Někdy je mi těžko z jídla

Anonymní
19.3.21 18:21

Někdy je mi těžko

Ahoj,

jdu se sem zeptat zda jste se s tím někdo někdy setkal, nebo to mate taky.. několikrát jsem to googlovala, ale výsledek nula..
Jde o to, ze nejdy něco snim (třeba vajíčka.. 40× dobry a pak ty potíže, takže ani nevim proč se to stane).. něco snim a po chvíli se mi udělá divne.. cítím tlak v krku a mám pocit jako na krkani, zvracení.. po chvíli plivu úplně napenene sliny.. nepomáhá nic- vyzvracet se, jedla soda, napít se, jít ven..
teď třeba se mi to snad třičtvrtě roku nestalo a dneska jsem si koupila sójové vanilkove mléko, teď jsem vypila asi 200 ml a je to tady.. kdybych to měla třeba z hodně bílkovin, z určitých jídel, nebo ze večer to třeba nesmim pit nebo jist.. ale stane se to jak jsem psala na začátku, z niceho nic, nebo si nejsem vědoma ze opakuju stejnou chybu.. vejce i sójové mléko piju xkrat týdne a pak najednou se mi to stane.. neděje se vám to někomu? Nebo nevíte co by to mohlo byt?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63
19.3.21 18:31

Připomíná mi to dávicí reflex :nevim: :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9003
19.3.21 18:43

Asi mám to stejný. Vždycky jsem milovala vajíčka a po prvnim těhotenství mě je po nich hrozně těžko. Jediný co můžu tak chleba ve vajicku a jedno na tvrdo. Když jich sním víc je mě zle. Ale nijak to neresim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
19.3.21 18:44

Možná reflux jícnu, může to být nějaká počínající žlučníková nebo žaludeční potíž. Asi by to chtělo vyšetření na gastro, popřípadě vyloučit nějaké potravinové intolerance a alergie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 18:55

@annasmyc
Jasný počítám s tím, v pondělí se objednam.. teď jsem to fakt skoro rok neměla a tak jaem to nějak neměla potřebu řešit..
@JancaS84 a pomaha ti na to něco?? Co ti uleví?
@Pavla1231 jakoze reflux? Ale ten ke casteji asi ne?

• Citovat
  • Nahlásit
208
19.3.21 19:05
@Anonymní píše:
@annasmyc
Jasný počítám s tím, v pondělí se objednam.. teď jsem to fakt skoro rok neměla a tak jaem to nějak neměla potřebu řešit..
@Pavla1231 jakoze reflux? Ale ten ke casteji asi ne?

Hele anonymní, ja když jsem byla zamilovaná, nemohla jsem sníst nic jiného než tatranku, ci nějaké pochutiny, po všem jiném mi bylo blbě… musíš jíst po troškach a ne do sebe hned cpát vajíčka. Dej si šunku, sýry zeleninu, pak nějakou dietu třeba kuřecí s mrkví a k tomu vařené brambory, ne hlavně nic těžkého. To pak hned jde z tebe ven. Drž se, bude zase dobře ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.3.21 19:08

Taky to tipuju na reflux jicnu. Manzel s tim ma ted taky problemy a u doktora se dozvedel, ze to je ted dost bezne. Ze jak jsou lidi hodne na homeofficu, tak to pry muze byt z toho, ze spatne sedi a ma mene pohybu. Urcite zajdi k lekari, at ti to potvrdi nebo vyvrati. Hlavne pokud by to bylo ono, tak je x veci jak se toho zbavit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 19:08

@Anonym 2021
No moc nechápu jak do sebe “hned” nemám cpát vejce :lol: někdy si je dam třeba s zitnym chlebem a zeleninou k večeři :lol: to není tak ze se mi udělá zle a snim vajíčka.. to byl příklad.. stane se mi to třeba i s masem, mrkvi, bramborová kase.. něco mi nesedne a je mi takhle zle.. zamilovaná jsem, ale už 15 let, tak tím to nebude :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 19:09

@Adina Mandalova
Dekuju, tak snad to bude dobry, v pondělí se objednam :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
10643
19.3.21 19:47

V tvem pripade bych uvazovala o gastroskopii 🤗

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9003
19.3.21 20:48
@Anonymní píše:
@annasmyc
@Pavla1231 jakoze reflux? Ale ten ke casteji asi ne?

Ja jsem na to nic nezkoušela. Prostě to nejím, když mi to nedělá dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
20.3.21 07:57

Kriste pane.. tobě se jednou za rok udělá špatně po nějakém jídle a ty s tím jdeš otravovat k doktorovi?..to je snad normální né, že někdy člověku jídlo nesedne.. neřeknu kdyby to bylo x krát za den ale tohle?.. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 10:31

@Elin29
Pisu, ze jsem to teď neměla třičtvrtě roku, ne ze se to stane jednou za rok.. většinou se mi to stane takhle jednou a pak se mi to děje třeba 3× do tydne delší dobu a pak z niceho nic to přestane.. pak zase je nějakou dobu pokoj a talhle pořad dokola.. taky mi to přišlo jako banalita, hodně nepříjemná teda, protože to není, ze je ti špatně.. v podstatě se mi vrací do pusy napeneny sliny několik hodin a cítím tlak tlak v krku, nemohu mluvit.. děje se mi to x let a lekare jsem ještě navštívila, ptala jsem se zde lidi, kteří s tím mají zkušenosti, ne kteří ne a jen jsou chytrý jak rádia. Rada jak stehno od tebe.. :roll:
@JancaS84
Aha, jenže já nevim prave z ceho se mi to stane, takže bych nemohla jist nic.. mám intoleranci na laktozu a sójové mléko piju 10× týdne a stalo se mi to po něm, takže já nevím no.. ale díky za zprávu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 10:57

Já mám zase období, kdy se mi po všem hrozně brká, napiju se jenom doušku vody a hned žaludek plný vzduchu, je to nepříjemné a dělá se mi zle. Ale teď jsem byla u léčitelky, řešila jsem úplně jiný problém než trávení a dostala jsem čaje podle TČM. Od té doby ani ťuk, už je to půl roku, tak snad to vydrží.

• Citovat
  • Nahlásit
95
22.3.21 19:08

Možná zkus nějakou očistu, Tělu by to třeba prospělo? Ale nejsem doktor. Možná ti nesedí jen nějaký specifický druh potraviny a za pár let se to může otočit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat