Reklama

Nejmodernější jména - máte k nim předsudky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nanoBETA
Kecalka 373 příspěvků 05.03.17 22:12
Nejmodernější jména - máte k nim předsudky?

Ahoj,

chtěla bych se zeptat čistě ze zajímavosti. Jaké máte pocity, když slyšíte u dětí jména jako Mia Sophia, Scarlett Naomi, Christine Bella, Meriem, Bruno Lee, Hugo, Matteo,… Jednoduše myslím jména, která se v ČR dříve nevyskytovala. Já nechci rozhodně nikoho soudit podle jmen a je to každého věc. Jenom vždy, když tato jména slyším, tak to ve mně vyvolá pocit, že rodiče chtějí něco extra. V drtivé většině jsou to potom děti rozmazlované, privilegované, tvz. „zlatá generace“. Mluvím opravdu ze zkušenosti s dětmi, se kterými jsem se setkala. A tak když nějaké takové jméno slyším, tak už si představuju rozmazleného caparta s vyumělkovanou maminkou s nosem nahoru. Nechci nikoho urazit, jenom by mě zajímalo, jestli tento předsudek má ještě někdo jiný, nebo jsem v tom sama.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1518 příspěvků 05.03.17 22:14

Rozhodně nebudu soudit někoho za jeho jméno.

Rozhodně to ale neplatí pro jeho rodiče :)

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 05.03.17 22:15

Já si při takových extra jménech zas typicky vybavím spoluobčana tmavší pleti. Jinak je mi to fuk, spíš mi to přijde úsměvný, když to dá nějakej Vopršálek a má doma Scarlett, prostě mimo moje chápání.

AnastazieB
Echt Kelišová 8300 příspěvků 05.03.17 22:15

Nemyslím si o tom nic, ať si každý dá jméno jaké chce. A dítě neposuzuju podle jména, ale podle jeho povahy.

frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 05.03.17 22:16

Předsudky nemám. Ale tahle jména se mi ani nelíbí. Chápu, pokud někdo z rodičů je cizinec.

zrcadlo
Kelišová 6621 příspěvků 05.03.17 22:17

Podle zkušeností jedné porodní asistentky tato jména dávají buď jak říkáš „nóbl paničky“ (nechci, aby to vyznělo tak pejorativně, ale nevím, jak je nazvat) nebo naopak často menšina na sociálních dávkách. Prý je docela zajímavé, když se pak v porodnici na pokoji sejdou dvě takovéto různorodé maminky (když je obsazený nadstandard pro tu první) a obě mají dceru stejného nečeského jména :think:
Ale chápu, že pro velkou skupinu lidí jsou zase za exoty lidi, kteří mají doma Františka, Tondu, Vaška, Pepu, Lidušku apod.

Kriss Tina
Závislačka 4736 příspěvků 05.03.17 22:19

Ja teda zatim nepotkala nikoho kdo by se tak jmenoval, deti neodsuzuju, rodice holt musi mit neco extra, ale je to kazdeho vec jak si pojmenuje dite :nevim:

Limi123
Závislačka 3072 příspěvků 05.03.17 22:20

Kdyz jsem byla tehotna, hledala jsem zajimave jmeno pro syna (ne tak extremni, jako zminujes ty, ale napr. Max, Samuel…). Nakonec mame na prani tatinka Honzika - a jsem za to cim dal radeji.
Kdyz slysim nejakou maminku, jak na sveho syna vola „Dzejmiku“ (Jamie), prijde mi to proste divne, nehlede na to, ze Jamie je hezke jmeno.
Nikoho podle jmena nesoudim, ale nelibi se mi to. Nicmene myslim, ze korelace mezi jmenem a rozmazlenosti nebude.

kaja00
Extra třída :D 13432 příspěvků 05.03.17 22:22

Taky se mi tato jména nelíbí a víceméně si myslím to samé jako ty, ale vždy záleží na příjmení.

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 05.03.17 22:25

Když jsem byla v pubertě, měla jsem oblíbená cizokrajná jména, která jsem chtěla dát dětem. Vyrostla jsem z toho a dala jsem typická česká jména. Někdo z toho třeba nevyroste :lol:
To že někdo dá dítěti zvláštní jméno a na kontě má desetimístné částky neznamená, že budou děti rozmazlené.

mojmira
Hvězda diskuse 72689 příspěvků 05.03.17 22:29

Když slyším Hugo, představím si psa, kterému sousedka neustále nadávala, moc žereš, pak moc se. reš, kdo to má po tobě uklízet… ;)

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31611 příspěvků 05.03.17 22:30

Ne že bych někoho soudila, ale taky mě napadne, že rodiče jsou trošku na hlavu..to je taková prvotní myšlenka.

Kelsey
Hvězda diskuse 44237 příspěvků 05.03.17 22:31

Nemam, protoze se mi libi a davame je. Pohybuji se ve skolstvi, decka jsou v pohode, nemaji se jmeny problem dnes to nikdo neresi, problem jsou vzdy nekdy rodice, kteri maji predsudky.
Aby deti meli predsudky musi to slyset doma. Mi se treba nelibi stare u nas ohrane jmena, jako Jan, Matyáš, Matej, Mirek, Radek, Vojta atd.ale moje decka to neuslysi, je to jen muj problem, ze proc to prenaset na decka.

nanoBETA
Kecalka 373 příspěvků 05.03.17 22:37

@Kelsey samozřejmě bych to před dětmi neříkala. Ani to neměí můj postoj k dětem, které za to nemůžou, jenom je to takový můj předsudek, který vznikl na základě zkušenosti, ale to rozhodně neznamená, že to platí 100%.

nanoBETA
Kecalka 373 příspěvků 05.03.17 22:39

@slavuska1 přesně, však máme takové spešl jméno dokonce v rodině. Ale platí tam to, že to je dlouho vytoužené miminko a rozmazlované je :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama