Je tady někdo, kdo má syna Jaroslava?

Anonymní
25.7.20 20:41

Je tady někdo, kdo má syna Jaroslava?

Jak už nadpis napovídá ráda bych znala názor těch, kdo mají doma v dnešní době malého Járu. Vím, že se toto jméno už moc nedává, mě osobně se nelíbí jména končící na slav, ale uvažujeme o tomto méně, manžel by si ho moc přál. Jeho praděda, děda, otec i starší bratr jsou nebo byli Járové. Jeho děda zemřel před pár týdny a manžel by moc rád pojmenoval po něm našeho syna. Já bych mnohem raději dala Honzíka po něm, ale to on nechce. Nenutí mě, nechává to ne mě, dokonce jsme vybrali jméno, které se líbí nám oběma moc, na druhou stranu jak se porod blíží, začínám uvažovat o tom, jestli opravdu nemít toho Jarouška. Občas i tak už malému řeknu, mám ale strach, aby nebyl mezi samým Tadeáškem, Matyáškem a Maxíkem za exota. Co si o tom myslíte, klidně i vy, co doma syna a tímto jménem nemáte.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

160
25.7.20 20:45

Moje máma má mého bráchu! Járu. :srdce: Je to nejlepší brácha na světě, hodnej, šikovnej, naprostej pohodar. Jméno se mi až tak nelíbí, má ho po svém otci, ale není to nijak nezvykle jméno… Vykašli se na okolí, Matyáš a Tadeáš je dnes stejně ohranej jako dřív Vašík a Franta. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.20 20:47

U nas v rodine se tak jmenuji temer vsichni chlapi, ale kazdy ma jinou verzi… jarda, jara, jarousek, slavek, jarek. Muj mladsi bracha za exota teda nebyl. Ale osobne za mne se vice libi Jaromir

• Nahlásit
  • Citovat
3261
25.7.20 20:48

Za exota nebude, jsou mnohem zvláštnější jména. Aspoň jich nebude ve třídě 5.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6716
25.7.20 20:49
@Anonymní píše:
Jak už nadpis napovídá ráda bych znala názor těch, kdo mají doma v dnešní době malého Járu. Vím, že se toto jméno už moc nedává, mě osobně se nelíbí jména končící na slav, ale uvažujeme o tomto méně, manžel by si ho moc přál. Jeho praděda, děda, otec i starší bratr jsou nebo byli Járové. Jeho děda zemřel před pár týdny a manžel by moc rád pojmenoval po něm našeho syna. Já bych mnohem raději dala Honzíka po něm, ale to on nechce. Nenutí mě, nechává to ne mě, dokonce jsme vybrali jméno, které se líbí nám oběma moc, na druhou stranu jak se porod blíží, začínám uvažovat o tom, jestli opravdu nemít toho Jarouška. Občas i tak už malému řeknu, mám ale strach, aby nebyl mezi samým Tadeáškem, Matyáškem a Maxíkem za exota. Co si o tom myslíte, klidně i vy, co doma syna a tímto jménem nemáte.

Za exota nebude :nevim: ale jméno to hezké není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.20 20:50

Nejstarší syn je Jaroslav. Taky se mi jméno úplně nepozdávalo, ale je to rodové jméno. Kupodivu má hodně zdrobnělin a teď jsem za Jarouška/Jarinka/Járu moc ráda. Mezi vrstevníky je tedy exot, ale to fakt neřeším.

• Nahlásit
  • Citovat
1075
25.7.20 20:51

Více se mi líbí Jaromír, ale vzhledem k vaší rodinné tradici určitě Jaroslav. Nevím, jaká máte ta další jména, ale tohle je moc hezké. Ze jmen končících na -áš se mi nelíbí jediné. Manžel bude určitě moc rád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
25.7.20 20:52

Taky mám syna se jménem, které by mě v těhotentví vůbec nenapadlo a nezaujalo by mě. Po tatínkovi mažela, který mu zemřel ještě v dětství. Vůbec bych neváhala. To jméno bude mít hodnotu, příběh, kořeny… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
25.7.20 20:53

Mě se na tomto jméně líbí, kolik může mít variant Jarda, Jareček, Jarin, Jara. Vůbec bych se toho nebála. Honzík je taky fajn. Lepší než ty extra moderní jména. Známá u nás má syna Timotheje, další Barnabáše, spíš toto mi přijde divné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1847
25.7.20 20:54

Moje mati mi tenkrat zakazala, pojmenovat moji dceru po moji sestre, ze to takhle křížem nechce. Ja jsem teda po mamce a babicce a moje dcera po me. Ten bracha Jaroslav je s tim v pohodě? Exmnazel byl po svem tatovi a dedovi a nas syn je taky po nich. Kdyby mu to jmeno vyfoukl jeho bratr (jako ze by ho on dal svemu synovi), tak by to pro nas nic nemenilo. Bratranci by se jmenovali stejne a deda by mel oba vnuky pojmenovane po sobe :roll: naštěstí nemel takovy napad :mrgreen:

Jinak znám Jaroušky 2, jednomu je 5 a ma to jmeno po otci a dědovi, druhemu jsou 3 a ma ho taky po tatinkovi. Je to jmeno v pohodě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3213
25.7.20 20:55

Máme v rodině hodně příbuzných, co se jmenuji jako můj manžel. Z toho důvodu bych to jméno nedala… Pokud by se mi nelíbilo, nedala bych ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8595
25.7.20 20:55

Já bych osobně dítěti nedala jméno, které se mi nelíbí a mezi ně Jaroslav patří. I kdyby se tak jmenoval kdokoliv. Myslím, že vzpomínat na zesnulé předky se dá i jinak, než po nich pojmenovávat děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3972
25.7.20 21:05

@1mila2 ona ti opravdu „zakazala“ pojmenovat nějak dítě? Ze to ona nechce? To snad není její věc, ne? Já jsem zvazovala pro jednoho syna jméno, co má můj bratr a mamka mě v tom naopak podporovala. A i kdyby on chtěl někdy mít syna po sobě tak.holt budou bratranci se stejným jménem. On ale děti bude mít až za hodně dlouho a kdo ví, jestli vůbec, takže případní bratranci by byli od sebe věkově dost daleko, tak by se to nepletlo. Ale i kdyby, tak babičky opravdu nemají co zakazovat nějaká jména, to teda cucim.

Jinak teda malého Jaru žádného neznám, ale mám v okolí Michala, Marka, Karla, Františka, Jindřicha, Miroslava…mezi ně by zapadl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.20 21:05
@1mila2 píše:
Moje mati mi tenkrat zakazala, pojmenovat moji dceru po moji sestre, ze to takhle křížem nechce. Ja jsem teda po mamce a babicce a moje dcera po me. Ten bracha Jaroslav je s tim v pohodě? Exmnazel byl po svem tatovi a dedovi a nas syn je taky po nich. Kdyby mu to jmeno vyfoukl jeho bratr (jako ze by ho on dal svemu synovi), tak by to pro nas nic nemenilo. Bratranci by se jmenovali stejne a deda by mel oba vnuky pojmenovane po sobe :roll: naštěstí nemel takovy napad :mrgreen:Jinak znám Jaroušky 2, jednomu je 5 a ma to jmeno po otci a dědovi, druhemu jsou 3 a ma ho taky po tatinkovi. Je to jmeno v pohodě ;)
Švagr Jarek je s tím absolutně v pohodě, byl by taky rád, on má tříletou dceru a teď čekají dvojčátka holčičky, tak u nich už asi kluk nehrozí, alespoň to oba tvrdí :). Sám je se jménem spokojený, je fakt, že to má hodně variant a to jméno se mi začíná líbit, jen si říkám, že dnes je to nezvyk. Nejmladšího Járu kterého znám je právě švára a tomu bude letos 30.
  • Nahlásit
  • Citovat
5140
25.7.20 21:08

Za exota se jménem Jaroslav určitě nebude, jména se dnes dávají všelijaka, neni výjimka Pepíček, Fanoušek apod. takže proč ne Jarousek :D Osobně jméno Jaroslav řadím mezi osklivejsi jména a svoje dítě bych tak nikdy nepojmenovala, ale to není podstatné ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama