Nemizející vyrážka

6125
9.1.12 21:37

Nemizející vyrážka

Ahoj maminky,
malý má 6měsíců a má po těle vyrážku, jakoby krupičku, která vždycky na večer zčervená a je výraznější. Před vánoci se mu to objevilo na zadečku, před tím jsem snědla cukroví s ořechama, malého bolelo bříško, pokadil se a druhý den se mu osypala dupka, myslela jsem, že je to opruzení, ale minulý týden se to objevilo po celém těle, nejvíce právě na dupce, na loktech, na krku, za ouškama a na tvářích. Teplotu nemá. Zdá se mi, že se v noci častěji budí, tak nevím, jestli ho to nesvědí. Ty místa, kde je vyrážka jsou sušší. Mažu zatím modrou Indulonou, ale žádené zlepšení nenastalo. Je plně kojený. Prý to může být i alergie na mléko a může se k němu dostat díky kojení. Zítra jdu k obvodní a pak jsem rozhodnutá zajít ke kožní, ale chtěla jsem se zeptat i vás, jestli jste se s něčím podobným u svých dětí nesetkaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1903
9.1.12 21:44

Podle toho, co popisuješ, bych řekla že je to atopický exém. Můj syn ho má taky, přesně začíná na zadku, pak se rozlejzá na ruce a nohy, kolem pusy. Je to suchá krupička, když je to v horším stádiu, jsou to takové červené sucé fleky. Je to alergie na nějakou složku v potravě, my to máme z mléka, ale tvůj je jen kojený, tak to podle mě bude z nějaké složky, co jíš ty, možná ty ořechy? :nevim: Jinak lokálně jsme mazali lipobází, ale spíš je to vnitřní záležitost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
9.1.12 21:47

tady foto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
9.1.12 21:49
delice píše:
Podle toho, co popisuješ, bych řekla že je to atopický exém. Můj syn ho má taky, přesně začíná na zadku, pak se rozlejzá na ruce a nohy, kolem pusy. Je to suchá krupička, když je to v horším stádiu, jsou to takové červené sucé fleky. Je to alergie na nějakou složku v potravě, my to máme z mléka, ale tvůj je jen kojený, tak to podle mě bude z nějaké složky, co jíš ty, možná ty ořechy? :nevim: Jinak lokálně jsme mazali lipobází, ale spíš je to vnitřní záležitost.

z toho AE mám právě strach, ale ono to na to ukazuje. U nás ani v manželově rodině žádný alergik není. No já to cukroví okamžitě přestala jíst už před těmi vánoci, ale je fakt, že jím spoustu mléčných výrobků a piju mlíko, ach jo :nevim: Jak ten AE zvládáte? Je to děsné co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.12 21:50

Takhle vypadá můj zadek, když je opruzený? :-D
Ale v tvém případě to není legrace. Ale myslím, že to brzy zmizí, uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1903
9.1.12 21:51

Tak to je přesně co u nás, taky se mu to rozlejzá až na záda. My to teda máme z toho kravského mléka, byli jsme i na alergologii. Ale co vím, tak ořechy hodně alergizují, tak je to možná z nich. Mojemu jsou ale už tři roky a pporvé se mu to objevilo asi v půl roce, když už jsem začala dávat UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1903
9.1.12 21:56

Tak u nás tím, že to máme potvrzené, že to dělá to mléko, tak stačí, když ho nedávám. Když byl miminko, tak stačila HA verze UM a už se mu to lepšilo. Jogurty snese, ale mléko ne. Jestli to bude u vás AE, tak když je to pak hodně, tak dělaj testy, jinak stačí když omezíš rizikové jídla a uvidíš. Kámošce se zase mimi osypávalo, protože pila kakao.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
9.1.12 22:00

Ahoj jsem atopik,a jen doufám,že to mě malá nezdědí. Být tebou neváháma pádím na kožní. Je lepší to odchytit včas, zbytečně mimíska netrápit. Držím palečky!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
9.1.12 22:01
zbloudilá dušička píše:
Takhle vypadá můj zadek, když je opruzený? :-D
Ale v tvém případě to není legrace. Ale myslím, že to brzy zmizí, uvidíš.

JJ, kdyby to bylo jen na té dupce, tak to vůbec neřeším a jen promazávám, ale je to už i na ručkách a hlavě :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
9.1.12 22:08

Díky za reakce, zítra to začínám řešit, já už jsem byla u obvodní minulý týden, to měl jen na zadečku a ta mi řekla, že má asi suchou kůži, tak ať to hodně mažu, určo povalím i ke kožní ať už s doporučením od obvodní, nebo bez něj. Snad to nebude žádná hrůza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
9.1.12 22:10

Maslim,že bude za potřebí doporučení?! :?: Hodne štěstí!!! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6902
9.1.12 22:21

Ahoj zakladatelko, podle popisu je to rozhodně atopický exém, já to řešila od šesti týdnů (to jsem já změnila tělové mléko a z kojení se malé osypal obličej), pak byl klid, pak ve třech měsících se to objevilo po celém těle. Doktor kožní mi tenkrát řekl, ať se s tím smířím, že mám dítě atopika. Tak jsem argumentovala, že v rodině to nemáme a kdesi cosi. Dcera se léčí homeopaticky, protože problém na kůži je problém vnitřní (u nás konkrétně střeva) a když se vyléčí vnitřek, bude i exém v pohodě. Funguje to. Ale samozřejmě mažu a mažu, to asi budu pořád. Ale neber to tragicky. Dá se s tím žít, opravdu. Kosmetika s obsahoem Urea - třeba Eucerin, výborná je A-Derma. … Víš jak, vypadá to jako opruzení, já si to taky myslela, ale kožař mi řek, že je to atop. Já se na něj zlobila, že mi lže, tak bláhová jsem byla… teď už jsem smířená, uvidíš, že příznaky potlačíš a třeba i vyléčíš příčinu (tady bych sázela na homeopatii). Jo a… taky jsem v té době plně kojila, měsíc jsem „nejedla“, hledala, čím to je, prostě bez výsledku. Nepátrej, nestresuj se, bude to dobré. (můj názor), jasně, pokud je to alergie na mlíko, dá se to zjistit lehko, ale zda to dělají ořechy nebo ryby, nebo kyselé (hroznové víno), ano, to všechno jsem tenkrát nejedla :mrgreen: s myšlenkou, že to kojením dostane do sebe - fakt se tomu teď směju… drž se!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6902
9.1.12 22:22

jo a byla jsem u třech kožních (já jim to prostě nechtěla věřit) a všichni byli bez doporučení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3140
9.1.12 22:25

Podle mě je to atopický ekzém… můj malý se takto stejně osypal v 5,5 měsících, doktorka nám předepsala míchané masti, včetně kortikoidu, po kterých se to zlepšilo, ale za dva dni to bylo zpátky a zhoršovalo se to víc a víc, měl to všude :( ale nakonec jsem zjistila, že je nejspíš alergický na jablečný džus Babylove, ačkoli přesnídávky s jablkem jí v pohodě. Vysadila jsem džus a pak zkusila jiné mastičky a během cca 2-3 týdnu to bylo pryč :dance: promazavala jsem ho 10 krat denně infadolanem a hodně se to zlepšilo, pak jsem ho mazala Excipialem a ložiska mastičkou Halicar a teď nemá nic :palec: takže jsme z toho vyletli docela rychlé. Nám vadil jednak ten džus, jednak ty mastičky od doktorky mu taky nesedl y azhoršovali to… a mudra nás furt hnala n akrevní odběry, jeslti nemá alergii na BKM. Ale už tam nepůjdu, když už se mu to zlepšilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6125
9.1.12 22:38

Díky, já tu pak napíšu, jak jsme dopadli, ale bojím se bojím :,( Já mám atopák vsugerovaný jako nehojící se ranky, které nesnesitelně svědí a nejde s tím nic dělat 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama