Neklidné spaní u ročního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mimi08
Povídálka 23 příspěvků 07.02.19 07:57
Neklidné spaní u ročního dítěte

Ahoj maminky, už jsem bezradná. Malá spinkala od narození celou noc, byla vždy velký spáč. Když se naučila sedat, tak se občas stalo, že si v noci sedla a spadla a tím se probudila, stačilo dát pití a hned spala. Ale teď poslední měsíc má šílené spaní, v noci zkuhrá, pláče ve spanku, převaluje se - pít nechce, UM nechce, dudlík má :nevim: Trvá to tak klidně hodinu vkuse, někdy i dýl. Navíc poslední 3 dny se teď vzbudila v 10 hodin zacala se vzbouzet stejným způsobem, akorát z ničeho nic si stoupne a proste ne a ne spat, třeba hodinu a půl nespi proste, má záchvaty breku a chce jen chovat. Vůbec ji nepoznavam, jestli to muže byt zoubky? Ani jsem nenašla a hlavně to neklidné spani trvá už přes mesic :roll:

Reakce:
Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 07.02.19 08:03

My mame takovy problem,kdyz mala spi az moc :nevim: to se pak v noci vzbudi a neni jina moznost,nez abych si lehla k ni .. kdyby to byly zoubky,tak uz se neco vyklube,mesic je dlouha doba .. jak casto spinka pres den?

Mimi08
Povídálka 23 příspěvků 07.02.19 08:15

@Twixinka No právě, že přes den skoro nespí. Včera teda spinkala 2 hodiny, ale jindy třeba jen 30 minut po obědě a jindy ji nedonutím spinkat. Pak chodí spat po 18 hodině, protože je vyřízená, ale nechce spát jindy přes den. A spí od 18 hod cca do 8 rana.

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 07.02.19 08:24

@Mimi08
Náš skoro roční měl tohle neklidný období od deseti měsíců… trvalo to pár týdnů. Od mala spáč, od pěti týdnů chrní celou noc, ale prsotě se budil, poplakával, byl hodně neklidný… teď se to zase srovnalo… možná zuby, možná období, netuším. Ale neklesej na duchu, snad se to zase vrátí do normálu :-)

Aduš8
Závislačka 3422 příspěvků 07.02.19 08:27

Náš malý kolem roka taky začal spát neklidněji a častěji se budit. Ale je to spíš tím, že mu rostou stoličky, pořád má nateklé dásně a stoličky se mu prořezávají. Ale taky to dlouho trvalo a měl jen příznaky, zuby nikde :nevim:

Mimi08
Povídálka 23 příspěvků 07.02.19 08:36

@Lara Farseer @Aduš8
No holky, tak budu doufat, že to brzy přejde :roll: Já tak doufala za nějakou radu co s tím, která to ihned vyřeší :lol: Čekáme druhé, tudíž moje únava je dvojnásobná :nevim: A spíš mě štve, že nemá kvalitní spánek

chaela
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 1 inzerát 07.02.19 08:40

Já mám teda děti už starší, ale toto mi dělají od několika měsíců až do teď, mají 4 a 2 roky. Spací nebyli nikdy, jen mladší jako úplný mimino spal pěkně. Teď se budi pořád kvůli všemu, sami neví, co chcou. Podařilo se mi vypozorovat, že nejvíc to dělají, když jsou prespani nebo málo unavení z denních aktivit. Stava se to i když třeba mladší spí špatně přes den, to je pak jistota, že bude spát špatně i v noci. Já jsem si vždy myslela opak, někdy jsem ho i budila, aby nepsal po obědě dlouho, ale minimálně u něj to takto nefungovalo. Cim lepší spánek přes den, tím lepší i v noci.
Takže být tebou bych se pokusila nějak ji uspat přes den a večer dávat později. Přijde mi logicky, že když jde spát v 6, tak se v 10 budi odpocata. Dělal mi to tak starší, když přestával spát po obědě. Kdyz neusnul hned v poledne, tak vytuhnul po páté, vzbudil se kolem 9 a hotovo, znovu usnul až třeba po 4 hodinách. Takže pokud se mi ho nepodařilo uspat přes den, násilím jsme ho držela vzhůru minimálně do sedmi, jak byl přetažené, tak usínání sice trvalo dlouho, ale spal pak celou noc.

Mimi08
Povídálka 23 příspěvků 07.02.19 08:50

@chaela
No ale ona je zvykla stejně chodit spat v 19:00 od narození a vždy spala od 19:00 - 9:00 například celou noc bez probuzení a to se neplazila nic, zacala až dlouho. Takže mě prijde, ze by měla byt snad unavena z lezení a chození okolo nabytku :nevim: Ale má to asi naopak, já ji zkouším uspat přes den víckrát než jednou, ale proste usne jen jednou a to maximálně na hodku spis těch 30 minut, ale je fakt ze těch 30 minut je taky až poslední měsíc cca :roll:

chaela
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 1 inzerát 07.02.19 08:54

@Mimi08 Tak ono je to u každýho jinak, psala jen to, co pomohlo u nás. Ještě to může být taky tím, že se jí prostě změnila potřeba spánku, to se stává vcelku běžně. Navíc umí nové dovednosti, to taky často naruší španěly děti to zkouší i že spaní, zda se jim o tom, mozek pracuje… to vse je uplne normalni a nezbyva nic jineho, mez vydrzet. Co chapu, ze je ta nejblbejsi rada ktera ti vlastne vubec nepomuze. :)

Heivka
Závislačka 3622 příspěvků 07.02.19 09:08

Syn to dělal taky když se naučil stoupnout si v prostoru, přešlo to až když se naučil správně na zem sám bez padání. Další období bylo kolem roku a tam pomohlo dát ho z ložnice do dětského pokoje, rušili jsme ho já a manžel. Výrazně horší to bylo když byl přeražený a spal málo přes den.

Mimi08
Povídálka 23 příspěvků 07.02.19 13:08

@Heivka
Ona je v pokojicku od 6 měsíce :roll:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Babišová Svatou zemi nepodcenila: Na cestu do Izraele oblékla apartní kabátek

Andrej Babiš (ANO) odletěl na pracovní cestu do Izraele, kam ho doprovází... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >