Reklama

Nemám kam jít, nevím co dělat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

edikkladno
Kecalka 187 příspěvků 29.08.18 10:59
Nemam kam jit,nevim co delat

Dobry den maminky,
Po několika letech jsem se opet vratila protoze se uprimne potrebuju vypsat, poradit, a nebo po.moct otevrit oci a nasmerovat spravnym smerem.
Jak nazev diskuze napovida, nemam kam jit s detmi, rodina mi nepomuze, u nikoho z nich bydlet opravdu ani na prechodnou dobu bohuzel. Pronqjmy v Brne sice jsou, a praci mam v nemocnici jako sanitarka, ale kdyz si spočítám nase nejnutnejsi vydaje a pripoctu k tomu 11tisicovej najem jsem hodne v minusu, navic mam jeste psa i kocku a i kdyz jsou zvykle byt v byte, znate majitele.
U nynejsiho pritele, se kterym uz po vuajemne dohode nejsem bohuzel uz moc dlouho bydlet nevydrzim.
Zadost o byt mam poslane, a jeste je tu azylovy dum v Novem liskovci, ale vubec nevim zda je to dobry napad, zda bych to zvladla ja o deti, ktere uz tak maji mensi psych. problemy. prosim poradte mi co mam delat? Jak se posunout dal? Cim zacit? Ja se totiz priznam, ze uz nevim… :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Pajule25
Kecalka 173 příspěvků 29.08.18 11:13

A nemůžeš se domluvit s byv. přítelem že v tom bytě zustennete s dětma a on si najde něco pro sebe?

Uživatel je onlineLioness34
Kecalka 484 příspěvků 29.08.18 11:14

Nevím jak dlouho můžeš být u přítele ale posetrila bych si něco popřípadě krátkodobé vzala ještě brigádu nebo dočasně druhou práci a zasla na socialku se poptat. Taky tady někdo nedávno psal ze šel do romske rodiny a zeptal se na co vše ma nárok - a upřímně pokud jsi takhle v haji tak bych snad i za nimi zasla …

edikkladno
Kecalka 187 příspěvků 29.08.18 11:15

@Pajule25 to bohuzel nemuzu,byt si koupil napul se svou mamou

ka2ka
Extra třída :D 12647 příspěvků 1 inzerát 29.08.18 11:16

změnit práci? nebudeš brát v marketu za kasou víc než jako sanitářka? jak jsou velké děti?

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 29.08.18 11:16

A nemocnice, kde pracuješ, nemá nějakou ubytovnu nebo bydlení pro zaměstnance? Případně najít si k práci ještě nějakou brigádu? Nebo se jít poradit na sociálku, vysvětlit situaci a poptat se, na co máš nárok (příspěvky na děti, bydlení, apod.). Tatínek dětí na ně platí? Co se spojit s ním, že na děti potřebuješ od něj víc peněz?

Božislava
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 29.08.18 11:17

Milá zlatá tady Ti asi nikdo neporadí. Zkus se zeptat na příspěvek na bydlení. Uvedu příklad. Jako sanitářka máš plat dejme tomu 18 čistého. Nájem je 11 000 Kč. Z platu Ti zbyde 7 tisíc. Energie Ti bude stát 2 000Kč. Budeš tedy mít 5 tisíc. Vyžadáš si formulář na žádost o příspěvek na bydlení a dostaneš asi na bydlení 4 tisíce každý měsíc. Budeš tedy žít po odečtení poplatků za bydlení a nájmu z 9 tisíc měsíčně. To už dáš na jídlo, kosmetiku a jiné potřebné věci ne? :hug:

Šarlota4
Echt Kelišová 9626 příspěvků 29.08.18 11:18

Najdi si byt, jestli máš malé příjmy, tak budeš mít nárok na nějaké dávky, přídavky na děti apod. Nebude to asi hitparáda, ale tak víš jak.

Uživatel je onlineKralikcek
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 29.08.18 11:23

a jak mas velke deti?

Uživatel je onlinerozand
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 29.08.18 11:25

@Božislava Jenže to dostane až zpětně za čtvrtletí, které zaplatí.

tzipora
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 29.08.18 11:29

@Božislava 18 tisíc čistého určitě nemá. Bude mit mnohem méně.

tzipora
Zasloužilá kecalka 552 příspěvků 29.08.18 11:30

Ano, taky bych zašla do nějaké romské rodiny a poptala se. Za to nic nedáš.

terinka4444
Hvězda diskuse 66492 příspěvků 29.08.18 11:39
@rozand píše:
@Božislava Jenže to dostane až zpětně za čtvrtletí, které zaplatí.

ne ne, dá se žádat hned, už to změnili, takže hned první měsíc se dá žádat.

Kuřatko 22
Nováček 1 příspěvek 29.08.18 11:41

Dobry Den Maminky, Chtela bych vedet, neco vice o Mimo delozni Tehotestvi, pac jsem sito tet udelala v sobotou tehotensky test a byl pozitivny, sla jsem ke svemu lekari, udelal mi ultrazvuk, a po prve rekl ze, nic nevidel, potom po chvilce rekl ze tam je takova mala kulicka, ze to Miminko je moc jeste male, takze mi dal 3 moznosti ze jsem otehotnela pozdeji pry nebo ze mam mimo delozni, tehotenstvi, a nebo ze mi.jeste muzes prijd jeste mesicky, jelikoz ja si to Miminko nemuzu nechat :( jsem tet ve spatne situaci jedno dite, uz mam a dovolit si to nemuzu, kvuli finaci. :( takze 5.9 jdu na kontrolu a chci vedet co to vlasne je jesli vubec jsem Tehotna, a nebo jesli. Mam mimo delozni tehotenstvi, :( takze kdyby mi poradil nekdo co to vubec je .. bylo by to fajn. Predem dekuji Moc

terinka4444
Hvězda diskuse 66492 příspěvků 29.08.18 11:42

Příspěvek na bydlení, ten ti pomůže, se třemma dětma jako samoživitelka ti to pokryje hodně z bydlení. Přídavky na děti taky musíš vyřídit.

Máš alespoň něco našetřeno, aby zvládla to stěhování a tak? Příspěvek na bydlení můžeš žádat hned, jak se přestěhujete ( samozřejmě musíš mít nájemní smlouvu a TP), takže za měsíc už bys mohla dostávat první příspěvek.

Dál, ta práce sanitářky, kolik bereš? Nebrala bys někde v supermarketu třeba víc, dneska všude přidávají a lidí mají katastrofální nedostatek.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama