Nemám menstruaci

Anonymní
17.6.11 19:52

nemam menstruaci

ahoj na zacatek uvadim ze k doktorovi jit v nejblisi dobe nemuzu ale urcite hned jak budu moct pujdu potrebuji jen zjistit co semnou muze byt?tehotna nejsem us bych musela davno porodit! takze normalne sem mnela menstruaci a zniceho nic nemam us asi 7mnesicu testy sem si delala bricho nemam atd mam takove vytoky ale menstruace nikde us dlouho? jake mne ceka vysetreni u doktora? kdys púovim ze us se mi to tak stalo asi dvakrat nejdrive nic cca 4mnesice pak jeden mnesic sem to dostala i 2 mnesic ano a pak zase nic as do tet dekuji za rady E*

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13047
17.6.11 19:59

ahoj a nedržíš nějaké drastické diety? jíš normálně? asi ti tu neporadí nikdo, jen lékař.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
17.6.11 19:59

kolik ti je? nemůže to být přechod?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.11 20:02

je mi 19.let ne diety nedrzim ale mnela bych asi :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
41882
17.6.11 20:04

Já kdybych byla na tvym místě, tak teda nečekám sedm měsíců, než mi to začne bejt divný, v tvym věku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13047
17.6.11 20:04

asi ti opravdu pomůže jen lékař, být tebou neotálím s tím protože jestli chceš mít někdy děti, bez menstruace to půjde jen ztěží..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17629
17.6.11 20:08

může jít o hormonální problém, často nedochází ani k ovulaci (velmi pravděpodobně), pokud chceš mít dítě, tak to řešit budeš muset. Upravit cyklus není žádná prča, začla bych hned. A osobně nikoliv hormonálně na gyndě -tam bych si nechala diagnostikovat o co jde, ale přírodně - rozhodně bych nebrala antikoncepci, aby se to ještě víc nezmastilo. A i pokud hodně přibíráš, může to souviset. Tak ať je líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15058
17.6.11 20:31

taky jsem nemenstruovala a dr mi předepsal prášky a vše bylo ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
17.6.11 21:04

Jak píšou holky, jedině doktor. Za prvé kvůli dítěti, ale taky hlavně musí zjistit proč, může to být i nemoc atd. Jestli máš nadváhu, může být problém taky v tom, prostě…důvodů je mraky, zajdi k lékaři. Já osobně bych taky takovou dobu nečekala, přece musíš chodit na pravidelné kontroly :nevim: Podle mě tě čeká klasické vyšetření, sono, odběr krve? Jestli se ptáš kvůli tvým obavám a strachu, nebála bych se :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.11 21:50

ahojky no matepravdu bojim se jake vysetreni mne ceka deti samozrejmne chci a moc nadvahu mam ! bohuzel bojim se vysetreni moc vubec se bojim doktoru :nevim: takze budu muset jit ach jo bojim se :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
17629
17.6.11 22:24
Anonymní píše:
ahojky no matepravdu bojim se jake vysetreni mne ceka deti samozrejmne chci a moc nadvahu mam ! bohuzel bojim se vysetreni moc vubec se bojim doktoru :nevim: takze budu muset jit ach jo bojim se :oops: :oops:

bojíš se bolesti při vyšetření, nebo špatných zpráv, nebo ti dělá lékařské prostředí špatně obecně?
Pokud mohu odhadovat, čeká tě klasická gynekologická prohlídka - lékař se zeptá na obtíže, ty mu povíš o menstruaci, jestli máš nějaké výtoky, bolesti atd, pak tě vyšetří ultrazvukem, asi vezme i stěr a pošle ho na cytologii - to je nebolestivé všechno, dělá se to rutinně na každé prohlídce, pokud bude třeba vezme ti krev a pošle na rozbor kvůli hormonálnímu profilu a doporučí, co se s tím dá dělat.
panika vůbec není na místě, není to nic neřešitelného
a pokud máš nepříjemného doktora, najdi si takového, na kt. budou prima reference a kde je i příjemné prostředí, např. v čekárně, abys nebyla vystresovaná jen z toho, jak je to tam samý bílý plášť :) fakt se není čeho bát a hlavně, čím dřív zjistíš, čím to je, tím dřív se ti může podařit otěhotnět. Navíc pokud je problém s váhou spojený s hormony, taky by ti úprava cyklu mohla pomoct k normální hmotnosti.
A jestli máš k lékaři nepřekonatelný strach jít, zajdi k někomu, kdo dělá čínskou medicínu, umí si s tím velmi dobře poradit at už akupunkturou nebo bylinkami
uf to jsem se rozepsala…tak třeba ti to k něčemu bude :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16559
17.6.11 22:43

Tak na tohle musím reagovat.Mě se tohle stalo v 18 letech,prostě jsem najednou zničeho nic přestala menstruovat.Myslela jsem,že jsem těhotná(škoda že jsem nebyla :oops: )a svěřila se mámě.Dala mi přednášku,jak si zkazím život apod.ale že na potrat nepůjdu,že to nějak zvládneme.Jaký to u doktora bylo překvapení,když z krve ani z ultrazvuku žádný těhotenství nezjistili :nevim: Lítala jsem po doktorech,ale tenkrát(už je to skoro 16 let)nikdo na nic nepřišel.Nakonec jsem skončila v CARU a tam doktora napadlo udělat mi z krve hormonální profil,kde se zjistilo,že mám strašně vysoký FSH(kolem 100)a jedná se o předčasnou menopauzu :oops: Předepsali mi hormonální substituci,bez který bych vůbec nemenstruovala a protože mi nedozrávaj vajíčka,budu muset mít od dárkyně :cry: Jinak já nemenstruovala rok a chodila jsem na injekce agolutinu.Držím palce a k doktorovi určitě zajdi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
18.6.11 09:06

Přesně tak, zakladatelko, dojdi k doktorovi a neodkládej to, mohla bys toho potom litovat. Za to to přece nestojí! Vyšetření se vůbec nemusíš bát, je to bezbolestné! Čeká tě klasické vyšetření, které trvá ..2minuty? :think: :wink: Nevím proč, ale mám pocit, že jsi ještě u gynekologa nebyla… :-( Možná se pletu, tak utíkej a nenechávej to být!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15058
18.6.11 09:11

mahdalka a to ti v Caru řekli na beton,že budeš muset mít dárkyni??mně totiž taky nedozrávaly vajíčka a dostala jsem v Sanusu léky aby mi dozrály do potřebné velikosti :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.6.11 10:11

no jeste sem nebyla na ginekologii je to slozite nemam mamu ani tatu ziju z pritelem kteri si take dela starosti o moje zdravy a hadame se kvuly tomu ja se ale bojim co mi reknou take nechci poslouchat otazky typu ze sem tlusta ze musim zhubnout je mi to neprijemne vim ze musim zhubnout :nevim: :oops: nemam vedle sebe nikoho kdo by mi rekl o tom vice jak to tam chodi atd proto sem se obratila na vas pujdu k doktorovy us sem rozhodnuta :oops:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama