Mám přítele, co furt spí

Anonymní
27.10.19 20:23

Mam přítele co furt spi

Ahoj, ja uz nevim co delat. Pritel maka na 3smennej provoz. Ranni, odp a nocni. Je ve výrobě ale sam rika, ze nanda matros a hodinu nic nedela. Prijde domu, naji se a spi. I o volno. Jenze on zalehne treba v 15 hod a spi az do 22 hod, pak se probere a je celou noc vzhuru a kouka na tv. Jediny, kdy nespí je samozrejme na odpoledni když je v praci. Vzdycky rika at ho vzbudim treba po hodine, jenze to je nervozni rozespalej protivnej a stejne nevstane a chrape dal. Ja uz nemam nervy ho budit, vím ze to je zbytecny. Kdyz mu reknu, jak se pak chova tak si to nepamatuje pac je rozespalej. Chápu i to, ze z nocni je rozhozenej a ma to pretoceny, ale je plno lidi a slycham od kamarádek ze ti jejich chlapi fungujou. Ja jdu spát, on se probouzi a vesele surfuje na netu a jeste se divi ze jsem nastvana. Pak zacne mumlat o tom, ze uz mu je pres 30 ze to taky jednou tu unavu poznam a at si vyzkousim bejt nekdy na nocni. Ja delam 12 az 15 hod 14 dni v mesici a taky jsem utahana. O volno si lehnu po obede na 2 hodky a funguju, ne on proste vytuhne na 6 az 8 hod a je jasny ze se mu pak nechce spat v noci. Neni to, ze by se se mnou nudil, ted uz se venku toho moc delat neda a zase bejt nekde 8 hod jen aby nespal je taky nemozny. Jako nelze, unava je na nem vidět. Ale takhle to kdysi nebejvalo. Nemocný neni. Vitaminu ma taky dost. Me uz ale dochazej nervy, a jdu pak vytocena spat, rano se probudim a jsem ok. Ale on se pak nastve, kdyz mu reknu ze mi to vadi ze furt spi. Tak ja nevim co s nim… Jsem tehotna navic a zas slysim, jak jeste musi spat aby si to uzil dokud muze a jaky je venku spavy pocasi a ze je takovy zimni ospaly obdobi… Kecy. Resil nekdo neco podobneho?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20873
27.10.19 20:27

Jsi těhotná, už to neřeš. Možná před tím by to stálo za to řešit, ale teď už to přijmi. Máš přítele, co furt spí a lepší to nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1031
27.10.19 20:28

Jo znam to z okoli. 3 smenej provoz je pro organismus strasne narocnej, je to zase o level vic nez dvojsmenej, vubec se to neda porovnat treba s tvy pravidelnym rezimem i kdyz jsi v praci 15 hodin. Jd eo to, ze clovek na to vubec neni uzpusobenej, telo potrebuje nejakou pravidelnost. Proto vlastne spi porad, jinak to asi moc nejde, Nicmene jsou typy, co to davaji lepe, ale asi fakt minimum. Ja nenzam nikoho, kdo to dlouhodobe dal bez zdravotnich problemu. Tak bych doporucila pochopeni od tebe a od partner co nejdrive zmenu prace..,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
514
27.10.19 20:29

Ahoj.
Mě nenapadá jiné řešení, než změnit práci, aby měl nějaký stálý režim.
Stojí ta práce za to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1241
27.10.19 20:30

Boze zensky 8o ja uz se fakt nedivim ze je takova rozvodovost, si poridte robota nez chlapa, muj prijede po 6 najime se a placne se na gauc, chtit neco po nem? To bych si musela natahnout pres hubu, ja se jdu vykoupat on bud spi nebo si neco dela na ntb, pak kolem 9 bud na neco koukame a nebo neco hrajem.. neprijde mi ze by me zanedbaval :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.10.19 20:34

Můj přítel pracuje na počítači z domu na zkrácený úvazek. Přesto je furt unavenej, nevyspanej. Spí přes den, spí v noci, rozkouskovaně - probudí se třeba ve tři ráno a nemůže usnout, tak pak jde spát přes den a dohánět noční čas. Ví, že pomáhá fyzická aktivita, ale nesportuje, nejde na procházku nebo tak něco. Noční buzení řešit odmítá, k doktorovi nepůjde. A je to jen s věkem horší. Nevyspanej, protivnej, nemá energii na děti a tak. Zdřímnout si po obědě jako jo, to mi vůbec nevadí. Ale to, co předvádí ten můj… :( U vás je to jiné kvůli třísměnnému provozu. Radu nemám. Svýho k doktorovi nedokopu, mám doma prostě medvěda v zimě. U vás by mohlo pomoct nastavit pevný pravidla - třeba že nemá spát tak dlouhou dobu, ale třeba jen dvě hodiny. A až bude dítě - využívej toho, že v noci tvůj chlap nespí a strč mu dítě. Ať máš klid. Dítě ať ti nosí jen na kojení a nic víc. Možná, že ho to nebude bavit, a sám pak dobrovolně začne spát líp…
anonym - píšu o příteli

• Nahlásit
  • Citovat
4656
27.10.19 20:34
@Peggy54 píše:
Boze zensky 8o ja uz se fakt nedivim ze je takova rozvodovost, si poridte robota nez chlapa, muj prijede po 6 najime se a placne se na gauc, chtit neco po nem? To bych si musela natahnout pres hubu, ja se jdu vykoupat on bud spi nebo si neco dela na ntb, pak kolem 9 bud na neco koukame a nebo neco hrajem.. neprijde mi ze by me zanedbaval :andel:

Ale ze to tak mas ty, neznamena, ze je to normalni ;) chlapi dokazi i fungovat :)

Taky by mi to vadilo, na druhou stranu chapu, ze je unavenej. Pokud jsi tehotna, asi nechces byt porad a mimcem sama a pochybuju, ze se zmeni…nepremejslel o zmene prace? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.10.19 20:35
@topkiss píše:
Ahoj.
Mě nenapadá jiné řešení, než změnit práci, aby měl nějaký stálý režim.
Stojí ta práce za to?

On praci nezmění. Jsme ve meste a v okoli kde to je sama fabrika, kde se dela všude na směnný provoz. Neni vyucen, ma základku, blbej sice neni to bych s nim nebyla. Rika ze jinde by si fakt maknul kdezto tady ma relativne pohodu, ma tam proto ani odejit nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
20873
27.10.19 20:36
@Anonymní píše:
On praci nezmění. Jsme ve meste a v okoli kde to je sama fabrika, kde se dela všude na směnný provoz. Neni vyucen, ma základku, blbej sice neni to bych s nim nebyla. Rika ze jinde by si fakt maknul kdezto tady ma relativne pohodu, ma tam proto ani odejit nechce.

Má tam pohodu, proto pořád spí. To je dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1241
27.10.19 20:41

@Kukacka123 on by fungoval, ale nenapada me nic co bych po nem chtela chtit udelat, kdyz je vss hotove :nevim: jako nemam schvalne uklidit koupelnu, abych zaprahla chlapa? :mrgreen: a ja jsem rada ze si po dni taky sednu a dachnu si, nemusim porad mlit zobakem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.10.19 20:42
@Anonymní píše:
Můj přítel pracuje na počítači z domu na zkrácený úvazek. Přesto je furt unavenej, nevyspanej. Spí přes den, spí v noci, rozkouskovaně - probudí se třeba ve tři ráno a nemůže usnout, tak pak jde spát přes den a dohánět noční čas. Ví, že pomáhá fyzická aktivita, ale nesportuje, nejde na procházku nebo tak něco. Noční buzení řešit odmítá, k doktorovi nepůjde. A je to jen s věkem horší. Nevyspanej, protivnej, nemá energii na děti a tak. Zdřímnout si po obědě jako jo, to mi vůbec nevadí. Ale to, co předvádí ten můj… :( U vás je to jiné kvůli třísměnnému provozu. Radu nemám. Svýho k doktorovi nedokopu, mám doma prostě medvěda v zimě. U vás by mohlo pomoct nastavit pevný pravidla - třeba že nemá spát tak dlouhou dobu, ale třeba jen dvě hodiny. A až bude dítě - využívej toho, že v noci tvůj chlap nespí a strč mu dítě. Ať máš klid. Dítě ať ti nosí jen na kojení a nic víc. Možná, že ho to nebude bavit, a sám pak dobrovolně začne spát líp…
anonym - píšu o příteli

No tak to je taky mazec. Presne, pres den dohani ten cas kdy nespi v noci. Ten muj taky nesportuje, projit se jdem, i se snazim neco vymyslet ale prijdem domu a stejne usne. Výjimečně se stane, ze jak je treba 20 h vecer, da si kafe a pak jdem spolecne lezet. Ano, po obede je to normalni, to chodim i na, na 2 hodky max na 3. Ale jeho nejde probudit. Jak jsem psala, on rekne at ho vzbudim, jenze na ty kecy jak je rozchrapanej nemam naladu. A stejne spi dal. Ja pak napriklad od 15 hod do večera jsem sama a jdu spat a on třeba po hodine jde k TV. Ja se v 5 rano probouzim a on uleha, v létě to je jiny, je spousta aktivit a i kdyz sel spat vydrzel max 3 hodky pac se budil vedrem :lol: to je fakt, mas pravdu s tim dítětem, ted rika ze si to uziva ale chci ho videt az se prcek narodi :D

• Nahlásit
  • Citovat
514
27.10.19 20:44
@Anonymní píše:

Tak jestli on nic změnit nechce, tak mu to tak evidentně vyhovuje. Což není teda úplně super vztah. Na rovinu bych si s ním promluvila. Takhle to váš vztah za chvíli zničí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1990
27.10.19 20:45
@Anonymní píše:
anonym - píšu o příteli

Tady je základní problém v tom, že má úplně rozhozenej rytmus spaní a dělá si to sám a dobrovolně. Pokud nechodí na noční, tak není jedinej důvod aby přes den spal, pak holt nespí v noci a je to začarovanej kruh. Ideální by bylo se přes den zabavit, prací, sportem atd. aby neměl čas spát a pak večer vytuhl a spal v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.10.19 20:50
@topkiss píše:
Tak jestli on nic změnit nechce, tak mu to tak evidentně vyhovuje. Což není teda úplně super vztah. Na rovinu bych si s ním promluvila. Takhle to váš vztah za chvíli zničí

No vyhovuje i nevyhovuje. Kdyz pujde jinam, ma tam zase 3 směnný provoz. On je zrucnej fyzicky, udela vse od jakehokoliv remesla, jenze chtěj všude vyuceni, je to jeho blbost ze se na školu vykašlal. Vztah mame super ale tohle je vec ktera je nevyhodna. On si jede svoje, ze tam ma pohodu, ze si vydupe co chce, a ze ja nechápu tuhle smennost (pravda nikdy jsem na 3 směnnej nedelala) ale treba memu otci je skoro 60 a uplne normalne funguje. A ten muj mi rika ze az mi bude jako jemu ze to poznam.

• Nahlásit
  • Citovat
11376
27.10.19 20:50

To, že pořád spí chápu. Já když dělala ve směnnem provozu, naštěstí jen chvíli, jsem byla permanentně unavená.

Problem vidím v tom, že nechce změnu.

Ale jestliže jdi už těhotná, tak to řešíš docela pozdě. Teď mužeš jen doufat, že až bude dítě na světě, tak to sám bude chtít změnit.
Jinak rozchod a hurá do života samoživitelky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama