Nelíbí se mi česká jména

Anonymní
26.7.20 18:03

Nelíbí se mi české

Ahoj, jsem těhotná pohlaví ještě nevím. Už teď přemýšlím nad jmény, ale žádné české jméno se mi nelíbí. Líbí se mi cizí jména, ale ty se nám nehodí k příjmení. Nevíte co s tim? Nechci dát svému dítěti jméno které se mi nelíbí. Bohužel ale vím že na světě je spousta blbcu kteří jsou schopní posmívat se člověku kvůli jménu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2118
26.7.20 18:05

Vždyť spousta „českých“ jmen je univerzálních - Tereza, Tomáš, Ráchel,… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
26.7.20 18:07

Je to vaše dítě, dejte jméno jaké chcete, že někdo bude mít jiný názor než ty, tě nemusí trápit. Jestli se dítěti bude někdo posmívat, to jméno neovlivní. Každý má jiný názor, časem si lidé zvyknou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3232
26.7.20 18:11
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem těhotná pohlaví ještě nevím. Už teď přemýšlím nad jmény, ale žádné české jméno se mi nelíbí. Líbí se mi cizí jména, ale ty se nám nehodí k příjmení. Nevíte co s tim? Nechci dát svému dítěti jméno které se mi nelíbí. Bohužel ale vím že na světě je spousta blbcu kteří jsou schopní posmívat se člověku kvůli jménu.

Tak dej nějaké univerzální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.20 18:14

@Pet32 mám opravdu české příjmení, které byse k jménun co se mi líbí vůbec nechodíli. A z toho posmívani z jména strach mám, ja samá jsem si kvůli tomu zažila peklo.

• Nahlásit
  • Citovat
24323
26.7.20 18:16
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem těhotná pohlaví ještě nevím. Už teď přemýšlím nad jmény, ale žádné české jméno se mi nelíbí. Líbí se mi cizí jména, ale ty se nám nehodí k příjmení. Nevíte co s tim? Nechci dát svému dítěti jméno které se mi nelíbí. Bohužel ale vím že na světě je spousta blbcu kteří jsou schopní posmívat se člověku kvůli jménu.

Skutečně českých jmen, je minimum. Většina jmen je mezinárodních a mají původ v latině, řečtině, hebrejštině…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1301
26.7.20 18:17

Se jmény je to boj, nám třeba matrikářa složitě hledala, jestli je přípustná varianta jména Adela bez délky :nevim: a přitom dovolí kde co. Taky se přikloním k „univerzálnímu“ jménu, napadá mě třeba Eva, pro kluka třeba Alan :nevim:. Určitě ještě máte čas, prolez kalendář. Jako dávat cizí za každou cenu mi přijde přitažené za vlasy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
26.7.20 18:18
@Anonymní píše:
@Pet32 mám opravdu české příjmení, které byse k jménun co se mi líbí vůbec nechodíli. A z toho posmívani z jména strach mám, ja samá jsem si kvůli tomu zažila peklo.

Ono jsou jména, zahraniční, která se normálně u nás používají. Nenapsala jsi alespoň příklad jmen, které chceš použít. Českých jmen je opravdu málo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26157
26.7.20 18:18
@Anonymní píše:
@Pet32 mám opravdu české příjmení, které byse k jménun co se mi líbí vůbec nechodíli. A z toho posmívani z jména strach mám, ja samá jsem si kvůli tomu zažila peklo.

Tak ho pojmenuj Nula. Když dopředu myslíš na to, že se mu bude někdo smát kvůli jménu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28939
26.7.20 18:23

Pane bože, to jsou problémy :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1629
26.7.20 18:27

Pokud se bude jmenovat třeba Jacques Korýtko, tak je to úsměvné, pokud René Korýtko, tak to už taková divočina není. Chce to trochu citu při vybírání. Dneska už je málokteré jméno důvodem k posměchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90386
26.7.20 18:27
@lleennttiillkkaa píše:
Skutečně českých jmen, je minimum. Většina jmen je mezinárodních a mají původ v latině, řečtině, hebrejštině…

Teď jsem to chtěla napsat. Kalendář je plný českých jmen, která vlastně vůbec nejsou česká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43964
26.7.20 18:33

Píšeš jenom o sobě, otec dítěte nebude mít právo podílet se na výběru jména? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
26.7.20 18:38
@Anonymní píše:

To je fakt, že dítěti by se kvůli jménu posmívat neměli…spíše poblázněné mámě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
667
26.7.20 18:42

Tak nám anonymně napiš, jaké příjmení máš a určitě tě tady někdo inspiruje hezkým, neotřelým jménem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama