Je to atopický ekzém? Máte někdo zkušenosti?

Anonymní
19.3.21 08:40

Je to atopický ekzem? Máte někdo zkušenosti?

Ahoj vážení, prosim vás nesetkali jste se tady s tim?
Je to atopický ekzem? Kdybyste věděli z ceho to asi vznika a cemu se vyvarovat byla bycb rada, uz je to neskutecne a vyleze mi to i po sprse kdy pouziju jen vodu tak nevim co s tim.
Diky predem

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.3.21 08:48

Ano, atopický exém a i mně to v tomhle stavu vyleze i po čisté vodě. Z čeho to máš ti nikdo nepoví, já to nevím po 30 letech…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 08:54
@Anonymní píše:
Ano, atopický exém a i mně to v tomhle stavu vyleze i po čisté vodě. Z čeho to máš ti nikdo nepoví, já to nevím po 30 letech…

A léčíte to nějak něčím?

• Citovat
  • Nahlásit
829
19.3.21 08:58

Mně nejvíce pomáhá časté promazavani (klidne obyčejnou indulonou - i když mne docela trvalo, než jsem objevila takovy krém, který mě nepálí) a pak tak, psychická pohoda. V létě mi dost pomohl pravidelný sport, ale teď přes zimu je to horší, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
829
19.3.21 08:59

Jo a v nejhorším pak samozřejmě kortikoidova mast. Ale tu se snažím používat fakt jen v případě hlubokých prasklin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3342
19.3.21 09:14

Hlavně nemyt mýdlem, protože vysušuje. Myji se mycimi oleji od Eucerinu nebo Biodermy. Na zklidnění docela pomáhá sudocrem nebo zinková mast. Jinak hodně promazavat, třeba Linola není špatná a nestojí ranec. A když je nejhůř, tak Locoid na předpis. Zhoršuje mi to sladké, mléčné výrobky a pak je problém zima a topná sezóna. Příčina vzniku je ale u exemu nejasná a může se objevit kdykoliv během života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 09:29
@Anonymní píše:
A léčíte to nějak něčím?

Ano, když můžu, tak nepohrdnu kortikoidy, protože to je zázrak na počkání a do 3 dnů je klid a už stačí jen promazávat. Teď jsem ale těhotná, takže už 8 měsíců trpím a zkusila jsem vše možné i nemožné. Nejvíc mi teď pomáhá Bioderma Atoderm. Špatný je na to stres, hormonální změny (těhotenství, kojení) a tohle zimní počasí. V létě bývá líp. Krémy tipu Indulona nebo vazelína vůbec, to naopak zhorší..
Linola i Locoid taky dobrý, ale jak kdy. Exém je docela potvora, takže chvíli zabírá to a chvíli ono…

• Citovat
  • Nahlásit
46
19.3.21 13:13

Jo tohle je atopický exem, u mě vypadal uplne stejně. Jak se psalo, chce to hodně promazávat a hlavně nevysušovat kůži.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
20.3.21 23:26

Je to hodně o psychice, bohužel většinou jednou pomůže to jindy ono Lameloderm od Justu je dobrý pomocník. Všem bych doporučila vnitřně pročistit -dost často játra a ledviny - na začátek třeba kopřiva -pozor je močopudná, tak ne večer. Pokud nejste těhotné tak 10dní urologiocký čaj pak aspon měsíc vysadit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat