Nemocenská a rodičovský příspěvek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  09.04.18 13:46
Nemocenská a rodičovský prispevek

Mám takový záludny dotaz. Od dubna jsem nastoupila do práce, poměrně fyzicky náročné, na plný úvazek, nicméně dneska zjišťuji že jsem nejspíš tehotna. Čekat do konce zkušebky, to je o průšvih, o jedno mimčo jsme přišli a pokoušet to znovu nechci, jenže když to v práci oznámím tak je mi jasné že mě hned vyhodí, takže přemýšlím co dál, do zari probíram rodičovský příspěvek, ale potom bych byla úplně bez prostředků, šlo by jit na nemocenskou dřív než mě stačí vyhodit a pobírat ji a rodicak zároveň?
Anonym protože bych nerada aby se to provalilo, dřív než mi dr těhotenství potvrdí, díky

Reklama

Reakce:

Lendeš
Závislačka 4577 příspěvků 09.04.18 14:07

Ano, jde pobírat nemocenskou a RP zároveň. I na neschopence ti můžou zrušit prac. poměr ve zkušebce, jen ne v prvních 14 dnech. A pro neschopenku musí být samozřejmě zdravotní důvod.

cecetka
Kelišová 6876 příspěvků 09.04.18 14:10

Ve zkusebce te muzou propustit i na neschopence po uplynuti 14 dnu. Ale nemocenske davky ti pujdou dal. Pokud jsi si jista, ze te Dr. necha na neschopence az do nastupu na MD nebo az do porodu, pokud bys na MD nemela narok, muzes to zkusit.

Anonymní  09.04.18 14:14

@Lendeš že mi zruší pracovní poměr počítám tak jako tak, ale abych pak nebyla úplně bez koruny, i ten zdravotní důvod vím, ale v prvním těhotenství jsem byla na rizikovém, kuli krvácení a před 3 měsíci jsem měla samovolný potrat, takže bych řekla že by mi dr stejně doporučila zůstat doma. Děkuji za reakci

Andrejka133
Povídálka 35 příspěvků 09.04.18 18:36
Potřebuji poradit

Dobrý den, nevím kam už se obrátit. Tak to zkusím si tady. Pokud někomu bude vadit tak se dopředu omlouvám. Minulý rok jsem otěhotněla bohužel jsem o miminko v 6.mesici přišla :,( doma jsem byla po dobu šestinedělí a myslela jsem si, že to zvládnu. Od října 2017 jsem nastoupila do prace ale ke konci října jsem šla na neschopenku (byla jsem ve zkušební době) samozřejmě mi po 14dnech přišel dopis kde mi napsali, že semnou ruší pracovní poměr (vše chápu). Na neschopence jsem stále a necítím se na to jít mezi lidi natož do práce. Dnes mi přišel dopis od OSSZ a tím, že podpůrna doma na neschopnosti mi končí za 72dni s tím, že je to 16.6.2018. můžu žádat o prodloužení…,ale otázka zní. Můžu žádat o prodloužení podpůrné doby ikdyz nejsem,, zaměstnaná"?.je­likož jak jsem psala mě ve zkušební době vyhodili?. Vůbec nevím co mám dělat. :( Prosím poradí mi tady někdo? Předem děkuji

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Rodiče roku Smetana a Haj: Kvůli sadě nožů vzali spící dceru do klubu!

Emma Smetana a její partner Jordan Haj patří bezesporu k nejstylovějším... číst dále >

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Reklama