Velice časté zácpy...

Anonymní
5.4.21 08:47

Velice časté zácpy

Dobrý den, zkrátím to nějak, je mi 19, občasně jsem vždycky trpěla na zácpy, ale to fakt vždycky jen málokdy, no poslední rok to je úplně hrůza, opravdu velice nepravidelná stolice, buď to je, že nechodím pár dní a pak mám zácpu a pak průjem další dny, anebo nechodím a pak jdu třeba 5. den, někdy jdu třetí, někdy 7., snažila jsem se si kupovat různé čaje, kefíry, snažím se dávat kávu, stejně to vůbec nepomáhá, procházela jsem si celý rok hodně stresovým obdobím, teď už moc ne, sle pořád a taky jím každý den nějaký kousek nebo trošku něčeho s čokoládou, podotýkám, ty zácpy co jsem měla minule tak jsem taky řešila s doktorkou a nic. Dostala jsem akorát nějaké prášky na úpravu a pomohlo to tak na 8 dní a pak zas to samé :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16871
5.4.21 09:00

1. zajdi na alergologii, jesti nemáš nějakou potravnovou nesnášenlivost a podle toho uprav stravu.

2. hlídej si množství vlákniny ve stravě - chceš okolo 20g, dostatek tuků ve stravě a dostatek tekutin. A ke správné funkci trávicího systému potřebuješ i dostatek pohybu. Mrkni třeba sem do téhle knížky https://www.melvil.cz/…rava-streva/ (pozor, vyšla ještě jedna se stejným názvem, která není od Sonnenburgových což je sbírka šarlatánkých nesmyslů.

3. dlouhodobý stres umí trávicí systm dost pončit, a náprava není úplně snadná - je potřeba i teď zpětně začít dbát o nějakou duševní hygienu - mkrni na to jak funguje všímanost a zkus ji začít praktikovat, ideálně co nejpravidlněji. http://praveted.info/

Jak proměna životního stylu tak důraz na nějakou duševní hygienu nepomáhá jen se zácpou, ale obecně budeš mít hezčí pleť, nehty a vlasy, lepší kondičku, víc energie, lepší náladu a budeš snáze překonávat běžné i výjimečné obtíže. Což je docela dobrý, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
5.4.21 09:02

Navštíví určitě jiného lékaře, klidně i gastroenterologa. Může to být tím stresem, ale taky to může být hlubší problém. A jedna kolonoskopie tě nezabije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
5.4.21 09:08

Hodně pít, jíst dost vlákniny, super jsou třeba sušené švestky, hýbat se, po ránu můžeš zkusit cvičit orgánovou sestavu, např. https://www.joga-online.cz/…kturni-drahy, dobrá je taky lehká masáž střev po směru hodinových ručiček a hluboké dýchání. Podle tvého příspěvku hraje už určitě roli i psychika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2537
5.4.21 09:16

Mně skvěle zabírá, když sním večer kompot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
5.4.21 09:17

Ja bych jeste doplnila odber krve na hormony stitne zlazy, ta taky umi zpusobit zacpu, kdyz nefunguje spravne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31727
5.4.21 09:24
@Anonymní píše:
Dobrý den, zkrátím to nějak, je mi 19, občasně jsem vždycky trpěla na zácpy, ale to fakt vždycky jen málokdy, no poslední rok to je úplně hrůza, opravdu velice nepravidelná stolice, buď to je, že nechodím pár dní a pak mám zácpu a pak průjem další dny, anebo nechodím a pak jdu třeba 5. den, někdy jdu třetí, někdy 7., snažila jsem se si kupovat různé čaje, kefíry, snažím se dávat kávu, stejně to vůbec nepomáhá, procházela jsem si celý rok hodně stresovým obdobím, teď už moc ne, sle pořád a taky jím každý den nějaký kousek nebo trošku něčeho s čokoládou, podotýkám, ty zácpy co jsem měla minule tak jsem taky řešila s doktorkou a nic. Dostala jsem akorát nějaké prášky na úpravu a pomohlo to tak na 8 dní a pak zas to samé :nevim:

Hýbeš se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
5.4.21 11:53

@Russet Nauč se domácí klystýr a občas aplikovat Zaječiskou hořkou, nebo lyst seny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
5.4.21 12:12
@Dalibor7 píše:
@Russet Nauč se domácí klystýr a občas aplikovat Zaječiskou hořkou, nebo lyst seny.

Milý Dalibore, list je takhle, lyst ti snad každý našeptávač opraví.
Domácí klystýr je cesta do pekel, alespoň to mám od moc dobrého gastroenterologa doc.MUDr. Václava Jiráska. Ideální je mít dobrou životosprávu, nějaký svůj rituál, který pomůže tělu aby se uvolnilo. Znám lidi, co chodí doma v pohodě ale jak mají být jinde, pobyt u příbuzných, dovolená, tak se jim to pokazí i na několik dnů.
A samozřejmě strava, vláknitá a tak dále. Všechna projímadla jsou po čase méně účinná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
5.4.21 12:16

@Russet jinak se jedná, což farmakolog @Dalibor7 zapomněl napsat o rostlinu česky zvanou pískavice řecké seno. Trigonella foenum-graecum.
Lyst seny nikde neuvidíš… pokud nejsi dysgrafik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31727
5.4.21 12:32
@Dalibor7 píše:
@Russet Nauč se domácí klystýr a občas aplikovat Zaječiskou hořkou, nebo lyst seny.

Já zácpou netrpím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
5.4.21 12:47

Chtěl jsem jen dobře poradit, já tyto věci praktikuji už 10let a je to v pohodě, nejlepší je asi ten klystýr, škoda, že se to nesmí moc často, jde o to, že se zbavím starých usazenin vev záhybech tl. střeva a to jim dělá velmi dobře, vše pak nějakou dobu funguje vyrovnaně a prostě tak jak má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16871
5.4.21 12:50
@Dalibor7 píše:
Chtěl jsem jen dobře poradit, já tyto věci praktikuji už 10let a je to v pohodě, nejlepší je asi ten klystýr, škoda, že se to nesmí moc často, jde o to, že se zbavím starých usazenin vev záhybech tl. střeva a to jim dělá velmi dobře, vše pak nějakou dobu funguje vyrovnaně a prostě tak jak má.

to je pěkné že tě usppokojuje stimulace konečníku už 10 let. Ale klystárem si leda ničíš dál poničenou mikrodloru a i projímadlo ze senny narušuje ppřirozenou činnost pperistaltiky.

Pokud 10 let nemůžeš funtovat bez klystýru a projímadla- tak máš trávicí systm úplně v pytli.

primárně prpoto že si to řešil debilně.

Ve střevech se nic neusazuje, není potřeba je detoxifikovat - je to naprostá houpost, která ale dobře prodává nesmyslnéé produkty, články a knihy.

Gratuluju - zničil si sdíky tomu trávicí systm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17569
5.4.21 13:20

Mně spolehlivě zabere vypít na lačno velkou sklenici teplé vody.
A samozřejmě pohyb. Bez něj to prostě nejde.

List senný je snad návykový. Zkoušela jsi Lactulosu? Taky zabírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31727
5.4.21 13:26
@Dalibor7 píše:
Chtěl jsem jen dobře poradit, já tyto věci praktikuji už 10let a je to v pohodě, nejlepší je asi ten klystýr, škoda, že se to nesmí moc často, jde o to, že se zbavím starých usazenin vev záhybech tl. střeva a to jim dělá velmi dobře, vše pak nějakou dobu funguje vyrovnaně a prostě tak jak má.

Mně to stačilo před porodem a další aplikaci fakt nechci. Střeva mi fungují i tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat