Chci dat dítě k adopci, ale chci jej vídat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 10:47
chci dat dítě k adopci, ale chci jej vídat

Dobrý den. Momentálně jsemv 7 měsíci. Čekám holčičku. S mužem už máme 3 letou dcerku, ale absolutně to nezvládáme muž má obrovské dluhy, na mesíc máme 4000 nĕkdy ani to ne, navíc nám to neklape často se hádáme. Nemáme ani já ani on rodinu, já jsem s dětského domova a jemu se otec uchlastal a matka je v ustavu, takže nám nemá kdo pomoc. Prostě nezvládáme se starat a uživit jedno dítě a druhé už jsme nechtěli, chtěla jsem se zeptat zda je možné, dát dítě k adopci a ještě před porodem se vidět a promluvit si s adoptivníma rodičema a po porodu dítě stále vídat. Možná vám přijde, že jsem necitlivá, ale vážně to nezvládame, kdybych nemusela tak to neudělám. S námi by se další děťátko jenom trápilo, často se hádáme. Děkuji za rady.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
lilith1
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 17.08.18 10:49
@Anonymní píše:
Dobrý den. Momentálně jsemv 7 měsíci. Čekám holčičku. S mužem už máme 3 letou dcerku, ale absolutně to nezvládáme muž má obrovské dluhy, na mesíc máme 4000 nĕkdy ani to ne, navíc nám to neklape často se hádáme. Nemáme ani já ani on rodinu, já jsem s dětského domova a jemu se otec uchlastal a matka je v ustavu, takže nám nemá kdo pomoc. Prostě nezvládáme se starat a uživit jedno dítě a druhé už jsme nechtěli, chtěla jsem se zeptat zda je možné, dát dítě k adopci a ještě před porodem se vidět a promluvit si s adoptivníma rodičema a po porodu dítě stále vídat. Možná vám přijde, že jsem necitlivá, ale vážně to nezvládame, kdybych nemusela tak to neudělám. S námi by se další děťátko jenom trápilo, často se hádáme. Děkuji za rady.

A proc ses nechranila, kdyz jsi dite nechtela a obavam se, ze to nejde, adopce jsou anonymni.

sarinka12322
Nováček 17.08.18 10:51

Co bych dala zato mít dítě :,(

Bandii
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 17.08.18 10:52
@lilith1 píše:
A proc ses nechranila, kdyz jsi dite nechtela a obavam se, ze to nejde, adopce jsou anonymni.

Ze 4000 kč/měsíc přece nebudou kupovat HA nebo šprcky :mrgreen:

Tichošlápek
Extra třída :D 10876 příspěvků 17.08.18 10:54

To není možné. Podívej se na to z pohledu adoptivní rodiny. Aby jim za jejich dítětem chodila bio matka na návštěvy?

pikola
Neúnavná pisatelka 19429 příspěvků 17.08.18 10:56

Spoj se se sociálnkou nebo nějakou organizací. Ale vem si to naopak, někdo se ti bude starat o dítě a ty si to pak rozmyslíš a budeš ho chtít zpátky, co ty rodiče? Navíc to dítě když vyroste, jak mu to zdůvodníš? Já bych do toho nešla, neustále žít ve strachu kdy ty přijdeš..

Co otec na to?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 10:57

No kdyby to byli 4000 muž ještě do toho pije a kouří.Dítě bych si nechala, ale nechci aby vyrůstalo v takovém prostředí, navíc se dost hádáme. Od muže bych odešla, ale nemám nic a nikoho, ani rodinu ani známe, ani kamarády. Byla bych uplne sama.

Claire00
Ukecaná baba ;) 1520 příspěvků 17.08.18 10:58
@sarinka12322 píše:
Co bych dala zato mít dítě :,(

Co my bychom dali za druhé. :,( už jsme utratili statisíce a pořád nic :,( .

lolink
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 17.08.18 10:58

Jde to pres pestounstvi, ne pres adopci.

Demi
Závislačka 4106 příspěvků 17.08.18 10:58

Nejsi necitlivá. Nevím, jestli je řešení dát své dítě k adopci, když s ním chceš být v kontaktu. Spíš bych to viděla na nějakou formu (třeba jen dočasné) státní péče. Nikde není psáno, že vaše současná situace nebude do budoucna řešitelná. Poraď se jinde, u kompetentních li­dí.

pikola
Neúnavná pisatelka 19429 příspěvků 17.08.18 10:59
@Anonymní píše:
No kdyby to byli 4000 muž ještě do toho pije a kouří.Dítě bych si nechala, ale nechci aby vyrůstalo v takovém prostředí, navíc se dost hádáme. Od muže bych odešla, ale nemám nic a nikoho, ani rodinu ani známe, ani kamarády. Byla bych uplne sama.

Sama jsi na to evidetně už teď, on je jako koule u nohy co tě táhne ke dnu. Proč má tvoje první dítě v takovém prostředí vyrůstat? Řeš příčiny problémů

Uživatel je onlineKassor
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 17.08.18 10:59
@Anonymní píše:
Dobrý den. Momentálně jsemv 7 měsíci. Čekám holčičku. S mužem už máme 3 letou dcerku, ale absolutně to nezvládáme muž má obrovské dluhy, na mesíc máme 4000 nĕkdy ani to ne, navíc nám to neklape často se hádáme. Nemáme ani já ani on rodinu, já jsem s dětského domova a jemu se otec uchlastal a matka je v ustavu, takže nám nemá kdo pomoc. Prostě nezvládáme se starat a uživit jedno dítě a druhé už jsme nechtěli, chtěla jsem se zeptat zda je možné, dát dítě k adopci a ještě před porodem se vidět a promluvit si s adoptivníma rodičema a po porodu dítě stále vídat. Možná vám přijde, že jsem necitlivá, ale vážně to nezvládame, kdybych nemusela tak to neudělám. S námi by se další děťátko jenom trápilo, často se hádáme. Děkuji za rady.

Pokud to tak citite, tak dejte dite k adopci a nesnazte se v budoucnu o jakykoliv styk. To by nove rodine a diteti mohlo jen ublizit. Ja si ani nedokazu predstavit, ze bych sve dite dala k adopci, nicmene neodsuzuji za to, proto nejsem ve vasi kuzi a je podle mne je lepsi dat detatku moznost lepsiho zivota a bezdetnemu paru umoznit prozit stesti a lasku .. Ale vidat dite i v budoucnu je nesmysl.. Rodina musi mit pocit, ze dite je jejich vlastni a dite, ze ma jen sve rodice ( ikdyz v bydoucnu se dite nejspis dozvi, ze je adoptovane). Musite jim dat prostor k vytvoreni rodinnych pout. Pokud chcete jit do adopce, tak ale se vsim vsudy… Nebo bojujte a mejte sve deti u sebe!! Za ne totiz stoji bojovat!! :kytka:

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1332 příspěvků 17.08.18 11:00
@Tichošlápek píše:
To není možné. Podívej se na to z pohledu adoptivní rodiny. Aby jim za jejich dítětem chodila bio matka na návštěvy?

a proc ne?muze to byt teta,nebo mamous…nebo oznaceni jakekoliv..treba adoptivni sestra adopitvnio matky :think: ..kdyz je dnes mozny lesbicky a jakykoliv jiny model rodiny,proc by nesel i tenhle? :think:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 17.08.18 11:01

Adopce asi ne, tam se rodič vzdává svých práv. Tzn. o tom, s kým se dítě bude a nebude stýkat a kolik toho bude vědět, rozhodnou až noví rodiče. Tady by se jednalo spíš asi o pěstounskou péči, ale nejsem si jista. Na druhé straně pokud má dítě vyrůst v sebejistého člověka, musí mít jistotu, že někam patří, kde ho okolí miluje a kde je plně přijímáno - a ve vší úctě, tvoje dcera bude takhle spíš vyrůstat s pocitem, že její biologická matka je neschopná, protože nejenže se o ní nedokáže postarat - nedokázala se postarat ani o to, aby se vůbec narodila, když jí vlastně nechce. Jako kdybys odložila něco vedle a na později, až se to bude hodit tobě. To dítěti nevysvětlíš, proč. To s jeho psychikou prostě zacloumá velmi. Proto jestli, tedy co má být lepší pro to dítě, tak jsem taky pro adopci, kdy jí zcela ztratíš z dohledu a kontroly.

Tichošlápek
Extra třída :D 10876 příspěvků 17.08.18 11:02

@Kralikcek ona se adopci vzdá práva na dítě. To co popisuješ by bylo možné leda se souhlasem novych rodičů a to by museli byt na hlavu padlí. Řešením by mohla byt dočasná pěstounská péče

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >