Dítě 11 měsíců, chodí spát o půlnoci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gida
Povídálka 12 příspěvků 01.02.19 12:17
Dítě 11 mesicu chodi spát o pulnoci

Ahoj,
prosim o radu. Máme holčičku 11 mesicu a už od 6.mesice chodí každý den spát o půlnoci. Vždy kolem osmé je unavená, prospi se půl necelou hodinu a máme na 3 hodiny mejdan. Zkoušela jsem nechat zhasnuto, nepovídat si s ní, ale bohužel to nefunguje.
Spaní přes den není nijak dlouhé, po obědě chodí spát na zhruba 2 hodiny a pak si dá ještě jeden malý spánek na cca 30 minut.
Zkoušela jsem vše možné, držet ji vzhůru do 10 hodin-nepomohlo, naopak zkusit dát spát kolem 6, ze by si odbyla ten malý večerní spánek-nepomohlo.
Nemáte nějake tipy, jak ji naučit spát, aby se nebudila?
Jinak dodám, že když se vzbudí, tak si chce hrát a dělat blbosti.
Dekuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
AnastazieB
Echt Kelišová 8835 příspěvků 01.02.19 12:22

A v kolik pak vstává? Mně pomohla rada spočítat kolik hodin dítě za den spí a to pak rozdělit do dne tak, aby mi to vyhovovalo. A to pak dodržet (tj. zpočátku dítě budit). Nebo se zkus podívat na knihu Každé dítě může dobře spát, byla ke stažení i na ulozto.cz.

Gida
Povídálka 12 příspěvků 01.02.19 12:26

Vstává kolem desáté ráno, budit jsem ji zkoušela pár dní po sobě třeba v 8 hodin, ale ani to nezabralo.
Uz jsem bezradna a mám pocit, že jsem zkoušela už snad všechny způsoby, jak ji utahat, aby spala, ale nic nezabírá.

iva077
Kecalka 138 příspěvků 01.02.19 12:26

Zkusila by jsem uplne zrusit ten druhy kratky spanek. Pokud by to nepomohlo zkratila by jsem jeste spani po obede treba na hodku a pul.

Gida
Povídálka 12 příspěvků 01.02.19 12:27

To jsem zkoušela taky, usnula kolem sedmé, jak byla vyřízena, ale po hodině se zase vzbudila a bylo vymalováno.

iva077
Kecalka 138 příspěvků 01.02.19 12:30

Knizka Kazde dite muze dobre spat je dobra,nam pomohla. Musis holcicku prerezimovat. Rano by jsem v osm vzbudila,po obede hodka a pul spanek a vic nic. Par dni bude mozna k veceru protivna,ale zvykne si.

AnastazieB
Echt Kelišová 8835 příspěvků 01.02.19 12:31

Tak pokud vstává v deset, tak bych se tomu vůbec nedivila. Zkusila bych jí vzbudit v sedm ráno a dát jí spát po obědě cca ve 12, na dvě hodiny a pak uložit večer v sedm třeba. Prostě aby to tak nějak vycházelo na hodiny, kolik spí teď. Nebo pokud je to moc brutální, tak postupně - ubírat jednu hodinu a posunovat. A je potřeba to vydržet, samozřejmě, že první den bude unavená a protivná.

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 01.02.19 12:33

Tím mejdanem myslíte řev či je jen vzhůru a je v pohodě? Koupete před spaním? Máte nějaký večerní rituál, který by jí dával najevo, že by měla spát do rána?

lucynka25
Extra třída :D 10031 příspěvků 01.02.19 12:34

Prez den davej spinkat jen po obede už,pak ti pujde krásně spat s vecernickem ;)

Me kdyz dcerka nekdy vytuhne jeste odpoledne,taky tu beha do pulnoci :roll: tak se snazim,aby se to nestavalo

Gida
Povídálka 12 příspěvků 01.02.19 12:35

@Pocahonta
Nerve, chce si prostě hrát. Máme rituál-nočník, koupání, pyzamko a jde se s mlíčkem do postele a usne v pohodě, ale jak jsem psala, po hodině je vyspala a do půlnoci máme veselo.

Gida
Povídálka 12 příspěvků 01.02.19 12:37

@lucynka25
Zkoušela jsem to, že by měla jen spánek po obědě, ale výsledek byl úplně stejný. Asi jsem už vážně zkoušela vsechno :D

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 01.02.19 12:41

@Gida Jak psal někdo výše… Vzbudit mezi sedmou osmou a pak dát spát až po obědě. Večer dělat, to co děláte a normálně ji šoupnout do postýlky (zhasnuto, zatažené rolety) a nechat ji být… Zkusila bych to, za to nic nedáte…

lucynka25
Extra třída :D 10031 příspěvků 01.02.19 12:41

@Gida tak vyvetrat venku prochazkou ..?

dedrichov
Závislačka 3461 příspěvků 01.02.19 12:46

Tak ta změna režimu pár dnů potrvá. Vstávat do 8hod., spánek po obědě asi hodinu … takhle nějak to u obou dětí okolo roku bylo. Spát přes den už tolik nepotřebují.

Gida
Povídálka 12 příspěvků 01.02.19 12:48

@lucynka25
Chodíme ven každý den dopoledne.
Pořád čekám, že se to zlepší až začne chodit že se víc unaví a bude spat 8)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama