mu lásku do zblbnutí.

Ono je to strašně těžké, vím o čem mluvím. Mám jedno dítě nestandartní a dost jsme s ním bojovali. Běžné soužití s ním bylo peklo, byla jsem z něj vyždímaná, věcně naštvaná, dlouhodobě frustrovaná. Ač jsem měla na škole x let psychologie a leccos vím, byla jsem v koncích a vůbec jsem netušila, jak na něj. Hodně nám pomohla klinická psycholožka, která poradila jak k němu přistupovat, jak co řešit, na co se úplně vybodnout a taky mě dost povzbudila do budoucna.

Knížky, co doporučily holky, jsou super. A já přidám ještě Vývojovou psychologii od Vágnerové, tu bych dala povinně každému novopečenému rodiči: https://knihy.abz.cz/…-a-dospivani . Dítku můžeš nasadit rybí olej, ten je pro vývoj nervové soustavy super a musím říct, že dost vidím rozdíl, když ho syn má nebo ne. A taky hořčík. Jemu i sobě. ;)

KIKI1106
Povídálka 39 příspěvků 02.08.18 11:08

Ješte fakt pomaha, když třeba posles manžela ven s malou a věnuješ se jen synovi.. nebo když třeba malicka spinka, cist si s nim knizku proste se mu věnovat a on pak min strada.. co premyslim, tak tohle bylo hodne ucinny. a poradek min resit spis se věnovat chlapeckovi.. pohladit ho , pomazlit se…

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 02.08.18 13:37

Na mě to působí trochu tak, že měl te tvé pozornosti až příliš. Hrál/hraje si sám? Jak často a jak dlouho?

Pripojuju se k radám ohledně jmenovaných knížek. Mě jedna pomohla moc. A hodně iv tom, jak jsem byla vychovana ja a proč některé věci mam teď jak mám.

Verun83
Echt Kelišová 8615 příspěvků 33 inzerátů 02.08.18 13:47

To prejde, neboj. Mam deti 2r2m od sebe,
starsi syn mladsi dcera. Tohle strasny obdobi nastalo zhruba v 5m mladsi, skoncilo cca v jejich 1,5r, kdy se z nich stali partaci. Do te doby hruza. Byla jsem psychicky vystavena, unavena, zkusila jsem kde co a pomohl jen cas.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama