Nemám kam jít, nevím co dělat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

edikkladno
Kecalka 191 příspěvků 29.08.18 10:59
Nemam kam jit,nevim co delat

Dobry den maminky,
Po několika letech jsem se opet vratila protoze se uprimne potrebuju vypsat, poradit, a nebo po.moct otevrit oci a nasmerovat spravnym smerem.
Jak nazev diskuze napovida, nemam kam jit s detmi, rodina mi nepomuze, u nikoho z nich bydlet opravdu ani na prechodnou dobu bohuzel. Pronqjmy v Brne sice jsou, a praci mam v nemocnici jako sanitarka, ale kdyz si spočítám nase nejnutnejsi vydaje a pripoctu k tomu 11tisicovej najem jsem hodne v minusu, navic mam jeste psa i kocku a i kdyz jsou zvykle byt v byte, znate majitele.
U nynejsiho pritele, se kterym uz po vuajemne dohode nejsem bohuzel uz moc dlouho bydlet nevydrzim.
Zadost o byt mam poslane, a jeste je tu azylovy dum v Novem liskovci, ale vubec nevim zda je to dobry napad, zda bych to zvladla ja o deti, ktere uz tak maji mensi psych. problemy. prosim poradte mi co mam delat? Jak se posunout dal? Cim zacit? Ja se totiz priznam, ze uz nevim… :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Pajule25
Kecalka 178 příspěvků 29.08.18 11:13

A nemůžeš se domluvit s byv. přítelem že v tom bytě zustennete s dětma a on si najde něco pro sebe?

Lioness34
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 29.08.18 11:14

Nevím jak dlouho můžeš být u přítele ale posetrila bych si něco popřípadě krátkodobé vzala ještě brigádu nebo dočasně druhou práci a zasla na socialku se poptat. Taky tady někdo nedávno psal ze šel do romske rodiny a zeptal se na co vše ma nárok - a upřímně pokud jsi takhle v haji tak bych snad i za nimi zasla …

edikkladno
Kecalka 191 příspěvků 29.08.18 11:15

@Pajule25 to bohuzel nemuzu,byt si koupil napul se svou mamou

ka2ka
Extra třída :D 12941 příspěvků 1 inzerát 29.08.18 11:16

změnit práci? nebudeš brát v marketu za kasou víc než jako sanitářka? jak jsou velké děti?

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 29.08.18 11:16

A nemocnice, kde pracuješ, nemá nějakou ubytovnu nebo bydlení pro zaměstnance? Případně najít si k práci ještě nějakou brigádu? Nebo se jít poradit na sociálku, vysvětlit situaci a poptat se, na co máš nárok (příspěvky na děti, bydlení, apod.). Tatínek dětí na ně platí? Co se spojit s ním, že na děti potřebuješ od něj víc peněz?

Božislava
Ukecaná baba ;) 1417 příspěvků 29.08.18 11:17

Milá zlatá tady Ti asi nikdo neporadí. Zkus se zeptat na příspěvek na bydlení. Uvedu příklad. Jako sanitářka máš plat dejme tomu 18 čistého. Nájem je 11 000 Kč. Z platu Ti zbyde 7 tisíc. Energie Ti bude stát 2 000Kč. Budeš tedy mít 5 tisíc. Vyžadáš si formulář na žádost o příspěvek na bydlení a dostaneš asi na bydlení 4 tisíce každý měsíc. Budeš tedy žít po odečtení poplatků za bydlení a nájmu z 9 tisíc měsíčně. To už dáš na jídlo, kosmetiku a jiné potřebné věci ne? :hug:

Šarlota4
Echt Kelišová 9866 příspěvků 29.08.18 11:18

Najdi si byt, jestli máš malé příjmy, tak budeš mít nárok na nějaké dávky, přídavky na děti apod. Nebude to asi hitparáda, ale tak víš jak.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 29.08.18 11:23

a jak mas velke deti?

rozand
Závislačka 3132 příspěvků 29.08.18 11:25

@Božislava Jenže to dostane až zpětně za čtvrtletí, které zaplatí.

tzipora
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 29.08.18 11:29

@Božislava 18 tisíc čistého určitě nemá. Bude mit mnohem méně.

tzipora
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 29.08.18 11:30

Ano, taky bych zašla do nějaké romské rodiny a poptala se. Za to nic nedáš.

terinka4444
Hvězda diskuse 67840 příspěvků 29.08.18 11:39
@rozand píše:
@Božislava Jenže to dostane až zpětně za čtvrtletí, které zaplatí.

ne ne, dá se žádat hned, už to změnili, takže hned první měsíc se dá žádat.

Kuřatko 22
Nováček 1 příspěvek 29.08.18 11:41

Dobry Den Maminky, Chtela bych vedet, neco vice o Mimo delozni Tehotestvi, pac jsem sito tet udelala v sobotou tehotensky test a byl pozitivny, sla jsem ke svemu lekari, udelal mi ultrazvuk, a po prve rekl ze, nic nevidel, potom po chvilce rekl ze tam je takova mala kulicka, ze to Miminko je moc jeste male, takze mi dal 3 moznosti ze jsem otehotnela pozdeji pry nebo ze mam mimo delozni, tehotenstvi, a nebo ze mi.jeste muzes prijd jeste mesicky, jelikoz ja si to Miminko nemuzu nechat :( jsem tet ve spatne situaci jedno dite, uz mam a dovolit si to nemuzu, kvuli finaci. :( takze 5.9 jdu na kontrolu a chci vedet co to vlasne je jesli vubec jsem Tehotna, a nebo jesli. Mam mimo delozni tehotenstvi, :( takze kdyby mi poradil nekdo co to vubec je .. bylo by to fajn. Predem dekuji Moc

terinka4444
Hvězda diskuse 67840 příspěvků 29.08.18 11:42

Příspěvek na bydlení, ten ti pomůže, se třemma dětma jako samoživitelka ti to pokryje hodně z bydlení. Přídavky na děti taky musíš vyřídit.

Máš alespoň něco našetřeno, aby zvládla to stěhování a tak? Příspěvek na bydlení můžeš žádat hned, jak se přestěhujete ( samozřejmě musíš mít nájemní smlouvu a TP), takže za měsíc už bys mohla dostávat první příspěvek.

Dál, ta práce sanitářky, kolik bereš? Nebrala bys někde v supermarketu třeba víc, dneska všude přidávají a lidí mají katastrofální nedostatek.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >