Přiznání otce dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 18:56
Přiznání otce dítěte

Zdravím,

Několik týdnů přemýšlím nad tématem jak je to s přiznáním otce do RL dítěte a jak jde navléci na někoho otcovství. Viz příběh níže.

Mám známého, který měl několik vztahů, po posledním rozchodu v zimě letošního roku se mu ozvala po 5 letech jeho bývalá s tím, že má s ním 5 letou dceru. Situace je taková, že spolu byli ani ne půl roku, ona se mu přestala ozývat, změnila číslo a vymazala FB. On jí měl rád, snažil se jí sehnat, ona se nechala zapírat…takže si začal žít svůj vlastní život bez ní. Pak si obnovila FB pod jiným profilem a když čekala v posledních měsících malou, začaly se objevovat u jejího oznámení, že bude rodit a je na to sama, komenty typu, že je otec hajzl, když jí nechal samotnou, že ona to zvládne sama a její odpovědi byly stylem, že to sama zvládne a otce si rozhodně nechá zapsat do rod.listu.Co jsem se na těchto strankach dočetla, pokud nejsou manželé, musí otec dát souhlas. Což manželé nejsou a známý se to dozvěděl až letos, že jí má, tj žádný souhlas dát nemohl. Takže jsem začala pochybovat, že je malá jeho a ona to chce na něj obout a dát mu parohy, jen aby měla někoho za otce a hodila se jí výše uvedená situace. Jako důvod, proč s nim přestala komunikovat mu uvedla, že se bála, že ji pošle na potrat, což by on jen tak neudělal, pac dítě chce. On si ani testy neudělal, zda je jeho malá a začal s ní žít a starat se o malou…mě tvrdil, že testy dělal, ale jiní tvrdí, že se na to vykašlal. Malá mu není podobná.

Jak jde tedy otevřít někomu oči, když je hloupej?

Díky.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 22.08.18 18:59

Pokud chceš dát zapsat otce do rodného listu, tak je postup takový, že musíš zajít na matriku a otec to musí podepsat. Nejde to bez něj. JEdině že by popis zfalšovala. Jinak to nejde.

A jinak to není tvoje věc. Je to na něm, jestli ti lže a nebo lže sám sobě do kapsy.

Bábrdl
Generální žvanilka 21735 příspěvků 22.08.18 19:26
@Anonymní píše:
Zdravím,

Několik týdnů přemýšlím nad tématem jak je to s přiznáním otce do RL dítěte a jak jde navléci na někoho otcovství. Viz příběh níže.

Mám známého, který měl několik vztahů, po posledním rozchodu v zimě letošního roku se mu ozvala po 5 letech jeho bývalá s tím, že má s ním 5 letou dceru. Situace je taková, že spolu byli ani ne půl roku, ona se mu přestala ozývat, změnila číslo a vymazala FB. On jí měl rád, snažil se jí sehnat, ona se nechala zapírat…takže si začal žít svůj vlastní život bez ní. Pak si obnovila FB pod jiným profilem a když čekala v posledních měsících malou, začaly se objevovat u jejího oznámení, že bude rodit a je na to sama, komenty typu, že je otec hajzl, když jí nechal samotnou, že ona to zvládne sama a její odpovědi byly stylem, že to sama zvládne a otce si rozhodně nechá zapsat do rod.listu.Co jsem se na těchto strankach dočetla, pokud nejsou manželé, musí otec dát souhlas. Což manželé nejsou a známý se to dozvěděl až letos, že jí má, tj žádný souhlas dát nemohl. Takže jsem začala pochybovat, že je malá jeho a ona to chce na něj obout a dát mu parohy, jen aby měla někoho za otce a hodila se jí výše uvedená situace. Jako důvod, proč s nim přestala komunikovat mu uvedla, že se bála, že ji pošle na potrat, což by on jen tak neudělal, pac dítě chce. On si ani testy neudělal, zda je jeho malá a začal s ní žít a starat se o malou…mě tvrdil, že testy dělal, ale jiní tvrdí, že se na to vykašlal. Malá mu není podobná.

Jak jde tedy otevřít někomu oči, když je hloupej?

Díky.

Není to tvoje věc. Proč bys mu „otevírala oči“? :think:

Magdaleeena
Kelišová 5684 příspěvků 22.08.18 19:32

Zavři pusu :lol: :kytka: :mavam: .. a nech to na nich..

Helileli
Závislačka 3049 příspěvků 22.08.18 19:40

Žijí spolu? Neryla bych v tom. Kdyby měl jen platit a dítě nevidět, tak bych se mu snažila promluvit do duše. Ale takto? Dítě má tátu, on má zřejmě ženu, po které toužil, svéprávných je. Třeba budou šťastní všichni až do smrti, ať už je to dítě cikoli.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63713 příspěvků 3 inzeráty 22.08.18 19:40
@Magdaleeena píše:

Asi tak, zakladatelko, nic ti do toho není…

terinka4444
Hvězda diskuse 68501 příspěvků 22.08.18 19:53

Nic ti do toho není. Starej se o sebe, to bude lepší.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25272 příspěvků 22.08.18 19:59
@Magdaleeena píše:

Přesně. se bojíš, že tvůj „známej“ bude mít najednou dítě a ne tolik času na tebe?
Tyhle spasitelky :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 21:33

Spasitelka…pěk­né…určitě máš blízké přátele,o které se můžeš kdykoli opřít…a najednou je kvůli něčemu - zde kvůli rodině - nemáš. Jak je Ti to příjemné? Vycházíš s nimi na pohodu a najednou to utnou bez udání důvodu, smažeš to ze dne na den? Nejde o samaritanství,pou­ze o ztrátu blízké osoby, se kterou vycházíš a najednou bez udání důvodu na Tebe sere,i když jste si nic neudělali. Pěkné,že? Asi jsem kráva,pokud si vážím přátel a kráva,že mi trvalo déle se s tím srovnat,že se o přátelství nemohu již opřít. Mj.byl to můj student,se kterým jsme si sedli jako přátelé,nic víc, tj.ironie známý na sex není na místě. Nebo bezcitně házíte blízké lidi přes palubu a jsou vám po chybě jedno-reaguji na ty,kteří píšete,že to není moje věc? No skoda slov…pravda,v zá­kladu není,ale jedná se o přátelství. …měla jsem to dát do kontextu,za což se omlouvám. Jen mi teď zajímalo,zda je třeba podpis. Fakt,že je to jejich věc,jsem už jakž takz skousla,přeji jim to a jen mi mrzí fakt,že ani nenapsal,že ukončuje přátelství. Kapišto?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 21:36
@terinka4444 píše:
Nic ti do toho není. Starej se o sebe, to bude lepší.

Starám se nebo ty kašleš na přátele? A máš zástup nových? 8) tak to jsi dobrá :andel:

P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 22.08.18 21:51
@Anonymní píše:
Starám se nebo ty kašleš na přátele? A máš zástup nových? 8) tak to jsi dobrá :andel:

Jenomže tím samaritanstvim ho akorát ztratíš. Můžeš mu říct svůj názor a to je tak vše. Čím víc mu do toho budeš kecat, tím víc na tebe bude kašlat. A už to, že ti lže ohledně toho testu o něčem svědčí.

terinka4444
Hvězda diskuse 68501 příspěvků 22.08.18 21:57
@Anonymní píše:
Starám se nebo ty kašleš na přátele? A máš zástup nových? 8) tak to jsi dobrá :andel:

jsi zhrzená a odkopnutá? On ten přítel stojí o to, aby ses mu montovala do života? Evidentně nestojí. Tak to nech být. On evidentně nestojí o tvoje samaritánství. Kecat někomu do otcovství, to si nemůžeš dovolit ani kdy je to přítel, zvláště neříká-li si o tvé vměšování se.

Magdaleeena
Kelišová 5684 příspěvků 22.08.18 22:02

Jenže - čistě za mě - jsi to Ty, kdo svým přístupem ho od sebe odhání. Všechny Tvé příspěvky čiší emocema, které bych v této, ehm, neodbytné formě, byla schopná tolerovat snad jen své mamince. Vyslechla bych ji, myslela si svoje.. a pustila druhým uchem ven. Od přátel by mi bylo vysloveně nepříjemné.
Jasně, můžu pochopit, že to myslíš „dobře“. Ale snaž se mít nadhled, něco děláš špatně, protože jemu se to nelíbí, ale i zde v diskuzi je vidět, že zřejmě celou situaci vnímáš nějakým pokřiveným způsobem.. a tak ji i podáváš, protože názory se shodují v tom, že něco ve Tvém přístupu prostě špatně je.

@Anonymní píše:
Spasitelka…pěk­né…určitě máš blízké přátele,o které se můžeš kdykoli opřít…a najednou je kvůli něčemu - zde kvůli rodině - nemáš. Jak je Ti to příjemné? Vycházíš s nimi na pohodu a najednou to utnou bez udání důvodu, smažeš to ze dne na den? Nejde o samaritanství,pou­ze o ztrátu blízké osoby, se kterou vycházíš a najednou bez udání důvodu na Tebe sere,i když jste si nic neudělali. Pěkné,že? Asi jsem kráva,pokud si vážím přátel a kráva,že mi trvalo déle se s tím srovnat,že se o přátelství nemohu již opřít. Mj.byl to můj student,se kterým jsme si sedli jako přátelé,nic víc, tj.ironie známý na sex není na místě. Nebo bezcitně házíte blízké lidi přes palubu a jsou vám po chybě jedno-reaguji na ty,kteří píšete,že to není moje věc? No skoda slov…pravda,v zá­kladu není,ale jedná se o přátelství. …měla jsem to dát do kontextu,za což se omlouvám. Jen mi teď zajímalo,zda je třeba podpis. Fakt,že je to jejich věc,jsem už jakž takz skousla,přeji jim to a jen mi mrzí fakt,že ani nenapsal,že ukončuje přátelství. Kapišto?
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 22:04

@P4ja já názor řekla a víc se v tom nerýpala a nenapsal. Měli jsme upřímný vztah a nechápu,kde nastala změna. A kecy o testu z jeho úst byly dle mého spíš jen proto,abych nerýpala…měli jsme upřímný přátelský vztah, říkali si vše a najednou změna. Tot kámen úrazu. Nemám ve zvyku věci rozmazávat,jen mi to vnitřně hlodalo a asi trochu hlodá,o čemž on kvůli nekomunikaci vůbec neví. Nejsem typ člověka na sáhodlouhé vyčítavé sms či zprávy. Chybělo mi jen vysvětlení a toho se doprošovat nebudu,pokud nechce on.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 22:08

A co je teda špatně dámy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >