Neklidné spaní miminka

3492
10.10.05 11:02

Neklidné spaní miminka

Ahoj maminky,

chtěla bych vás moc poprosit o radu nebo zkušnost s velmi neklidným spaním u miminek. Můj syn má 5 měsíců a v noci stále velmi neklidně spinká. Špatné spaní má už od narození, ale pořád se to moc nelepší. Doba kdy spí klidně je přibližně od 22.00 - 01.00 a to je opravdu málo. Pak se pořád vrtí, pláče, vyplivuje cumlík a hned ho hledá. Je to velmi náročné pro něho i pro mě. Někdy už fakt „padám“únavou.
Ani usínat neumí sám. Vždy se musí houpat. Dobře spí jen venku v kočárku a to ne vždy. Z nedostatku klidného spánku je samozřejmě protivný:-( A i na mě se to odráží.
Večer před spaním se vždy koupe což má moc rád pak dostane sunar a pomazlíme se takže si nemyslím, že chyba je ve večerním rituálu. V noci ho podle potřeby kojím, ale on by nejradši spal s prsem v puse což opravdu nejde.
Prosím vás o jakoukoliv radu nebo zkušenost s neklidným miminkem.
Už si nevím rady.
Děkuji
Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

131
10.10.05 11:49

Neklidné spaní

Ahoj,
nevím, jestli ti moje rada pomůže, ale my jsme měli to samé, když jsem malého dávala spát na zádička. Od té doby, co jsem se přestala bát a dám ho spát na bříško mi vydrží spát hlubokým klidnějším spánkem mnohem déle. Nevím jak usínáte vy. Dávám malého na bříško od asi týdne co jsme přišli z porodnice ( jinak se vůbec nedalo spát ) a je to OK.

Taky jsme pak měli jednu krizi z usínáním, ale vyřešila to rýžová kaše, která malého mnohem víc zasytila než moje mlíčko a zase to je v pořádku. Ale každé miminko je asi jiné …

Přeji ti ať se to vše brzy spraví

Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
3.2.14 20:36

špatné spaní - 7,5 měsíce.

Maminky, prosím o radu, nebo zkušenosti. Mám syna 7,5 měsíce. Vždycky tak nějak špatně spával, ale tohle už je extrém. Po večeři ho dám spát (někdy jde tedy až později, když si zdřímne k večeru). Usne v postýlce, někdy je to s pláčem, někdy bez. Ale po půl hodině spaní (někdy ani to ne) spustí. Pláče. Přijdu, podám dudlika, otočím na bok, dám plínu a spí… a toto se opakuje klidně 30× za noc. Po půlnoci nevydržím a beru si ho do postele, protože z toho věčného vstávání k postýlce jsem fakt vyřízená. K večeři má UM (je na UM a příkrmech), po kaších ho bolelo bříško (asi) a budil se ještě častěji a chtěl v noci jíst. Večeří po sedmé hodině a jí až ráno v šest. Co s tím spaním? Trvá to už věčnost. Jsem teď na malého navíc sama, takže se ani v klidu nenajím, nevykoupu, neučešu… už jsem fakt zoufalá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6825
3.2.14 20:46

Ahoj první co mě napadlo nemůže mít během noci ještě hlad? Když se ti takto budí? A co žízen? Nerostou zoubky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
3.2.14 20:51

Měli jsme to samé, malému je 9 měsíců a tak po tom 6 měsíci začal spát hrozně neklidně, řešila jsem to tím, že jsem si ho brala k sobě do postele jako ty,
u mě spal klidně a nebudil se. Pak se to zase zlomilo a teď spí s jedním probuzením
a většinou usne sám, aniž bych k němu musela vstávat.
Mění se jim spánkový režim a neumí sami zase usnout, může to být od zubů. Chce to vydržet a pevné nervy, vím, že je to fakt někdy k zlosti, ale uvidíš, že to časem přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
3.2.14 20:52

Hlad si myslím nemá protože když má hlad, tak řve jak tur a neutiší ho nic. Takhle stačí podat dudlik. A čaj taky dávám. Zoubky má dva dole. Ty mu vyrostly minulý týden. Tohle už trvá ale dobré 3, možná 4 měsíce. On se nají po sedmé, v osm jde spinkat a budí se od té doby pořád stejně, takže hladem to fakt asi nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
3.2.14 20:54

@Catlea Když ono to trvá už fakt hrozně dlouho. Mě nevadí, když spí s námi, alespoň nemusím vstávat, ale do té doby, než jdu spát já, tak to je hrozný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
3.2.14 20:55

@Catlea Bylo období asi dvou týdnů, kdy už se fakt budil jen jednou, max dvakrát za noc. Od tý doby co vyrostly zuby se to zlomilo a zase spí takhle hrozně. Kdybych mu mohla pomoct. Teď jsem si k němu musela lehnout a spí u nás v posteli. Ale to se bojím ho tam nechat. Co až se půjdu koupat. Umí lézt, takže by v klidu mohl spadnout :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2413
3.2.14 20:59

@Tůmička Co zkusit nejaky homeo na spani, treba Sedalii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
3.2.14 21:02

@ne-silenamatka to existuje?? Jéé, tak na to se hned podívám. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2413
3.2.14 21:04
@Tůmička píše:
@ne-silenamatka to existuje?? Jéé, tak na to se hned podívám. :kytka:

JJ-ja tim ted „dopuju“ syna, 9.mesicu - funguje skvele…davas 10 dni, pak 20 dni ne. A stoji kolem 100,–

Za me super, tak treba to sedne i tvymu nespavci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
214
3.2.14 21:06

@Tůmička no jasný a když ho přeneseš do postýlky, tak je hned vzhůru, klasika.
U nás pomohlo i to, že se naučil sám usínat večer v postýlce, asi do 7. měsíce jsem
ho uspávala v náručí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
577
3.2.14 21:10

@Ajjaa Buď má ještě hlad nebo mu něco jiného může vadit, když je to od narození. My třeba nakrmíme před koupáním a pak ještě po koupání, dáme ji do vaku s uzavřenými ručičkami (jinak je neklidná, vrtí se a budí) do postýlky, dudáček, plínku a plyšáka ke hlavě, aby si k němu dala hlavu. Dudáka ti jinak ve dne normálně dudá? My třeba vyzkoušeli 3 dudáky než jsme přišli na ten, který ji vyhovuje, ale nám vypadával i ve dne. :,(
@Tůmička Třeba mu rostou zoubky… Nebo zkus ještě krmit mezi večeří a ránem. Malou si taky bereme do postele kolem 23h, kdy ještě před spaním krmíme, vydrží pak déle spát. Dám ji ručičku a nakloním k ní hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
3.2.14 21:10

@Catlea On usíná sám, neuspávám. @ne-silenamatka A tvůj malý měl taky problém se spaním teda? A jaký?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
3.2.14 21:16

@rachele Jídlo už si nevezme. Ale kdyby měl hlad, tak zase neusne, to už jsem psala. Jsem ráda, že už v noci nejí. Kdyby měl hlad, tak řve jak tur, to on si umí říct o jídlo a už by neusnul. Dudáka má a dudá jak o závod i přes den. Bez něj ani ránu. Zavinutý spával do čtyř měsíců, pak se z toho vykopával, tak jsme zavinku zrušili. Spal už i bez ní dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama