Neklidný/neposedný kojenec

1240
20.3.17 10:46

Neklidný/neposedný kojenec

Maminky, prosím poraďte jak mám zkusit uspávat…
Mám syna, skoro 10m. Je velmi čilý, chvilku neposedí. Začíná sám chodit. Nevydrží v klidu u někoho sedět na klíně a i z náručí občas zdrhá… Je kojený víceméně už jen večer na usnutí a v noci.
Poslední 3 dny při každým uspávání klidně i hodinový řev… a u prsa usne na pár minut a pak se vzbudí… Jinak když už usne tak spí celkem pěkně.
Naprosto odmítá uspávání v náručí, když ho držím jako miminko, houpání na koleni taky ne, když ho držím svisle v náručí otočenýho k sobě (jako v nosítku) a chodím a houpu, tak i usíná, ale nezabere…
Usínání v postýlce je ještě horší.
V postýlce se točí na břicho, sedá si a pak i stoupá, takže šance na spánek 0.
I když už je na něm vidět že je opravdu unavený, tak se sám nedokáže zklidnit a usnout.
Začínám být trochu zoufalá a obávám se že i kdybych se rozhodla pro to ho nechat vyřvat (což nechci), tak mi bude řvát celou noc…
Možná jsem promarnila šanci se zavinováním. Dnes nepřipadá v úvahu mu zavinout ani ručky. Nesnáší to…
Před měsícem docela fungovalo, když neusnul u prsa ho položit do postýlky na bok, přidržovat, aby se nemohl otočit a jemně ho houpat za zadeček, ale teď se mi ho v téhle poloze nedaří držet aniž bych nemusela použít větší sílu a to pak protestuje ještě víc…
Moc doufám že časem se to bude zlepšovat, ale manžel začal pracovat v zahraničí, takže jsme přes týden doma sami a já to někdy trochu psychicky nezvládám, zvlášť když jsem po celém dni unavená.
Prosím o radu co bych ještě mohla zkusit. Moc bych chtěla, aby zvládnul usínat v postýlce, je velikej, tipuju už tak k 11 kg a nosit ho na rukou je pro mě už hodně náročný.
Děkuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2600
20.3.17 11:05

Mně před 2 týdny už ruply nervy a nechala jsem brečet. Mladší je šílený vztekloun a i tak zvládnul usnout během 35 minut. Chodila jsem za ním, ale nepokládala nic. Intervaly jsem měla po 5ti minutách, na začátku častěji. A usnul sám. Druhou noc to bylo už jen 10 min a třetí noc 5 a od té doby usíná sám. Chvilku se posadí, někdy si fňuknul, ale teď už většinou jen se otočí na břicho, chvíli povídá a pak spí. V noci jsem ze začátku úplně neutla krmení (měl jednu noční láhev), ale snažila jsem se odbourat všechny pomocníky, čajík, kapky na prdíky na dudlík atd. A chvilku pobrekával, ale pak spal. Teď po dvou týdnech dokonce bez mlíka v noci… Až na dnešní noc, kdy měl strašnou rýmu a to usíná na mě, protože nemůže dýchat. Tak uvídím, jak se potom srovná zase s režimem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
20.3.17 11:06

Myslíš večerní spaní nebo spaní přes den? Není to tím, že po něm požaduješ celkově moc spánku? V tomto věku všechny moje děti celkovou potřebu spánku osekaly a přes den spávaly už jen jednou denně. Násilím jsem neuspávala nikdy nikoho, spíš odložila do postýlky s nějakou hračkou a dělala si svoje. Až si dítě pohrálo a unavilo, usnulo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3375
20.3.17 11:07

Večerní usínání jsem nechala na manželovi, má tu metodu popřát dobrou noc, nechat 10 ječet a pak dojít dát dudlík apod. a zopakovat popř. po delším intervalu, musím teda říct, že večerní usínání se zlepšilo, i když mně to trhalo srdce

já mám pro změnu problémy s denním spaním, to je jak kdy ať zkouším, co zkouším :roll:

Příspěvek upraven 20.03.17 v 11:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
20.3.17 11:27

A zkusila jste éterické oleje buď do aromalampy na celkové zklidnění.
Ja používám od Justu Antistress activator ten je 100% :dance: nebo levandulovy. Ten Antistress dávám naší malej 6 leté před spaním a usne během 5minut celkově vyklidňuje mysl i tělo mohu jen doporučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5704
20.3.17 12:14

@Tess 85 neuklidnim te. Nasemu jsou dva a uspavani je des. Vybrecet jsme nezkouseli, jen lehce a on by snad z postele spis vylezl. Zkouseli jsme udrzet silou. Chvili fungovalo. Pres den uspavame v kocarku. Stejne jsme vetsinou venku (odpada mezi 11-12, obed pak) a pak spi na chodbě u okna v kocare (driv se dalo i prenest). Vecer čekáme, az se vypne. Usmernuju (aby se nestavel na hlavu a spis lezel), lezim s nim v posteli, pripadne drzim za ruku (jinak s nima furt smejdi). :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1240
20.3.17 12:32

@Janina81 to já právě nechci. Nemám na to nervy… Je mi z toho i špatně od žaludku. A on bohužel je schopen z plných plic řvát i dýl než hodinu. A to zase s ohledem na sousedy nemůžu dělat.
@Jana206 hlavně uspávání večer. Přes den je to ok. Ono je násilím a násilím. Když malej prostě nedokáže usnout sám, takže pro mě dát do postýlky a jít si po svým je nereálný. To by se dřív umlátil o šprušle než aby usnul. A vyřvat ho nenechám.
@Elishka1 jak už jsem psala. Manžela k dispozici momentálně nemám a nemám na to prostě koule. Když malej už delší dobu řve, tak je mi z toho fyzicky špatně. A dudlík nemáme, malej je kojenej a nikdy dudlík nechtěl. @Dinna takže do aroma lampy dáš olejíček, necháš provonět pokojíček a to ji zklidní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama