Někdo mi vyměnil dítě 8-o

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 29.08.10 13:52
Někdo mi vyměnil dítě 8-o

V pátek odpoledne mi někdo vyměnil dítě - prostě je najednou všechno jinak. Malá spustila při odpoledním ukládání zničehonic bojkot postýlky - za žádnou cenu nechtěla usnout sama (ačkoli tak usíná už dobře půl roku). Od tý doby ji musím uspávat v náručí, jinak začne hysterčit. Je trochu spavější, v noci se tolik nebudí, ale když už, tak je to s křikem a nepomůže nic než vyndat z postýlky a ukonejšit v náručí.
Mazlivá byla i předtím, ale teď chce trávit celý den omotaná kolem krku (mě, tátovi, jedno komu), to je spokojená a usměvavá jako normálně, ale okamžitě začíná brečet i při pokládání na zem mezi hračky nebo na přebalovák. Občas vydrží si hrát, ale jenom chvilku, pak po mě začne lézt, čumáčkuje se a chce chovat.
Navíc začala strašně moc pít, v ten pátek od cca 14:00 do večera do devíti vypila přes 3/4 litru, nejdřív čaje, pak už dostala jenom vodu. Včera vypila skoro litr a půl, to nepila ani v těch největších vedrech.
Teplotu nemá, průjem taky ne, vyrážka žádná, očividně ji nic nebolí. Sice jí teď roste 5 zubů najednou, ale nezdá se mi, že by jí to působlilo nějaký potíže a že by to byla příčina takový změny v chování.
Zažil jste někdo? Čím to může být?

Reakce:
Lidka a Sami
Závislačka 4957 příspěvků 29.08.10 14:02

Moje Samantha mi taky začla bojkotovat usínání i po obědě, ale po chvíli je klid. Je taky zvyklá usínat sama. Ale jinak, že by byla přítula, no ne. A být tebou tak jsem trochu ráda…ta moje se mazlit nenechá.

Já bych řekla, že to může být těmi zoubky.

nozu
Extra třída :D 11759 příspěvků 29.08.10 14:07

Já bych řekla, že u ní nastoupilo období separační krize, kdy se děti nehnou od mámy ;-)
jinak s pitím neporadím. nadměrnou žíznivostí se projevuje třeba cukrovka,ale tam by bylo nejspíš ještě více příznaků a určitě ne takhle najednou… pokud je jinak úplně v pohodě, tak bych to asi moc neřešila.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.10 15:18

také myslím, že je to separační úzkost v kombinaci se zuby. Tom se už měsíc ode mne nehne. Pokud je OK, zvládá si alespoň hrát sám v místnosti, kde jsem. Ale sleduje každý můj krok z pokoje. Doprovází mě na záchod, do koupelny, zkrátka všude, takový můj věrný pejsek.
Jakmile ho ale chytnou zuby, nehne se ode mne ani na ten půl metr. pořád musí lézt po mě, chce pořád chce chovat a nosit. To je pak spokojený, usměvaný. Ale jakmile ho posadím na zem k hračkám, tak mrčí, křičí…

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 29.08.10 16:44

Jak píšou holky, asi separační úzkost, zvlášť, pokud jste jí ještě neměli. I když prý bývá kolem 8měsíce, tak ale použiju standartní větu: Každé dítě je jiné :-D (Nejpozději v pubertě jí to přejde :wink: )

irinek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.10 17:22

Já si myslím, že je to všechno jem těmi zoubky. Pije, protože si o dudák zoubky masíruje. 5 zubů najednou je dost, asi jí to bolí, tak se k někomu potřebuje přitulit a s někým to zdílet.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 29.08.10 17:54

Díky za názory.
Separační úzkost máme doma už od Jájinýho narození, ale obrácenou - dítě je při odloučení v pohodě, zatímco matka se nervuje. :mrgreen:
S mazlením si hlavu nelámu, užívám si to. Jenom mě trošku vyděsilo, jakej to byl najednou zlom.

Píďa
Závislačka 3103 příspěvků 08.09.10 20:34

To bude nástup období separační úzkosti, odstartovaný zubama ;) Taky jsem to tak s malou měla. Rostly jí 4 zuby najednou a k tomu ještě horečky. Následující 2 měsíce ji nesměl vzít do náruče ani taťka, jen já. Postupně to samo odeznělo. Teď nám rostou stoličky, naštěstí bez teplot. Ale lepí se na všechny blízké okolo celý den, ikdyž jindy na všechny peče. Pokud se zvýšeným pitím i víc čůrá, pak bych si zatím nedělala starosti. Cukrovka by se určitě projevila i jinak.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >