Reklama

(Ne)vycházení se sourozenci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mumy
Povídálka 19 příspěvků 31.07.18 20:58
(Ne)vycházení se sourozenci

Ahoj, je tu někdo, kdo dlouhodobě nevychází se sourozencem? Jak to zvládáte? Já jsem se před několika týdny rozhádala se sestrou. Shodly jsme se, že to nemá cenu, že jsme úplně rozdílné osoby a nikdy spolu nebudeme úplně v pohodě. Ona mi řekla, že jestli ji chci vymazat ze života, tak není proti. Už mě nebavilo jak se celý život jen usmiřujeme abychom se znovu pohádaly. Máme rozdílné názory snad na vše. Už tak jsem jí vídala pomalu jen jednou měsíčně, takže mi nechybí, ale problém je zbytek rodiny. Nechápou to, táta je na obě naštvaný, hraje ublizeneho a snaží se nás schválně nutit spolu jednat. Přejde to? Pořád jsme spolu nuceny být na rodinných sešlostech a i když jí jen pozdravim a snažím se jí ignorovat, není to možné. Jedna druhou pohrdame, ale stejně se nemůžeme od sebe držet dál. Nechci kvůli ní zanedbávat rodinu. Jak jste to řešily a má tu také někdo dlouhodobé rozpory s blízkými příbuznými?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

nabab
Kecalka 153 příspěvků 31.07.18 21:02

@mumy Ahoj, mě třeba sestra ani nepozdraví a to jsem jí nic neudělala. Jsem o 7 let mladší a nikdy jsme k sobě blízko neměly… Ona by asi snesla papíry na hlavu, žárlí na mě, pokud se (cca 1× za 14 dní) zastavím u rodičů (ona bydlí s nimi), tak se cítí neskutečně ukřivděná a hlavně honem zabouchnout dveře, aby mě nemusela pozdravit. Byly doby, kdy jsem z toho byla hotová, ale prostě jsem se smířila s tím, že lepší to nebude a že žádnou sestru nemám, bohužel :(

hani28
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 31.07.18 21:04

Vsak se nemusite stykat.. Nemusite se vymazavat ze zivota, ale ani stykat jen proto, ze jste sestry :nevim: tak se uvidite na rodinnych seslostech, treba si obcas napsat nebo zavolat, a je to.

Jana525
Závislačka 4756 příspěvků 31.07.18 21:06

To neni o tom, ze mate rozdilne nazory . To je o tom, ze jste netolerantni !!!

Je to velmi smutne, vlastni krev a chovate se k sobe takhle !

chaela
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 31.07.18 21:07

Ahoj, u nás je to už v pohodě, ale bylo období, kdy jsem nenáviděla jednoho svého bratra. Měla jsem k tomu hned několik vážných důvodů, žádný nesoulad povah, rozdílné názory apod. Teď už je to pár let, každý bydlíme jinde, skoro se nevídáme a když už ano (na rodinných oslavách, občas se potkáme u rodičů), tak se normálně bavíme, důvody mé nenávisti pominuly, nicméně úplně na to nezapomenu asi nikdy. Ráda ho mám, je to můj bratr, ale byly doby, kdy jsem to opravdu cítila jinak. Jsem ráda, že je to za námi (i když pro to nikdo nic neudělal, nic se nevyřešilo, jen to vyšumělo). Teď je to normální brácha a strejda.

Alušáček
Závislačka 3078 příspěvků 31.07.18 21:07

@mumy Pokud ti sestra neprovedla něco vyloženě zákeřného ,vídala a snažila bych se s ní normálně bavit na rodinných sešlostech… Jinak není důvod aby jste se stýkaly když si nerozumíte . Mě třeba celý život leze na nervy moje babička,ale ze života ji nevymazu,holt ji snesu v rámci rodiny,setkaní pouze nás dvou se úspěšně vyhybam :D

warita
Kelišová 7419 příspěvků 31.07.18 21:12

@mumy hmmm, tak nemate spolecne zajmy a nazory. To se kvuli tomu musite pohadat? Znam hromadu lidi, kteri ziji a smysleji diametralne odlisne ode mne a fakt se s nima na potkani nehadam. Respektuju jejich nahled na vec, myslim si sve a zivot jde dal.

TeSudička
Kecalka 217 příspěvků 31.07.18 21:26

Mam o 2 riky mladsiho bratra, kterej mi dost zatapel celej zivot. Vyvrcholilo to tim, ze mi chodily smsky, at se bojim vyjit ven a ze mi zmeri teplotu mezi sestym a sedmym zebrem. V podstate me vystipal z domova. Dneska s nim mluvim jen na pzl huby a ze slusnosti. On se chova, jakoby nic a mozna se i snazi, ale vubec si neuvedomuje, ze to nenavratne cely podelal… Docela me to mrzi, pac si uvedomuju, ze nastane cas, ze budeme mit jen sami sebe, ale ta propast je bohuzel uz moc hluboka…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 21:30

Mám dvě sestry, bohužel se s jednou z nich nestýkám a ani s mými rodiči. S druhou sestrou vycházíme dobře, ale takový ten kamarádsko-sesterský vztah nemám, je o 12 let starší.
K sestře a rodičům necítím nenávist, ale ani žádné pozitivní city, stalo se toho tolik, že jsem v tomhle směru úplně bez emocí.
 A.

Sany80s
Kelišová 6278 příspěvků 31.07.18 21:42

Já se moc nedivím, že je otec naštvaný.
Aby sebou sestry pohrdaly kvůli rozdílným názorům, to je fakt na pár přes hubu i v dospělosti.
A ne, v rodině jsem toto nezažila. A to se často lišíme hodně.
A myslím, že jste našli něco, co je vám společného, jste prostě hloupé pokud jde o emoční inteligenci.
Rodinu si člověk nevybírá, ale kouzlo je v tom, že si toho dokážeme mnohem více tolerovat, protože jsme rodina. O tom to je, ale vy o tom očividně nemáte nejmenší ponětí.

AnnaNuvoletta07
Kecalka 365 příspěvků 31.07.18 21:46

Nejsme v kontaktu už nějaký ten rok a neštve mi to. Neuznávám teorii, že si člověk musí nechat všechno líbit a vše tolerovat jen kvůli příbuzenským vztahům. ;) Raději se stáhnout a nechat si ještě těch pár dobrých vzpomínek, než nechávat konflikty gradovat a později se rozloučit v naprosté nenávisti. I když mě to mrzelo celkem dlouho ale když to nešlo, tak to bohužel nešlo. Třeba si k sobě opět najdeme cestu v daleké budoucnosti čí příštím životě, Bůh ví. :dance:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 22:03

Zakladatelko, chápu te.Mám dva bratry,s jednym se nebavime,spise on semnou,s druhým brachou se baví,asi ho ma od mala jako autoritu.A s druhým bratrem se sice bavime,ale každý z nás ma jiný pohled na svet.Oni se baví spise víc spolu a já jsem stranou.

laducha
Generální žvanilka 21502 příspěvků 31.07.18 22:14
@nabab píše:
@mumy Ahoj, mě třeba sestra ani nepozdraví a to jsem jí nic neudělala. Jsem o 7 let mladší a nikdy jsme k sobě blízko neměly… Ona by asi snesla papíry na hlavu, žárlí na mě, pokud se (cca 1× za 14 dní) zastavím u rodičů (ona bydlí s nimi), tak se cítí neskutečně ukřivděná a hlavně honem zabouchnout dveře, aby mě nemusela pozdravit. Byly doby, kdy jsem z toho byla hotová, ale prostě jsem se smířila s tím, že lepší to nebude a že žádnou sestru nemám, bohužel :(

Ty jsi já 8o Teda skoro, jsme se ségrou jen o rok.

laducha
Generální žvanilka 21502 příspěvků 31.07.18 22:20

A k otázce…nechce, nechce. Horší je, že i když bydlí u našich, skoro se nevidí, ségra nemá zájem.
S jejím bývalým manželem a dospělými dětmi vycházím v pohodě, s jedním synovcem a jeho rodinou jsem byla dokonce na dovolené.
Mám jen ji, občas je mi líto, že jiné sourozence nemám.
Ale nijak si neškodíme, prostě se nevídáme. A to jsem u našich teď týden byla, ani nepřijde, že bychom se aspoň pozdravily. Nic jsme si neudělaly :think:

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2014 příspěvků 31.07.18 22:21

Pohrdat sebou kvůli rozdílným názorům? No nedivím se, že je táta na vás naštvaný. Neřeknu, kdyby ti sestra vyloženě nějak škodila, ale takto nechápu, proč není možné se na rodinné sešlosti pozdravit a zdvořile ignorovat, případně prohodit cosi o počasí. Nemusíte se milovat a chodit spolu na kafe, stačí trocha respektu jedna k druhé. Jako rodiče by mě taková situace trápila velmi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama