Nemluví a nic ji nebaví

37
4.5.21 11:11

Nemluví a nic ji nebaví

Ahojky
předem nechci aby mě tady někdo kamenoval už tak mě to trápí samotnou. Ale na jednu stranu bych chtěla slyšet ze v tom nejsem třeba sama.
Mám dceru je ji 22 měsíců je strašně neposedna a nepozorna ( ale to má bohužel po nás)🙈a nechce se ji mluvit. Říká jak dělají zvířátka, táta, čau, pa, ale jinak nic moc. Má tu svoji čínštinu….
Opakovat se ji proste nechce. Všemu rozumí a moc dobře ví co po ni chci. A ona moc dobře ví ze já ji rozumím - i kdyz po ni chci aby nejakou věc zopakovala, jinak ji to nedám tak si to radši nevezme a jde pryč 😂 🤦‍♀️ máme to i v rodině jak můj bratr tak synovec začali mluvit poradně až ve školce ve 3 letech.
Další věc je ze u žádný aktivity nevydrží déle jak 2 minuty musím hodně činnosti střídat. Ale je moc sikovna kdyz chce. Prohlížim si knížky zásadně sama 😂A kdyz už ji hraní přestane bavit chce pohádku u který nesedí ale děla blbosti
( jak jinak )
O nocniku ani nemluvím🤦‍♀️
Jsem učitelka z mateřské školky takže vím ze něco trvá déle. Upřímně je to asi i dobou ale začíná mě to deptat mám pocit ze vše dělám špatně a ze se jiné matky snaží asi víc 🤦‍♀️ Když už já fakt nevím jak na ni 🤦‍♀️
Má tady taky někdo takové neposedne nemluvne ditko?
Případně kdo ho mel už se to změnilo?
Předem všem děkuji za odpovědi a přeji hodně zdraví ( jak fyzické tak psychické)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1921
4.5.21 11:27

@Klara133 Je málo děti, co ve 22 mesicich mluví, to je ještě brzy, na všechno. Měj navarino dopredu, uklizej co musíš a jinak se venuj holčičce. Ja mam skoro 27 měsíční dvojčata, kluky, jeden začíná po nás opakovat, druhy se snaží, ale ma velmi špatnou výslovnost, myslim, že je na vše čas. Jde dopo i odpo dost venku, jinak by se z bytu stala kulnicka na dříví a to nemám žádné hypos děti. Taky se u niceho dlouho nezabavi, to tak prostě je a k tomu věku to podle mě patří. Chod hodně ven, venku je stále co objevovat. Kraviny zadara nebo za par kaček - brazdeni se v louzickach, bublifuk (velka hitparada), cmarani kridama po zemi, jakykoliv micek, nebo motorka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
4.5.21 11:29

@suzka1 jojo ven chodíme dost. Jinak sama říkáš byla by to doma kulnicka na dříví. Díky moc za reakci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16466
4.5.21 11:36

Nemám neposedu, ale syna s podobnou mluvou jsem objednala k logopedce. Necekam od nich diagnozu nebo tak. Ani si nemyslim, že by diagnóza byla jiná než OVŘ. Ale pro konzultaci a radu jak s nim pracovat a pomoci mu, to neublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
4.5.21 11:43

Moje dcera jak přes kopírák :mrgreen: Hyperaktivní, neposedná, nepozorná, ale na druhou stranu se dokáže na nějakou činnost perfektně soustředit - když chce (když byla malá, bylo to různé třídění korálků apod). Mluvit začala ve 2,5 letech, stejně tak nočník. Měla ho totálně na háku (a to má bratra dvojče, který byl bez plen od 2 let, takže měla přímý vzor), až v těch 2,5 letech z ničeho nic ji to „docvaklo“ a byla bez plen jak přes den, tak i na spaní (na spaní měl brácha naopak pleny až skoro do 4 let).
Dnes už je to šikovná prvňačka. Má lehkou formu adhd, ale nic nezvladatelného, oproti bráchovi ji déle trvá než si např. zafixuje písmenko ve psaní apod. Stále je neposedná, u online výuky z ní „kvetu“ - má napsat 3 řádky slov a během toho stihne 3× odběhnou od stolu, nakreslit obrázek a pohádat se s bráchou :roll: :mrgreen: Ale jinak je moc šikovná, paní učitelka ji chválí, nosí samé jedničky.
Snad jsem tě trochu uklidnila :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
4.5.21 11:48

@debra.morgan objednala jsi ani ne dvouletý dítě k logopedovi proto, ze ještě nemluvi? Se docela divím, že te logopedka neodmitla neposlala obratem tebe k psychiatrovi…

@Klara133 chceš po ní moc. Není moc deti, co ve 22 měsících mluvi, chodí na nocnik, posloucha rodiče a udrží pozornost. Mne dvě děti v tom věku chodily na nočník, jedno z nich i pekne poslechlo (dokud k nám nezavitalo období vzdoru), ale to bylo tak vse. Teď mám o měsíc mladší a mluvení nic, nočník nic, poslouchání nic, pozornost mě nějak nenapadlo zkoušet v tomto věku. Je to normální batole. To tvoje taky. Fakt by mě nenapadlo trvat na tom, ať něco zopakuje, jinak ji to nedám.. sama vidíš, že to nemá žádný efekt, akorát ji znechutis. Nenut ji mluvit, normálně si povídejte, zpivejte, čtěte, hrajte si, vařte a uklizejte… nočník nechej na leto, až bude moct běhat nahata. Ono to všechno půjde, ne hned a me dokonale, ale je to přece dítě, ne robot. Je ještě malá, na všechno tebou zmiňované má čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
4.5.21 11:49

Mám to samé ????

Syn 22 měsíců, slovní zásoba (máma, táta, bí (je pohádka), ham, grrr, hmmm, už místama řekne svoje jméno 🙂 učit se nechce, nevydrží mi u toho, když mu řeknu podej mi ten míč tak to neudělá, když mu řeknu zlez z toho stolu tak sleze 🤪 🙈 🙉 říkám řekni pes (tak na mě kouká, s tím jako že moc dobře ví že po něm něco chci ale neudělá to) zkoušeli jsme sebrat plenky, všechno šlo dobře, když jsem ho posadila vycural se i vykakal, ale sám si prostě neřekl třeba čí, dle dr. Mu ještě nejsou ani dva roky a že je kluk, že je zdraví že se nemám čeho bát, je fakt že akční a nejraději by byl jenom venku 🙉 🙈 a dr věřím má i výborne hodnocení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
4.5.21 11:49

@vedma007 No nocnik máme total na háku a to jsem četla různé metody a je ji to úplně ukradeny. Uvidíme ted v létě jestli ji to jako docvakne ze by už mohla 😂 rada slyším ze se to dá dokupy. Ta naše rozhodne není hloupá a nešikovná ale řekla bych ze je to takový hyperaktivní cholericky salamista 😂 😂 😂 🤦‍♀️ Moc děkuji za reakci a pevné nervy :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
4.5.21 11:54

@Midaku děkuji za reakci na logopeda si myslím ze je taky opravdu brzy.
Určitě vím ze není robot. zkusila jsem to asi dvakrát zda když ji něco nedám tak ze to zopakuje ale bylo to bez úspěchu a moc dobře vím ze lámat to přes koleno je podstatně horší. Všechno co jsi vypsala děláme. Já doufám ze to jednou zlomí a pak budu naopak litovat ze tu pusu nezavře ( ne ze by to tak ted nebylo akorát ji nerozumí 😂) hezky den :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
4.5.21 11:56

@Kacula22 no to máme koukám dost podobné akorát my máme pipinu 😂 je to někdy o nervy. Ven chodíme taky dost a je to nezastavitelna střela 😂 díky za reakci vím zní to blbě ale je hezké číst ze v tom nejsem sama 😂 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
4.5.21 12:05

@Klara133 to je v pohodě… Já skoro začínám 30 tt… A měla by to být holka a začínám z toho být silne na prášky, syn byl strašně napřed co se týkalo chůze to chodil už 9 měsích, do roka měl všechny zuby až na 2 stoličky, jinak taky když něco chce tak naznačí, nebo si dojde málo kdy, když ho chci učit tak P o2 minutách zdrha a neexistuje… Venku je schopný u kamínků sedět půl dne i v minus 10 stupních 🙈 🙉 🤣 taky už jsem měla špatný pocit ale dr mě uklidnila tak snad, jinak jeho hatlamatilka kterou mluví děti, tak tou hubu nezavre :D :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2240
4.5.21 12:07

Dcera 23 mesicu, teda mluvi, ale taky u niceho nevydrzi, resp. da zabrat najit cinnost, ktera ji zaujme a vetsinou je z toho neporadek, ale to mi nevadi, hlavne, kdyz ji to bavi..vydrzi treba s plastelinou, s tou vydrzi i hodinu…pak aktivity board, veci ze zivota, kliky, vypinace, zamky, zipy…jako hracky ji extra uz nezajimaj, ted k narozeninam dostane albi tuzku, to ji hodne zaujalo..knizky vedou ty, ktere se daji ruzne odkryvat, maji „akcni“ prvky, maji zvuky..proste zkouset no, tak je treba jeste zkouset a zkouset :-)..ja mam vyhodu, ze mam hodne kamaradek s +- stejne starymy, tak si u nich neco vyzkousime a pak to treba teprv koupim :)…jedine, co bych treba zkusila zmenit u nemluviciho, neposedneho ditete, jsou pohadky a televize..treba ji to poustis jen 10 min denne, to neni psane, ale jestli kouka, nejak vic, tak bych to zarazila..navic, kdyz vlastne ani nekouka a dela u toho neco jineho..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16466
4.5.21 12:07

@Midaku ne, neposlala, je to logopedka, která se specializuje na malý děti, syn u ní patří spíš k těm starším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
4.5.21 12:08

@Klara133 určitě to jednou přijde. Pokud se ji normálně věnujes, což píšeš, že ano, tak se nemáš čeho bát. Teď ma.fakt čas. Jsou děti co umí všechno brzo. Jsou i děti, co umí všechno pozdě. A většina je tak nějak mezi tím. Něco dříve něco později, něco hned, něco za dlouho… ale dle popisu se mi fakt nezdá, že by někde byl nějaký problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18491
4.5.21 12:12
@Klara133 píše:
Ahojky
předem nechci aby mě tady někdo kamenoval už tak mě to trápí samotnou. Ale na jednu stranu bych chtěla slyšet ze v tom nejsem třeba sama.
Mám dceru je ji 22 měsíců je strašně neposedna a nepozorna ( ale to má bohužel po nás)🙈a nechce se ji mluvit. Říká jak dělají zvířátka, táta, čau, pa, ale jinak nic moc. Má tu svoji čínštinu….
Opakovat se ji proste nechce. Všemu rozumí a moc dobře ví co po ni chci. A ona moc dobře ví ze já ji rozumím - i kdyz po ni chci aby nejakou věc zopakovala, jinak ji to nedám tak si to radši nevezme a jde pryč 😂 🤦‍♀️ máme to i v rodině jak můj bratr tak synovec začali mluvit poradně až ve školce ve 3 letech.
Další věc je ze u žádný aktivity nevydrží déle jak 2 minuty musím hodně činnosti střídat. Ale je moc sikovna kdyz chce. Prohlížim si knížky zásadně sama 😂A kdyz už ji hraní přestane bavit chce pohádku u který nesedí ale děla blbosti
( jak jinak )
O nocniku ani nemluvím🤦‍♀️
Jsem učitelka z mateřské školky takže vím ze něco trvá déle. Upřímně je to asi i dobou ale začíná mě to deptat mám pocit ze vše dělám špatně a ze se jiné matky snaží asi víc 🤦‍♀️ Když už já fakt nevím jak na ni 🤦‍♀️
Má tady taky někdo takové neposedne nemluvne ditko?
Případně kdo ho mel už se to změnilo?
Předem všem děkuji za odpovědi a přeji hodně zdraví ( jak fyzické tak psychické)

Proč děláš, že ji nerozumíš a trápis ji, když máte mluvení v rodině od tři let 8o že střídám aktivity, co 10 minut je asi normální :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat