Nelíbí se mi oblékání přítelkyně

Anonymní
27.10.19 20:40

Nelíbí se mi oblékání přítelkyně

Jak říct šetrně přítelkyni, že se mi nelíbí některé kusy jejího oblečení? Když jde do práce, vždy si dá záležet, co si vezme na sebe. Šaty, sukně, kabát, hezké boty (nemusí chodit ve společenském),… Když jdeme ale někam spolu, vezme si často stejnou kombinaci - mikinu a na to vestu.

Už před časem jsem jí říkal, že se mi ta stará vesta vůbec nelíbí, takže přítelkyně to ví, ale vysvětluje mi to tak, že každý den si musí složitě vybírat a chystat, co si vezme do práce, takže je ráda, že odpoledne a o víkendu nad tím už nemusí přemýšlet a může si vzít cokoliv, v čem jí je příjemně. (Mimochodem, její máma se obléká úplně stejně, jako by si z oka vypadly)

Když spolu jdeme do města, beru si často společenské kahloty a boty, kabát, občas i košili. Často mi to chválí, že se jí v tom líbím. A já bych chtěl, aby se mi taky líbila. Ale v legínách a staré vestě?

Co s tím? Dnes jsem jí to zkusil šetrně říct, ale hned se rozbrečela, jako bych jí dělal něco špatného. A já nevím, jakou formulaci zvolit tak, aby pochopila, že to není útok na její osobu, ale že prostě chci, aby se občas oblékla hezky i kvůli mně. Ona se obléká hezky když jde s kamarádkama, nebo do práce. Ale ne, když jde se mnou, protože tam jí na tom tolik nezáleží. Zkrátka nepotřebuje se přede mnou strojit.

Už jsme jednou podobný rozhovor měli, ale bez výsledku. Tak bych se s ní chtěl rozumně domluvit na nějakém kompromisu. Třeba jen to, že se mnou nebude nosit tu vestu a další tři kusy oblečení, které považuji za strašné. Jinak ať si nosí co chce. Žádné malování a podpadky rozhodně nevyžaduji.

Příspěvek upraven 27.10.19 v 20:54

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
2265
27.10.19 20:42

Nakup ji satnik :nevim:

• Nahlásit
3624
27.10.19 20:44

Vezmi ji na nákup, něco pěkného jí pořiď a řekni, že bys byl rád, kdyby si to oblékla, až půjdete třeba do kina. Jinak ji chápu, taky se do práce strojím a pak doma jsem ráda, že můžu obléct tepláky a mikču. :oops: Ale naštěstí to s manželem vnímáme stejně, on taky rád odhodí košili a navlékne třičko.

• Nahlásit
Anonymní
27.10.19 20:45
@Peggy54 píše:
Nakup ji satnik :nevim:

Tuhle reakci jsem čekal, velice vtipné. Hezkých věcí má tolik, že se jí nevejdou do skříně. Jde o to, že je nosí především do práce a když jde s kamarády. Se mnou občas taky, ale velmi často nosí právě pár kusů starého oblečení, které se mi vůbec nelíbí.

• Nahlásit
25793
27.10.19 20:46

Nech ji být. Proboha, aby chlap diktoval, co si může vzít na sebe

• Nahlásit
Anonymní
27.10.19 20:49
@Adrasteia píše:
Vezmi ji na nákup, něco pěkného jí pořiď a řekni, že bys byl rád, kdyby si to oblékla, až půjdete třeba do kina. Jinak ji chápu, taky se do práce strojím a pak doma jsem ráda, že můžu obléct tepláky a mikču. :oops: Ale naštěstí to s manželem vnímáme stejně, on taky rád odhodí košili a navlékne třičko.

Doma chodíme v teplákách, to vůbec neřeším. Když ale jdeme do parku, do města, na nákupy, nebo jen na procházku ven, tak ji mnohem radši obejmu a políbím, když se mi líbí, než když vypadá jako trhan. Jak říkám, oblečení na to má doma dost. I pohodlného a hezkého. Jí se to jen nechce řešit a bere ve většině případů to nejpohodlnější, které se mi bohužel ale vůbec nelíbí.

• Nahlásit
82
27.10.19 20:50

Jsem na tom podobně ve smyslu, že do práce musím chodit vždy skvěle upravena, ve společenském oblečení,… Takže si potom opravdu neskonale užívám, když si na sebe můžu vzít roztrháné džíny, volnější triko, pohodlné boty,… Každopádně pokud jdu někam s chlapem, tak si dávám fakt záležet, aby mi to slušelo a abych se mu libila, občas i jdu a zeptám se, zlato, který vršek se ti bude líbit víc? :mrgreen: nechápu, že to přítelkyně bere osobně, naopak by měla být ráda, pokud ji řekneš že se ti tohle nelíbí a nemluvís o tom pak někde jinde :think: nevim no, je to zvláštní že kvůli tomu brečí :think: :nevim: a je dost zvláštní i to, že ty se kvůli ní strojis, ale ona kvůli tobě nepotřebuje :nevim:

• Nahlásit
Anonymní
27.10.19 20:51
@Mango_Lassi píše:
Nech ji být. Proboha, aby chlap diktoval, co si může vzít na sebe

Děkuju za názor. Můžu to samozřejmě brát i tak, že je to čistě její věc. Ale vy jste nikdy nepomáhaly s šatníkem třeba manželovi? Že byste mu třeba taktně naznačily „tohle ano“ a „tohle raději ne“?

• Nahlásit
3335
27.10.19 20:51

Být chlap, tak mě taky štve, že se některé ženy zvlášť snaží obléknout na všechny možné příležitosti, kromě času stráveného s jejich mužem. Totéž platí o líčení.
Já se snažím skoro záměrně dělat opak, abych dala najevo snahu a neutuchající zájem ;), ale taky mě občas přemůže lenost a pohodlnost.

• Nahlásit
3624
27.10.19 20:52
@Anonymní píše:
Doma chodíme v teplákách, to vůbec neřeším. Když ale jdeme do parku, do města, na nákupy, nebo jen na procházku ven, tak ji mnohem radši obejmu a políbím, když se mi líbí, než když vypadá jako trhan. Jak říkám, oblečení na to má doma dost. I pohodlného a hezkého. Jí se to jen nechce řešit a bere ve většině případů to nejpohodlnější, které se mi bohužel ale vůbec nelíbí.

Tak jí těch pár kousků, co tě tak iritují, ukaž a zeptej se, jestli byste nemohli nakoupit místo nich nové ve stejném duchu (např. podobnou vestu apod.) Neznám ženskou, která by lpěla na starým oblečení, kdyby jí chlap nabídl, že ji vezme na nákup. :nevim:

• Nahlásit
2265
27.10.19 20:52
@Anonymní píše:

Tak to si partnerky vubec nevazis A stydis se za ni… do prace se cinca ze tam ma asi nejaky predepsany dress code a pak je rada ze se oblekne lezerne a pohodlne, neverim kdybys ji pozval na degustacni veceri, za 5000 ze by sla v mikce a veste, prece si nebudu do kina brat kostymek a jehly 8o :roll:

• Nahlásit
25793
27.10.19 20:53
@Anonymní píše:
Děkuju za názor. Můžu to samozřejmě brát i tak, že je to čistě její věc. Ale vy jste nikdy nepomáhaly s šatníkem třeba manželovi? Že byste mu třeba taktně naznačily „tohle ano“ a „tohle raději ne“?

Ne, naštěstí se mi líbí v tričku a riflích a do hadrů mu nekecám. Jeho věc

Příspěvek upraven 27.10.19 v 20:54

• Nahlásit
1433
27.10.19 20:53

Jednou jsem to zazila, ze mel partner podobne majetnicke sklony a chtel, abych se oblekala urcitym zpusobem. To opravdu neni uplne normalni ;) Jakoze nereknu po 20ti letech manzelstvi rict zene, ze bys rad, aby si vzala ven saty a ne mikinu, to beru, ale pritelkyne predpokladam na zacatku vztahu??? :zed: Nedivim se, ze se rozbrecela, chce bejt milovana takova jaka je. Lidi si vetsinou zacinaj s tema, co jim vyhovujou na 100%. Zivot problemy prinese casem, tak proc si je pridelavat vztahem s nekym, kdo me vlastne nevyhovuje uz na zacatku… Jinak ano, jedine pricetne jednani z tve strany by mohlo byt jit s ni na nakupy a koupit ji neco pohodlneho na volny cas…ale pak se nediv, kdyz si to vzdycky nevezme… ;)

• Nahlásit
862
27.10.19 20:54

Kup ji nový věci ;)

• Nahlásit
150
27.10.19 20:55

Zenske na tohle maji jedno krasne reseni, sup a nevzhledny kousek obleceni jejich partnera zmizi.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat