Nemocenská a teď karanténa?

Anonymní
5.4.21 09:00

Nemocenska a ted karantena?

Jdu si pro radu jestli už tohle někdo neřešil. Jsem dlouhodobě na nemocenské kvůli těhotenství a teď manžel z práce donesl covid. Na testy jde až v úterý, ale mě je jasné, že už to mám taky, takže si v úterý zavolám obvodakovi, ať mě co nejdřív pošle na test, protože, mě čeká 2. screening a ráda bych ho stihla a bude mi to vychazet jen tak tak.
Ale teď k dotazu, jak to bude s karantenou, když jsem na nemocenské, to mi ji přeruší a daji karantenu, nebo jak? Už se mi konečně nemocenska má zvedat, nepřijdu tak o peníze, když ji přeruší? Nemocenskou mám vystavenou od gyndare, tak nevim jestli obvodak může vůbec změnit. Ptám se hlavne pro to, že to se mnou určitě bude řešit sestřička a te fakt děsně protivná :roll: tak bych ráda věděla co mě asi tak čeká :) nemám potřebu někde lítat po obchodech a karantenu bych v klidu vydržela i bez testu a proste to doma nejak prezila, ale manžel mě stejně musi nahlásit jako kontakt, takze by mě tam nahnali

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
mag
11516
5.4.21 09:10

Nemocenská ti pojede dál a ty budeš dodržovat karanténu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27817
5.4.21 09:19

Karanténa je v podstatě nemocenská. Kdo normálně pracuje, jde při karanténě prostě na neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6162
5.4.21 09:20

Nestane se vubec nic, budes stale na stejne neschopence a budes dodrzovat izolaci, pokud budes taky covid+, nebo karantenu, pokud budes covid-.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52973
5.4.21 10:01

Budeš na tom furt stejně, jen budeš muset dodržovat pravidla karantény/ izolace. My když měli s manželem covid, sice jsme byli zavření oba 24/7 doma, ale peníze za karanténu/ nemocenskou jsme nedostávali ani jeden. Já byla na rodičáku a on se se zaměstnavatelem dohodnul, že prostě bude po celou dobu na HO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879
5.4.21 10:08

Měla sem covid a jsem na PN taky kvůli těhotenství… Jen budeš dodržovat karanténu nic jinyho se pro tebe nemění stejně by si na PN byla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat